NOL Fórum
2017. Augusztus. 21, 18:53:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: barika és adorka "közös szemetei"  (Megtekintve 2153 alkalommal)
barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Dátum: 2011. Október. 02, 17:49:26 »

Elnézést.

Fülinek az agyára ment valami. Lehet, hogy plazmavihar volt?
Vagy csak képtelen elviselni, hogy két személy akinek az előírások szerint ilyent nem szabadna tennie hosszú idő után normálisan is tud egymással beszélni.

Nos ami engem illet ide mentem az utolsó részét a párbeszédnek. Nem vagyok biztos benne, hogy adorka olvasta amit válaszoltam neki.

Adorka ha olvastad, jelezz vissza légy szíves, vagy amíg beszélgetünk válaszolj ide. Aztán ha okafogyottá válik bezárom, vagy akár törlöm is a topikot
Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
barika
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2011. Október. 02, 17:50:18 »

Ezt írta adorka:

Hozzáteszem.

1. Nálunk a "jövő már elkezdődött". (Úgy tűnik a többi visegrádinál még nem).
2. A végkifejlet az amikor nem a nagytőke húz oda ahol a hatalom összpontosul, hanem a hatalom összpontosul ott (vagy oda) ahová a nagytőke húz(za) (Copyright USA.)
3. Viszont mivel a nagytőke nem homogén (érdekcsoportok harca) ebből egész formás ki huzavonát lehet csinálni amit a többség kedvéért aztán elneveznek "demokráciának" Vigyorog. (A gátlástalanság fokozódása esetén akár "szociál" demokráciának.)

Idézet
"RÓNA PÉTER KÖZGAZDÁSZ, címzetes egyetemi tanár szerint a magyar nagytőkének privilegizált szerepe van a gazdaságban, olyan jogosítványokkal rendelkezik, ami a többi visegrádi államra nem jellemző. Ezt úgy sikerült megszereznie, hogy oda húz, ahol a hatalom összpontosul. A stratégiája szinte soha sem a hatalom megdöntése, hanem annak bekebelezése, irányítása."

Lehet, hogy Te nem fogod válasznak érezni a kérdéseidre de én nagyon.

"Alig hallottam, sorsomba merülten,
hogy fecseg a felszin, hallgat a mély."
Elküldve: Ma - 12:50:29 Írta: barika

Róna Pétert - engedtessék meg - nem igazán szeretem, mint embert. De nem kérdőjelezem meg a hozzáértését ahhoz a világhoz, amelynek én csak szemlélője, nem alakítója vagyok. Viszont - kis adalék - ez a hidegfejű bankár olyan sajtokat gyárt(at) jól megválasztott szakembereivel, hogy Párizsban sikerült az egyikkel díjat nyernie, sőt, bár nem szeretem a kecskesajtokat, még nekem is ízlett! Annyi közöm van ehhez, hogy a lübecki cég, amelynek immár 17 éve dolgozom, szállította neki eleinte a tejoltó-kultúrákat, ezért volt módom megkóstolni a sajtokat. Bár ebből "csak" az következik, hogy nem kell érteni ahhoz, amit az ember csinál: meg kell találni a legjobb szakembereket, és meg kell fizetni őket. Aztán már csak - rengeteg pénz elköltése után - keményen fegyelmezett munka jön, sok! - és végül igen, az eredmény. Ez is messzebb mutat, mint a sajtgyártás kisüzemi módszereinek taglalása. RP-t amúgy azért nem szeretem, mert mindig "kijelent", sosem "feltételez" vagy "azt gondolja".

A fenti - három pontba gyűjtött - levezetésed előtt pedig meghajlok. Értem, bár minden idegszálammal tiltakozom ellene - miközben nagyon valószínű, hogy "a világ így megyen". És JA sorai sajnos lefedik ezt az érvrendszert, annak ellenére is, hogy ha ma élne, ott vonulna Kónya Péterékkel ő is.

P.S.: örexel, azt hiszem. Ilyen higgadt és logikus - "szexmentes" (baszogatástalan) - levezetést ritkán olvashatni. Meg is köszönöm. Szomorúan, mert ami levezetésedből következik, azon nehéz lenne örvendezni.
Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2011. Október. 02, 17:51:30 »

A válaszom:

Hozzáteszem.

1. Nálunk a "jövő már elkezdődött". (Úgy tűnik a többi visegrádinál még nem).
2. A végkifejlet az amikor nem a nagytőke húz oda ahol a hatalom összpontosul, hanem a hatalom összpontosul ott (vagy oda) ahová a nagytőke húz(za) (Copyright USA.)
3. Viszont mivel a nagytőke nem homogén (érdekcsoportok harca) ebből egész formás ki huzavonát lehet csinálni amit a többség kedvéért aztán elneveznek "demokráciának" Vigyorog. (A gátlástalanság fokozódása esetén akár "szociál" demokráciának.)

Idézet
"RÓNA PÉTER KÖZGAZDÁSZ, címzetes egyetemi tanár szerint a magyar nagytőkének privilegizált szerepe van a gazdaságban, olyan jogosítványokkal rendelkezik, ami a többi visegrádi államra nem jellemző. Ezt úgy sikerült megszereznie, hogy oda húz, ahol a hatalom összpontosul. A stratégiája szinte soha sem a hatalom megdöntése, hanem annak bekebelezése, irányítása."

Lehet, hogy Te nem fogod válasznak érezni a kérdéseidre de én nagyon.

"Alig hallottam, sorsomba merülten,
hogy fecseg a felszin, hallgat a mély."
Elküldve: Ma - 12:50:29 Írta: barika

Róna Pétert - engedtessék meg - nem igazán szeretem, mint embert. De nem kérdőjelezem meg a hozzáértését ahhoz a világhoz, amelynek én csak szemlélője, nem alakítója vagyok. Viszont - kis adalék - ez a hidegfejű bankár olyan sajtokat gyárt(at) jól megválasztott szakembereivel, hogy Párizsban sikerült az egyikkel díjat nyernie, sőt, bár nem szeretem a kecskesajtokat, még nekem is ízlett! Annyi közöm van ehhez, hogy a lübecki cég, amelynek immár 17 éve dolgozom, szállította neki eleinte a tejoltó-kultúrákat, ezért volt módom megkóstolni a sajtokat. Bár ebből "csak" az következik, hogy nem kell érteni ahhoz, amit az ember csinál: meg kell találni a legjobb szakembereket, és meg kell fizetni őket. Aztán már csak - rengeteg pénz elköltése után - keményen fegyelmezett munka jön, sok! - és végül igen, az eredmény. Ez is messzebb mutat, mint a sajtgyártás kisüzemi módszereinek taglalása. RP-t amúgy azért nem szeretem, mert mindig "kijelent", sosem "feltételez" vagy "azt gondolja".

A fenti - három pontba gyűjtött - levezetésed előtt pedig meghajlok. Értem, bár minden idegszálammal tiltakozom ellene - miközben nagyon valószínű, hogy "a világ így megyen". És JA sorai sajnos lefedik ezt az érvrendszert, annak ellenére is, hogy ha ma élne, ott vonulna Kónya Péterékkel ő is.

P.S.: örexel, azt hiszem. Ilyen higgadt és logikus - "szexmentes" (baszogatástalan) - levezetést ritkán olvashatni. Meg is köszönöm. Szomorúan, mert ami levezetésedből következik, azon nehéz lenne örvendezni.

Én is köszönöm.
1. Róna se kutyim, se macskám, de amit itt írt, mondott az vettem.
2. Bár szívesen megörvendeztetnélek de ezúttal tartottam is tőle, hogy nem fog sikerülni. Talán nem jól kérdeztél. Legközelebb arra kérj fel, hogy meséljek vicceket. Rengeteget tudok.
3. Egy vén barom összegzése az a világban történt sok sok csavargása után. Amolyan ülepedés amelyről magam is remélem, hogy nem a bölcs tapasztalat, hanem a végső elhülyülés, szenilitás állapota hozta ki.

(mellesleg minden híresztelés és látszat ellenére egyáltalán nem vagyok kesernyés, de ezt a kiegyensúlyozott (szerencsés) családi körülményeknek (3 uncsi), barátaimnak és végül, de nem utolsósorban a vizslámnak is (akinek nem szőrös a pofija, mint azon a képen) köszönhetem. Szerintem ez a nagy titok...)
Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2011. Október. 02, 17:53:23 »

és a kiegészítés:

(mellesleg minden híresztelés és látszat ellenére egyáltalán nem vagyok kesernyés, de ezt a kiegyensúlyozott (szerencsés) családi körülményeknek (3 uncsi), barátaimnak és végül, de nem utolsósorban a vizslámnak is (akinek nem szőrös a pofija, mint azon a képen) köszönhetem. Szerintem ez a nagy titok...)

No meg talán és ez nagyon fontos.
Csodák csodája de vén fasz fejjel aktívan dolgozom és nem is akármin. A Maxwell egyenletekről hántom le a fölösleget vésővel és kalapáccsal...
Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2011. Október. 02, 17:55:44 »

Csak lassan szerkesztettem össze részletekben Te meg gyors voltál, mint a villám...
Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2011. Október. 02, 17:57:43 »

Ez így - itt és most - O.K. Ebben a stílben akár másról is majd... Vigyorog

Jó.
Most megyek sétáltatni a kutyit. Ne fényképezzetek!!! Vigyorog
Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2011. Október. 02, 21:32:04 »

Gondolkodtam (ma volt a napja).

Tudod adorka "nekünk" ott az USÁ-ban volt egyszer egy elnökünk.
Úgy hítták, hogy Dabljú.

Ha Medgyessy Péter logopédiai és Smidtt Pál hejesírássi tehetségét összeadod még mindig fényévekre jársz az ő talentumától.

Néhány gyöngyszeme:

"They misunderestimated me."
(ezt nehezen tudnám lefordítani. Talán "ezek félrealulbecsültek engem")

"I am here to make an announcement that this Thursday, ticket counters and airplanes will fly out of Ronald Reagan Airport."
"Azért vagyok itt, hogy bejelentsem, hogy a jegypénztárak és a repülőgépek a mai csütörtökön a Ronald Reagen reptérről fognak felszállni."

"I'm the commander -- see, I don't need to explain -- I do not need to explain why I say things. That's the interesting thing about being president."
"Én vagyok a főparancsnok - látják, nem szükséges megmagyarázzam - Nem kell megmagyarázzam miért mondok dolgokat. Ez az érdekes abban, ha valaki elnök."

De talán a legbriliánsabb amit egy menóra gyújtási ünnepségen talált kimondani:
"I couldn't imagine somebody like Osama bin Laden understanding the joy of Hanukkah."
"Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan valaki, mint Osama bin Laden meg fel tudná fogni a Hanuka gyönyörűségét."

Nos ezt az embert kétszer (azaz 2x) választották az USA elnökének.

Holott a második alkalomra már a fentiek többségét elmondta. Akkor már romba dőltek az Irak megtámadása kapcsán előadott hazugságok. A gazdaság sem állt valami fényesen.

De jött az irányított média és "meghatározta a (választói) tudatot". (Marx azzal a "léttel" sehol nem volt.)
Másodszorra Dabljú nagyobb fölénnyel nyert, mint először amikor az USA LB kellett ahhoz, hogy eldöntse Floridát Gore-al szemben.

Akik meg igazából nyertek: hadiipar, Haliburton és más cégek akik megkapták a lerombolt Irak helyreállítási üzleteit, az elpuskázott patronok újra-gyártását és más hasonló apróságokat.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október. 02, 21:34:59 írta barika » Naplózva

Oldalak: [1]
  Nyomtatás  

Ugrás: