NOL Fórum
2017. Augusztus. 17, 02:48:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: KÖNYVEK  (Megtekintve 5613 alkalommal)
barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Dátum: 2011. Október. 12, 13:58:12 »

Olvasta valaki Carlos Ruiz Zafon-tól az Angyali játszmát?

Én most fejeztem be és zavarban vagyok. Segitséget kérnék, ha van kivel megbeszélnem a problémáimat.
Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
adorka
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2011. Október. 12, 19:26:58 »

Én most fejeztem be és zavarban vagyok. Segitséget kérnék, ha van kivel megbeszélnem a problémáimat.

Nem ismerem, de sajnos a Szentes Városi Könyvtárban nincs belőle - talán könyvtárköziben kikérhetem. Érdemes?

Van egy korábbi könyve, "A szél árnyéka" (az sincs meg a Könyvtárban) és ez, amit említesz alighanem annak folytatása, mert a pár olvasható részletben felbukkan egy Sempere bácsi, mindkettőben.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október. 12, 19:30:36 írta adorka » Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #2 Dátum: 2011. Október. 12, 20:07:01 »

Nem olvastam, de lasd kivel van dolgod, osszegyujtottem Neked par forrast a Netrol. Olvasd el a hozzaszolasokat...

http://www.omnivoracious.com/2008/05/amazon-exclusiv.html
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Angel%27s_Game
http://www.amazon.com/Angels-Game-Carlos-Ruiz-Zafon/dp/1596063629/ref=ntt_at_ep_dpt_2
http://www.carlosruizzafon.co.uk/
http://www.goodreads.com/book/show/4912857-the-angel-s-game
Naplózva
donpepe
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2011. Október. 18, 13:58:20 »

én óvastam, no és? nekem semmi problemám, glasszékesztyűben dudál az eccerű fletofan. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

má megin micsoda
freechess
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2011. Október. 18, 14:59:43 »

én óvastam, no és? nekem semmi problemám, glasszékesztyűben dudál az eccerű fletofan. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Mémán temán valaki vagyol nem eccerű fletofan?
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #5 Dátum: 2011. Október. 18, 16:31:33 »

Na akko' a Pepet felirjuk a listara. Kulfodi konyveket olvas? Mer a magyar iro az man nem jo neki? Csurkatol megvot minden? Wass Albert megy kivulrol?
Naplózva
barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Válasz #6 Dátum: 2011. Október. 18, 20:08:25 »

Nem ismerem, de sajnos a Szentes Városi Könyvtárban nincs belőle - talán könyvtárköziben kikérhetem. Érdemes?

Van egy korábbi könyve, "A szél árnyéka" (az sincs meg a Könyvtárban) és ez, amit említesz alighanem annak folytatása, mert a pár olvasható részletben felbukkan egy Sempere bácsi, mindkettőben.

Nem tudom mit tanácsoljak.
A könyv amolyan letehetetlen. Remekül tagolt és jó stílusban van megírva az én szempontomból. A szempontom az, hogy egy elfoglalt barommérnök ritkán engedheti meg magának, hogy nekiugorjon egy közel 700 oldalas könyvnek, különben minden este az ágyába ájulva ugyanazt az első tíz oldalt olvassa szüntelen.

A tagolás rövid fejezeteket enged meg és főleg rövid mondatokat. Kafka 40 oldalasaihoz képest Zafon aligha eresztett meg két-három sornál hosszabbakat könyvében.

A cselekményről nem akarok sokat elárulni de ha elolvasod hamar rá fogsz jönni, hogy ez az ú.n. gótikus regény fantasztikus, szinte sci-fi-be illő elemekkel van átszőve. No meg amolyan krimi is egyben. Az utolsó 200 oldalon minden rövid fejezetben reménytelen életveszélybe kerül a főhős és minden alkalommal mások halnak rút halált. A végén tapogattam magam, hogy én - mint olvasó -egyáltalán életben maradtam-e?

Van azután egy két részlet amire nem találtam magyarázatot még akkor sem amikor letettem a könyvet. Majd a pepe...

Érdekes volt az is, hogy míg én magyarul olvastam a könyvet, a nejem angolul. Gyakran megálltunk és összevetettük, hogy egy-két részlet hogy hangzik a két nyelven.

"A szél árnyéká"-t most kezdtem el, a változatosság kedvéért angolul, mert kint megvettem és ott valahogy nem túl gyakran lehet magyar nyelvű könyveket kapni.

Rögvest van egy érdekesség. Bár ez a kötet valóban az Angyali Játszmánál korábban íródott, ugyanakkor később játszódik ha jól vettem ki az első pár oldalból. A Sempere bácsi főalak volt az AJ-ban, it pedig az unokáját vezetik be az elején az Elfelejtett Könyvek Templomába.

Zafon az AJ köteten belül is mesterien játszik az idővel. A két könyv viszont szerintem úgy viszonyul egymáshoz, hogy ZAfon előbb írta meg az időben később játszódó regényét.

(remélem nem sül ki ebből olyasmi, mint zenében a "bekezdetlen szimfónia" ami azért lett ilyen, mert a szerző túl későn született ahhoz, hogy megírja az elejét.)

Az Elfelejtett Könyvek Templomának négy labirintusa van ami arra enged következtetni, hogy Zafon még két kötetet fog szentelni a témának. Ha nem fedeznek fel újabb labirintokat Zafón messze elmarad J.K. Rowlingtól. Valószínűleg kasszasikerben is.
Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #7 Dátum: 2012. Június. 24, 10:03:48 »

Gondoltam, idehozom a konyvekrol (es a beloluk keszult filmekrol) futo eszmecseret - vagy inkabb egyoldalu nyilatkozatokat - a Milyen orszagot akarunk? topikbol.

Magam Stendhal Voros es feketejet ertekelem igen nagyra kamaszkorom ota.  Az ebbol keszult francia filmet azota is kergetem, es mindeddig nem sikerult megszereznem. A film - mint olyan, felulmulhatatlan, az ujabb angol verzio sehol sincs hozza kepest.  A konyv megis jobb.
Szathmari Kazohiniaja is bibliakent szerepel nalam. 
Hemingway is a kedvencek kozott, az Oreg halasz-bol keszult film is nagyon jo volt, de a konyvet nem tudta megkozeliteni.
Mostanaban - bevallom - alig olvasok szepirodalmat  Ha megis, akkor leginkabb a mar evtizedekkel ezelott ovasott konyveket nyitom fel ujra.
Filmek tekinteteben meg legszivesebben a Skandinav produkciok fele fordulok szeretettel.
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
adorka
Vendég
« Válasz #8 Dátum: 2012. Június. 24, 10:42:43 »

Gondoltam, idehozom a konyvekrol (es a beloluk keszult filmekrol) futo eszmecseret - vagy inkabb egyoldalu nyilatkozatokat - a Milyen orszagot akarunk? topikbol.

Magam Stendhal Voros es feketejet ertekelem igen nagyra kamaszkorom ota.  Az ebbol keszult francia filmet azota is kergetem, es mindeddig nem sikerult megszereznem. A film - mint olyan, felulmulhatatlan, az ujabb angol verzio sehol sincs hozza kepest.  A konyv megis jobb.
Hemingway is a kedvencek kozott, az Oreg halasz-bol keszult film is nagyon jo volt, de a konyvet nem tudta megkozeliteni.
Mostanaban - bevallom - alig olvasok szepirodalmat  Ha megis, akkor leginkabb a mar evtizedekkel ezelott ovasott konyveket nyitom fel ujra.
Filmek tekinteteben meg legszivesebben a Skandinav produkciok fele fordulok szeretettel.

A Gérard Philippe 1954-es alapfilmből letölthetőt nem találtam, az ilyen linkek mind "döglöttek", mióta szigorodott a szabályozás.
Viszont ezen a linken elvileg megrendelhetőnek tűnik DVD-n, vagy BluRay-en, kb 17 euróért! Sajnos nem tudok franciául, és nem látok a honlapon megrendelőlapot sem, de már az is valami, hogy 2010-ben kiadták a filmet DVD-n és BluRay-en is - valahol csak meg lehet rendelni abban a fejlett kapitalizmusban, amelyben élsz!  Vigyorog

http://www.allocine.fr/film/fichefilm-6494/vod-dvd/
« Utoljára szerkesztve: 2012. Június. 24, 10:47:35 írta adorka » Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2012. Június. 24, 10:55:15 »

Még mindig "Vörös és fekete" 1954:

http://www.subtitleseeker.com/Download-movie-1422073/Rouge+et+noir+1954+2CD+25+000-FPS+-SUB

Ha ezen a lapon a jobboldali zöld "DOWNLOAD"-ra kattintasz, egy en.usenet.nl lapra jutsz, az tehát holland. Ott lesz egy ilyen:

"Usenet is an independent network of over 10,000 servers worldwide. For over 30 years, Usenet has been the most popular place for the exchange of information and files. Download more than 300 GB for free NOW!"

Az utolsó mondat egy link, ami továbbvisz egy regisztrációs oldalra, amelyen le kell róni valami 8-9 eurót, és ennek fejében egy évig tölthetsz le filmeket, és ott van közöttük a keresett film is!

remélem, sikerül, vagy így, vagy úgy, hogy meg tudod rendelni valahol a DVD-t.

« Utoljára szerkesztve: 2012. Június. 24, 10:58:52 írta adorka » Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #10 Dátum: 2012. Június. 24, 12:31:04 »

http://www.subtitleseeker.com/Download-movie-1422073/Rouge+et+noir+1954+2CD+25+000-FPS+-SUB

Ha ezen a lapon a jobboldali zöld "DOWNLOAD"-ra kattintasz, egy en.usenet.nl lapra jutsz, az tehát holland. Ott lesz egy ilyen:

"Usenet is an independent network of over 10,000 servers worldwide. For over 30 years, Usenet has been the most popular place for the exchange of information and files. Download more than 300 GB for free NOW!"

Az utolsó mondat egy link, ami továbbvisz egy regisztrációs oldalra, amelyen le kell róni valami 8-9 eurót, és ennek fejében egy évig tölthetsz le filmeket, és ott van közöttük a keresett film is!

remélem, sikerül, vagy így, vagy úgy, hogy meg tudod rendelni valahol a DVD-t.

Csaknem 2 orat harcoltam vele.
Ott hagytam abba, amikor 99 eurot kert, mert nem lattam biztositva, hogy a fizetes es ujabb nehany oras kuzdelem utan majd valoban hozzjutok a filmhez.
Neked mindenkeppen koszonom a kozremukodest!
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
plix01
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2012. Június. 24, 12:56:16 »

...
Csaknem 2 orat harcoltam vele.
...
Javaslatom:
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_c_2_8?url=search-alias%3Dmovies-tv&field-keywords=rouge+et+le+noir&sprefix=Rouge+et%2Cstripbooks%2C688
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
matter
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2012. Június. 24, 14:13:30 »

Megosztok Veled egy titkot. A Kazohiniát a Te hatásodra vettem meg és olvastam el. Nem tudta kiszorítani az első helyről a Pert. Érdekes ez a mi miért. Kafkáról nem hallottam húsz éves koromig, és akkor egy szerelmem adta kölcsön "A per"- t. És akkor nagyon beleszerettem Kafkába, pedig húsz évesen azért nem egykönnyen érthető. És én meg a Kastélyból készült filmet hajszolom eredménytelenül, a neuer Landvermesser szerepében Maximilian Schell-lel (1968)
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #13 Dátum: 2012. Június. 24, 17:03:56 »

Akartam én is ezt javasolni, de azt hittem, Methus már túl van az amazonokon... Vigyorog
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #14 Dátum: 2012. Június. 24, 17:26:18 »

És én meg a Kastélyból készült filmet hajszolom eredménytelenül, a neuer Landvermesser szerepében Maximilian Schell-lel (1968)

Nem találtam eddig, de azon elcsodálkoztam, hogy milyen sok letölthető filmet találtam a BDW-n, amelyekben Maximilian Schell játszott. Én, bevallom, alig emlékszem rá, és sajnos a "Das Schloss"-t sem láttam.

A "Vaskereszt" címűt el is kezdtem letölteni, azt gondolom, érdekes lesz. És ott a "The Black Hole" is, meg a "Kis Odessza", és persze a klasszikus "Oroszlánkölykök" 1958-ból, és egy olyan is, amiről nem is hallottam még:"The Brothers Bloom". A bőség zavara. És persze hogy épp az nincs, amit keres az ember.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  

Ugrás: