NOL Fórum
2017. Október. 19, 04:32:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: KÖNYVEK  (Megtekintve 5825 alkalommal)
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #30 Dátum: 2013. Június. 29, 17:43:52 »

Most látom, hogy az Ulpius-ház kiadta 2011-ben - de az a kötet 3500 forintba "fáj"... Szomorú
Jo konyveket kell kiadni.  Meg ha 3500 foritba faj is.
Sztalinnak ezt kellett volna mondania: Kiadok, adjatok ki jo konyveket!
De olcsón, hogy meg is lehessen venni őket. Mert különben ki olvassa el?
Töredelmesen bevallom, én a drága könyveket is elolvasom. Ha kölcsönbe, akkor úgy.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #31 Dátum: 2013. Június. 29, 17:55:08 »

Most látom, hogy az Ulpius-ház kiadta 2011-ben - de az a kötet 3500 forintba "fáj"... Szomorú
Jo konyveket kell kiadni.  Meg ha 3500 foritba faj is.
Sztalinnak ezt kellett volna mondania: Kiadok, adjatok ki jo konyveket!
De olcsón, hogy meg is lehessen venni őket. Mert különben ki olvassa el?
Töredelmesen bevallom, én a drága könyveket is elolvasom. Ha kölcsönbe, akkor úgy.
Na jó, nekem is ott a könyvtár meg az ismerősök, meg van, hogy hárman vesszük meg, de van, ahol ez nem megoldás. És egy  idő után a könyv eszükbe sem jut, mert miért is?
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
adorka
Vendég
« Válasz #32 Dátum: 2013. Június. 29, 17:56:48 »

Megfogott az a mondat, amely a CD-borítón áll:

"Az élet, az egy olyan izé, ami nem való mindenkinek."

Amikor a Francia Intézetbe jártam, a tanár egy-egy nyomtatott oldalnyi - többnyire irodalmi - szöveget adott házinak. Amikor az elsőbe belepillantottam, megláttam egy mondatot "Artur ce cassait temps en temps" (Artur időnként eltört). Ez úgy meghökkentett, hogy  - bár a szöveg nekem még nehéz volt - még aznap este lefordítottam a feladatot. Aztán addig jártam utána, amig sikerült a könyvet is megszereznem. Nem csalódtam benne.

Egész pontosan: "Artur se cassait temps en temps" - legalábbis nálam így van...
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #33 Dátum: 2013. Június. 29, 17:59:08 »

Megfogott az a mondat, amely a CD-borítón áll:

"Az élet, az egy olyan izé, ami nem való mindenkinek."

Amikor a Francia Intézetbe jártam, a tanár egy-egy nyomtatott oldalnyi - többnyire irodalmi - szöveget adott házinak. Amikor az elsőbe belepillantottam, megláttam egy mondatot "Artur ce cassait temps en temps" (Artur időnként eltört). Ez úgy meghökkentett, hogy  - bár a szöveg nekem még nehéz volt - még aznap este lefordítottam a feladatot. Aztán addig jártam utána, amig sikerült a könyvet is megszereznem. Nem csalódtam benne.

Egész pontosan: "Artur se cassait temps en temps" - legalábbis nálam így van...

Igazad van. Visszaható ige. Megyek a sarokba...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #34 Dátum: 2013. Június. 29, 21:31:28 »

Ha mar igy szoba kerult, elokerestem az en peldanyomat.  Asszonygya:

Europa Kiado, Budapest, 1980
Forditotta Bognar Robert, 1977
Masodik kiadas
ISBN 963 07 1865 0
15,50 Ft
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
ilsi
Newbie
*

« Válasz #35 Dátum: 2013. Július. 13, 05:40:24 »

A SASADI TSZ LEVELE A PESTIEKHEZ
                 -121 kézzel írt levél-

Ilsi hosszu beirasat ismet toroltem
Methus

« Utoljára szerkesztve: 2013. Július. 13, 09:10:32 írta methus » Naplózva
ilsi
Newbie
*

« Válasz #36 Dátum: 2013. Július. 14, 05:00:33 »

A SASADI TSZ LEVELE A PESTIEKHEZ
                 -121 kézzel írt levél-
...

Ilsi, sokszor feltetted már. Aki akarja, elolvashatja. Nem látom értelmét, hogy több topikban is benne legyen ugyanaz. Töröltem.
kecske

« Utoljára szerkesztve: 2013. Július. 14, 06:28:32 írta kecske » Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #37 Dátum: 2013. Július. 14, 06:40:55 »

Ilsi,

nem akarod, hogy nyissunk az irodalmi próbálkozásaid számára egy külön topikot ? Akkor mindenki tudná, hol keresse, más topikokban pedig nem zavarná meg az esetleges beszélgetések menetét. Szivesen megnyitom én is, ha akarod.
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #38 Dátum: 2013. Július. 23, 18:51:39 »

Nagyon műveletlen lehetek. Egyetlen könyv van közöttük, amelyet "elolvastam" - többször is. Az "Anna Frank naplója".

Persze, bele-belenéztem gyakran a Bibliába, mert az unokáim egyházi suliba járnak, és kellett nekik segítség. És van még ott két-három könyv, amelyet megpróbáltam elolvasni, de pár oldal után letettem.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #39 Dátum: 2013. Július. 23, 19:03:19 »

Én is csak azt az egyet olvastam ( az Elfújta a szél-lel kacérkodtam még, de végülis elmaradt ), de nem hiszem, hogy ez a műveletlenségünk bizonyítéka lenne.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #40 Dátum: 2013. Július. 23, 20:18:38 »

Nagyon műveletlen lehetek. Egyetlen könyv van közöttük, amelyet "elolvastam" - többször is. Az "Anna Frank naplója".

Persze, bele-belenéztem gyakran a Bibliába, mert az unokáim egyházi suliba járnak, és kellett nekik segítség. És van még ott két-három könyv, amelyet megpróbáltam elolvasni, de pár oldal után letettem.

És ettől miért lennél műveletlen?
Én többet is olvastam közülük, de nem ettől tartom - ha ugyan - műveltnek magam. Még az olvasottság sem ennek arányában számítódik. Több embert ismerek, akik ezek közül olvasták az Elfújta meg a Da Vinci kód c. örökbecsű műveket, de bizony...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
plix01
Hero Member

« Válasz #41 Dátum: 2013. Július. 23, 20:55:49 »

Elgondolkoztam azon, hogy a "legolvasottabb" vajon mennyiben minősíti az adott könyveket, és arra a következtetésre jutottam, hogy semennyiben. Ezek a könyvek olyanok amilyenek, az olvasottsági sorrend az olvasók átlagát minősíti. Én a Mao idézetek kivételével az összes itt szereplő könyvet olvastam, de sem az általam legérdekesebbnek, sem az általam legjobbnak, sem az általam legkedveltebbnek tartott könyv nincs közöttük. Arról most nem is beszélve, hogy elvileg sem erkölcsi, sem gyakorlati, sem irodalmi szempontból nem lehet összehasonlítani a Bibliát bármilyen más könyvvel, vagy egy szépirodalmi művet a Napoleon Hill tankönyvvel, annak ellenére, hogy a Hill a maga műfajában egészen jó, a Biblia pedig pusztán irodalmi szempontból a fasorban sincs. De mindegyiknek más a műfaja, a célja, az eszközei és így értékeik is összehasonlíthatatlanul különbözőek. Ezen az alapon meg lehetne próbálni egymáshoz képest rangsorolni a pirosat, a gőzmozdonyt és az empiriokriticizmust.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #42 Dátum: 2013. Július. 23, 21:05:42 »

Apropo, a leggyakrabban ellopott konyvek listajat is magasan vezeti a Biblia. Remelhetoleg miutan elloptak, el is olvassak mondjuk a tizparancsolatot...
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #43 Dátum: 2013. Július. 23, 21:12:53 »

Elgondolkoztam azon, hogy a "legolvasottabb" vajon mennyiben minősíti az adott könyveket, és arra a következtetésre jutottam, hogy semennyiben. Ezek a könyvek olyanok amilyenek, az olvasottsági sorrend az olvasók átlagát minősíti. Én a Mao idézetek kivételével az összes itt szereplő könyvet olvastam, de sem az általam legérdekesebbnek, sem az általam legjobbnak, sem az általam legkedveltebbnek tartott könyv nincs közöttük. Arról most nem is beszélve, hogy elvileg sem erkölcsi, sem gyakorlati, sem irodalmi szempontból nem lehet összehasonlítani a Bibliát bármilyen más könyvvel, vagy egy szépirodalmi művet a Napoleon Hill tankönyvvel, annak ellenére, hogy a Hill a maga műfajában egészen jó, a Biblia pedig pusztán irodalmi szempontból a fasorban sincs. De mindegyiknek más a műfaja, a célja, az eszközei és így értékeik is összehasonlíthatatlanul különbözőek. Ezen az alapon meg lehetne próbálni egymáshoz képest rangsorolni a pirosat, a gőzmozdonyt és az empiriokriticizmust.

És a piros fog nyerni, mert arról legalább mindenki tudja, hogy az mi, vagy legalábbis látott már olyant.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
plix01
Hero Member

« Válasz #44 Dátum: 2013. Július. 23, 21:19:41 »

És a piros fog nyerni, mert arról legalább mindenki tudja, hogy az mi, vagy legalábbis látott már olyant.
Vagy nem. Látott vagy nem látott, a fityesz már megmondta, hogy a piros nem jó, tehát a piros nem nyer, bármi legyen is az.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  

Ugrás: