NOL Fórum
2017. Október. 22, 05:38:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 39
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezés a nyaralásokra, az utazásokra  (Megtekintve 44833 alkalommal)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Dátum: 2012. Január. 18, 19:27:37 »

Elég sokáig haboztam, hogy hová tegyem - bele is kontárkodtam témákba - de úgy döntöttem, legyen egy új. Elkezdem. És bárki folytathatja.

Ezek most nem az én képeim - elromlott a képszerkesztőm - a netről szedtem le őket. Ha valaki rájuk kattint, többről megtudhatja, hol állnak és kit/mit ábrázolnak. De mind az "enyém" is, mert nagyon szeretem/szerettem őket.

Tehát, ha valaki játszani akar, a kérdés, melyik szobor melyik városban vár minket, és sokról lehet tudni, hogy kit/mit ábrázol. (Ezek valamennyien köztéri szobrok, nem kell hozzájuk olykor méregdrága belépő.)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Ezek mind a kedvenceim, ültem mellettük, ettem a talapzatukon szalámis zsömlét, és időnként visszamentem hozzájuk.

Ja, és még egy, mert ez még olyanabb volt, mintha Csipkerózsikával találkoztam volna...

11.

Ha van kedvetek megfejtést küldeni, priviben várom mondjuk, szerda estig.

« Utoljára szerkesztve: 2012. Január. 18, 19:37:24 írta Habók » Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #1 Dátum: 2012. Január. 18, 19:45:54 »

Elég sokáig haboztam, hogy hová tegyem - bele is kontárkodtam témákba - de úgy döntöttem, legyen egy új. Elkezdem. És bárki folytathatja.
Paff. Jo esetben a kontinenst tudom eltalalni...
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #2 Dátum: 2012. Január. 18, 19:50:34 »

Azt biztosan el tudod találni, mert mind európai. Most töröm a fejem, hogy össze tudok-e szedni egy adagnyi más földrészt is.

Ja, és talán segítség, hogy mind nagyon fontos, jelképes szobor. Egyre pedig (a 9-re) szinte MUSZÁJ rájönni!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január. 18, 19:52:15 írta Habók » Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #3 Dátum: 2012. Január. 18, 20:46:41 »

Azt biztosan el tudod találni, mert mind európai. Most töröm a fejem, hogy össze tudok-e szedni egy adagnyi más földrészt is.

Ja, és talán segítség, hogy mind nagyon fontos, jelképes szobor. Egyre pedig (a 9-re) szinte MUSZÁJ rájönni!
OK, 9-re meg in is rajovok. A tobbinel esetleg az orszagot meg tudom tippelni. Nehanynal talan a varost is. Na majd elkuldom aztan meglatjuk.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #4 Dátum: 2012. Január. 18, 20:48:06 »

OK, 9-re meg in is rajovok. A tobbinel esetleg az orszagot meg tudom tippelni. Nehanynal talan a varost is. Na majd elkuldom aztan meglatjuk.
Ez a helyes hozzáállás!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #5 Dátum: 2012. Január. 19, 17:19:30 »

Úgy tűnik, túl fogós lett a szoborpark.
Akkor egy kis segítség.

1. Baltikumi főváros, a szobor a város alapítójának emlékét őrzi

2. Skandináv főváros számonra gyönyörű csatornája partján áll.

3. Lovagkirály, sok-sok kamasz ideálja

4. Egy lengyel város alatti barlangban lakozó sárkány (természetesen hol szűzeket, hol bárányokat követelt magának)

5. Itáliai zsoldosvezér, mostanában a a város leghíresebb templomát őrzi.

6. Egy híres-hírhedett kulturális centrum előtti park

7. Ők is egy lengyel város lakói. Számuk folyton gyarapszik, annyira, hogy újabban már térkép is készül róluk.

8. Egy svájci város  kútjai közül az egyik

9. Ferenc József leglelkesebb katonája. Ládájára leülhet bárki, de söréből nem ad.

10. Egy mediterrán főváros jelképe.

11. Kedvenc Andersen mesém "címszereplője".
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #6 Dátum: 2012. Január. 19, 19:23:33 »

Kuldtem megoldast, remelem atment mert szarazra facsartam az agyam rajta, de annyi eszem nem volt hogy magamnak elmentsem.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #7 Dátum: 2012. Január. 19, 19:41:31 »

Kuldtem megoldast, remelem atment mert szarazra facsartam az agyam rajta, de annyi eszem nem volt hogy magamnak elmentsem.

Átjött, és úgy küldtem vissza, hogy az is meglegyen!!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #8 Dátum: 2012. Január. 19, 19:53:05 »

Adorkáét is megkaptam! Köszi!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #9 Dátum: 2012. Január. 26, 17:48:36 »

Nos, akkor a megfejtések

1. Koppenhága (Dánia), a "Halárus, más források szerint Halászasszony szobra .

2. Vilnius  (Litvánia): Vytautas Gediminas nagyherceg szobra

3. London, a Parlament mellett: Oroszlánszívű Richárd szobra.

4. Krakkó - Wavel - a tűzokádó sárkány szobra (a legenda szerint Krakus király győzte le).

5. Padova (Olaszország) - Gattamelata lovasszobra (Donatello műve)

6. Párizs: Georges Pompidou központ előtti park-játszótér (háttérben a Hotel Beaubourg)

7. Wroclaw: a "Két sziszifusz" szobra (ha tetszett, a többi törpére is érdemes rákeresni.)

8. Bern: Zähringer-kút

9. Przemysl (Lengyelország) - "Infanterist Svejk" szobra.

10. Madrid: Az eperfáról lakmározó medve (Ennek a szobornak az alkotója Antonio Navarro Santafé (1967 - Adorka kiegészítése)

11. Firenze (Olaszország): "Porcellino" (Vadkan).

(Adorka egyszerúen mindent tudott!)

Köszönet a játékosoknak!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #10 Dátum: 2012. Január. 26, 17:50:34 »

Ovast emelek! Adorka tisztessegtelenul jatszott, mert, mert, mert... mert tul sokat utazott! Es mert tulsagosan muvelt! Nem fair!
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #11 Dátum: 2012. Január. 26, 17:51:13 »

Ovast emelek! Adorka tisztessegtelenul jatszott, mert, mert, mert... mert tul sokat utazott! Es mert tulsagosan muvelt! Nem fair!
Az óvásnak helyt is adnék, de akkor ő is óvni fog...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
adorka
Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2012. Január. 26, 18:35:52 »

Sajnos épp az ellenkezője az igaz. Ezt olvasván sorbavettem, hol is jártam életemben: Csehszlovákia, Lengyelország, Jugoszlávia, Bulgária, Ausztria, Németország, Hollandia, SZU...ennyi.

Pedig a bakancslistámon Új-Zéland, Bali, Kenya, Mexico, Kanada, India szerepeltek elsősorban. De még az óceánt sem sikerült meglátnom sosem. És nem jutottam el Franciaországba, Itáliába, Spanyolországba sem. De egyszer majdnem voltam Albániában! Ulcinjban nyaraltunk, és oda csak egy ugrás, és elkeveredtünk egy csónakkal...de elzavartak.

Az unokáim már több helyen jártak, mint én. de jól van ez így (ha nincs jól, akkor is így van). És már nem is jutok el sehová. A térdeim miatt párszáz méternél többet nem tudok gyalogolni, akkor meg...és sajnos anyagilag sem.

Viszont talán épp ezért, mindig mindent elolvastam mindenről a világon, ami a kezembe került. és a Net elhozza a világot ide, még ha szagtalan és íztelen is, meg kétdimenziós. Hiába ajánlanátok háromdimenziós mozit, és a nyilván nemsoká elérhető 3D TV-t, én gyerekkorom óta nem látok az egyik szememmel - most az a bíztató, hogy van gyorsabb, mint a fénysebesség: ez azért jó hír, mert a háromdimenziós szemüveget a fénysebességnél gyorsabban kellene rángatnom az egy szemem előtt, hogy lássam a 3D képet  Vigyorog
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #13 Dátum: 2012. Január. 26, 18:49:16 »

Az unokáim már több helyen jártak, mint én. de jól van ez így (ha nincs jól, akkor is így van).

Ez természetes dolog. Nekünk. Anyám és én egyszerre jutottunk először külföldre (ha a II. világháborús "utazást" nem számítjuk). Nálam tizenőt évvel fiatalabb öcsém egy évvel később kezdte. Az unokaöcsémnek természetes, hogy átjárnak sielni Ausztriába, hogy nyaraltak már Sziciliában... Minden generációnak valamivel több jut, és valamiből meg kevesebb. (Hisz hol van az ő csodavárásuk a miénktől??? Még ma is megugrik a gyomrom, ha átmegyek a már nem is létező határon...)

Hiába ajánlanátok háromdimenziós mozit, és a nyilván nemsoká elérhető 3D TV-t, én gyerekkorom óta nem látok az egyik szememmel - most az a bíztató, hogy van gyorsabb, mint a fénysebesség: ez azért jó hír, mert a háromdimenziós szemüveget a fénysebességnél gyorsabban kellene rángatnom az egy szemem előtt, hogy lássam a 3D képet 

Ne add fel. Velem ugyanez a helyzet, a múltkor mégis megpróbálkoztam egy 3D-s filmmel. Nem mondom, hogy tökéletes volt a látvány, de elég sokszor tényleg leugrott a felhő, a szikra, vagy egy-egy szereplő a vászonról.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #14 Dátum: 2012. Január. 26, 19:06:03 »

Pedig a bakancslistámon ... Mexico, Kanada ... szerepeltek elsősorban.
Szepen korbelottel itt minket... az USA meg csak a kivansaglistan se szerepel??

Amugy van meg Eurail berlet? Nem tudom van-e es ha igen mennyire megengedheto, de en nagyon szerettem. Egy jo hosszu ejszakai vonaton kialussza magat az ember, reggel pedig frissen es fiatalosan lelep a vonatrol mondjuk Parizsban, elohuzza a hatizskbol a zsemlet meg a majkremet es megreggelizik. Volt ugy hogy ejszakara Parizsban felultunk egy vonatra, negy ora alvas utan leleptunk a vonatrol Lyonban, ott felszalltunk a fel ora mulva indulo Parizsi vonatra, es reggel 10-kor Parizsban voltunk megint. Nem a legkenyelmesebb vonaton aludni, de meg mindig jobb mint egy padon. Marseilles-ben meg egyszeruen a parton, a homokban (halozsakban) aludtunk, nagyon kellemes volt, es reggel az ember csak besetalt a tengerbe es megmosdott.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január. 26, 19:13:07 írta vitezlaszlo » Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 39
  Nyomtatás  

Ugrás: