NOL Fórum
2017. Augusztus. 20, 18:33:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 39
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezés a nyaralásokra, az utazásokra  (Megtekintve 42190 alkalommal)
adorka
Vendég
« Válasz #15 Dátum: 2012. Január. 26, 19:17:31 »

Pedig a bakancslistámon ... Mexico, Kanada ... szerepeltek elsősorban.
Szepen korbelottel itt minket... az USA meg csak a kivansaglistan se szerepel??

Amugy van meg Eurail berlet? Nem tudom van-e es ha igen mennyire megengedheto, de en nagyon szerettem. Egy jo hosszu ejszakai vonaton kialussza magat az ember, reggel pedig frissen es fiatalosan lelep a vonatrol mondjuk Parizsban, elohuzza a hatizskbol a zsemlet meg a majkremet es megreggelizik.

Feleségem jóvoltából - Ő a MÁV-nál töltötte munkáséletét - szinte mindenhová vonattal utaztam mindig, gyakorlatilag ingyen, vagy nagyon olcsón, a FIP-igazolvánnyal, ami egy nemzetközi összeesküvés tagkönyve, és amivel Európa vasutasai bárhová eljuthatnak vonaton ingyen, vagy majdnem, és többnyire olcsó szállást is talál a pályaudvari szállókon. Lübeckbe rendszeresen egy EuroNight-Expressel utaztam, az Bécs-Hamburg között jár, este 10-reggel 7 között. Csak hálókocsikból álló szerelvény, nagyon rokonszenvesen elnevezve ismert emberekről. Leginkább a Hans Albers-szel utaztam, aki egy színész volt még gyerekkoromban. Szeretem a vonatot, talán a legjobban minden közlekedési eszköz közül. Bár a MÁV igyekszik elvenni a kedvem ettől.

Az USA pedig tényleg nem szerepelt a bakancslistámon. Bár van ott sok dolog, amit talán szívesen megnéztem volna - ha már az előbb felsoroltakat mind láttam. Egyetlen dolog van ott, ami sehol másutt, és amit jó lett volna látni egyszer, megsimogatni, elüldögélni alatta, hátamat odatámasztva időtlen törzséhez: a kaliforniai mamutfenyők. De már kihúztam rég a listáról.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január. 26, 19:19:49 írta adorka » Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #16 Dátum: 2012. Január. 26, 19:18:39 »

De egyszer majdnem voltam Albániában! Ulcinjban nyaraltunk, és oda csak egy ugrás, és elkeveredtünk egy csónakkal...de elzavartak.

A felesegemnek van egy nagynenje akinek az volt a 80-as evekben a hobbija hogy bejarta a "zart" orszagokat. Volt Albaniaban, Eszak-Koreaban, Kubaban, Gruziaban, stb. Altalaban szervezett uton volt IBUSZ-al, rohadt olcson, ezeken a helyeken o volt a gazdag kulfoldi, a feneket kinyaltak es meg a globalis turizmus altal erintetlen szuz allapotaban latta ezeket az orszagokat. Tele van sztorikkal ezekrol az utakrol.
Naplózva
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #17 Dátum: 2012. Január. 26, 19:40:19 »

Az USA pedig tényleg nem szerepelt a bakancslistámon. Bár van ott sok dolog, amit talán szívesen megnéztem volna - ha már az előbb felsoroltakat mind láttam. Egyetlen dolog van ott, ami sehol másutt, és amit jó lett volna látni egyszer, megsimogatni, elüldögélni alatta, hátamat odatámasztva időtlen törzséhez: a kaliforniai mamutfenyők. De már kihúztam rég a listáról.
A mamutfenyok tenyleg hihetetlenek. En beleborzongtam hogy ez a fa mar akkor felnott volt amikor Julius Cezar meg rovidtogas kiskolyok volt... De a legjobbak a kanyonok. Olyat nem latni sok mas helyen, hihetetlen formakat alakitott ki a viz es a szel. Nincs ket egyforma hely, a szinek, a meretek, az alakok mind kulonbozoek.

Vagy a taj hirtelen valtozasa. Az ember megy a sivatagon keresztul, aztan atmegy egy nem kulonosebben nagy hegyen, es ott talal egy hegyektol korulvett kis edent, patakkal, erdovel, csicsergo madarakkal. Aztan a hegykoszoru tuloldalan az ember megint a sivatagban talalja magat (Zion canyon).

Vannak lelegzetelallito helyek az Apalachcian hegyekben, olyan gyonyoru tavak az erdoben elbujva hogy az ember legszivesebben ott helyben letelepedne, epitene egy kunyhot es ott elne le a hatralevo eveit. Itt melletunk meg juliusban felmesz a hegyekbe es talalsz olyan hegyoldalt ami millio vadviraggal van boritva, minenfele szinben, meretben es alakban, az ember eleinte harom lepesenkent megall megnezni az ott nyilo viragokat, aztan egy ora mulva visszanez es rajon hogy addig megtett 50 metert.

Es olyan homokot se lattam meg sehol a vilagon mint Destin-ben (Florida eszak-nyugati partja). Az embernek kedve van megnyalni mert szinben es tapintasban a megtevesztesig hasonlit a porcukorra.

OK, ennyi reklam eleg egy napra.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #18 Dátum: 2012. Január. 26, 20:02:10 »

Nemnemnem!!  Az ilyen reklámból nem elég!

Az az igazság, hogy Amerikát illetően én is még egy darabig inkább máshová mennék, de ha oda, akkor csak a természeti szépségekért. A városai nem vonzanak, de Nevadába, a Grand Canyonba, valamelyik parkba nagyon elmennék!

Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #19 Dátum: 2012. Január. 26, 20:35:19 »

Nemnemnem!!  Az ilyen reklámból nem elég!

Az az igazság, hogy Amerikát illetően én is még egy darabig inkább máshová mennék, de ha oda, akkor csak a természeti szépségekért. A városai nem vonzanak, de Nevadába, a Grand Canyonba, valamelyik parkba nagyon elmennék!

Na jo, akkor meg egy kis reklam. A varosok kozott vannak igazi gyongyszemek. Chichago gyonyoru, a belvaros lenyugozo, a felhokarcolok kozott kanyargo folyon elmenni egy hajoturara csodalatos elmeny.

Las Vegas-rol sok rosszat mondanak/kepzelnek, de fantasztikus elmeny. Sokkal jobb mint az ember elkepzeli mielott oda megy. Epiteszeti csodak, fantasztikus reszletek, a belso epiteszet a vilag elvonalaban van. Az uj szallodakban nem talalsz egy negyzetcenti feluletet ami nincs gondosan megtervezve, nem vonzza a tekintetet az anyagaval, szinevel, mintajaval. A Parizs, Velence utanzatok szenzaciosan kidolgozottak, a minoseg dobbenetes, a legkissebb reszletekre is kiterjed a figyelem.

San Diego az egyik kedvenc varosom, tobb szaz eves ovarosi reszektol a modern felhokarcolokig minden megvan benne. Csodas parkok, hangulatos szorakoztato negyed, pazar tengerparti korzok, nem lehet betelni vele.

A nagyvarosok kozul New York, San Francisco, Miami, Boston, Washington, Seattle igazi egyenisegek, mind nagyon erdekes a maga modjan. Az etnikai varosnegyedek fantasztikusak - a gorogok, lengyelek, kinaiak, japanok stb negyedeinek nagyon erdekes hangulata van. A kisebb varosok kozott is fantasztikusak vannak - Santa Fe tobb szazeves spanyol belvarosa ami ma muveszeti galeriak oazisa, San Antonio gyonyoruen kiepitett folyopartja, Madison hangulatos belvarosa, Ann Arbor angol hangulatu egyetemi terulete, Durango vadnyugati hangulatu belvarosa, New Orleans kirobbanoan jokedvu belvarosa, Milwaukee topartja mind csodasak. Es meg a viszonylag "unalmas" varosoknak is vannak fantasztikus reszei, Denverben az ember idonkent olyan helyekbe botlik hogy az alla leesik. Harom blokknyi terulet galeriakkal, zeneboltokkal, kavezokkal, barokkal - egy ipari terulet kozepen. Es akkor ott vannak meg az igazi kisvarosok, amik kozott sok csodas hely van.

Persze, nem Europa, de nem szabad lebecsulni az amerikai varosokat.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #20 Dátum: 2012. Január. 26, 20:44:37 »

Persze, nem Europa, de nem szabad lebecsulni az amerikai varosokat.

Persze. Csak az a gond, hogy én a román és a kora gótika szerelmese vagyok.  És ha egy városban van egy gót katedrális, vagy egy kis román templom, az nagyot tud lendíteni a listára kerülésben..
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
fayutca
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2012. Január. 27, 02:10:30 »

San Diego az egyik kedvenc varosom, tobb szaz eves ovarosi reszektol a modern felhokarcolokig minden megvan benne. Csodas parkok, hangulatos szorakoztato negyed, pazar tengerparti korzok, nem lehet betelni vele.

Nekem is, ehhez meg tedd hozza, hogy San Diegonak az elso sheriffje egy magyar ember volt bar ez nem epiteszeti tema, aztan meg itt van a Balboa parkban a "nemzetek hazai" tobbek kozt a hungarian house-val, minden vasarnap peldat mutatnak a legalabb kettucatnyi kulonbozo kis epuletekben levo kulonbozo nemzetek ethnikumi bemutatokkal, kulonbozo etelkostolokkal, par hete is voltunk arrafele, a palestin es israeli epulet kb. tizenot meterre van egymastol es kinalgatjak egymast etelekkel,( el is fogadjak egymastol), mikozben a szinpadon egy cseh enekesno a magyar "Piros csizmat visel a babam"-ot enekelte csehul, bekesen odebbsetaltunk az attrocitastol. Bar ez sem epiteszettortenelmi tema.

http://www.sdmagyar.org/
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január. 27, 02:16:03 írta fayutca » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #22 Dátum: 2012. Január. 27, 09:52:40 »

Nekem is, ehhez meg tedd hozza, hogy San Diegonak az elso sheriffje egy magyar ember volt bar ez nem epiteszeti tema, aztan meg itt van a Balboa parkban a "nemzetek hazai" tobbek kozt a hungarian house-val, minden vasarnap peldat mutatnak a legalabb kettucatnyi kulonbozo kis epuletekben levo kulonbozo nemzetek ethnikumi bemutatokkal, kulonbozo etelkostolokkal, par hete is voltunk arrafele, a palestin es israeli epulet kb. tizenot meterre van egymastol es kinalgatjak egymast etelekkel,( el is fogadjak egymastol), mikozben a szinpadon egy cseh enekesno a magyar "Piros csizmat visel a babam"-ot enekelte csehul, bekesen odebbsetaltunk az attrocitastol. Bar ez sem epiteszettortenelmi tema.

http://www.sdmagyar.org/

De ugyanolyan érdekes. Franciaország  felé utazva megszálltunk egy határmenti német kisvárosba, most eszembe sem jut a neve, belecsöppentünk egy olyan ünnepbe, amiről ki sem tudtuk deríteni, hogy igazából mi. A gyerekeket beöltöztették középkori ruhákba (volt úrnő, szolgáló, szakácsné, vadász, testőr, pap), a felnőttek meg zenéltek, énekeltek. Jártuk a városkát, az egyik utcasarkon egy kórus madrgálokat éneket, kicsivel odébb két fiatal tüzes ragtime-ja állított meg, népdalokat énekeltek-játszottak iskolások, volt gregorián... Hát,alvás,az nem volt...

Egy walesi tengerparti városkában hasonlóba futottunk bele, iskolások táncoltak régi táncokat, eleinte csak ők, aztán az ebédre váró nyaralók is betársultak...

Portugáliában egy aratóűnnep imitációját fogtuk ki, sokat nem értettem belőle, de nagyon élveztem. Máltán a feszületet cipelő körmetet miatt töltöttük az utcán az éjszakát. Egyik kedvesebb emlék, mint a másik. A katedrális, az  csak egy csillag - hona kétségtelen, fontos csillag a tervezésben 
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #23 Dátum: 2012. Február. 02, 23:26:24 »

Én is beteszek néhány képet, igaz, külföldi nincs olyan sok. Elsőként egy könnyebb (Adorkának mindenképpen):

Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
adorka
Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2012. Február. 03, 10:52:27 »

Én is beteszek néhány képet, igaz, külföldi nincs olyan sok. Elsőként egy könnyebb (Adorkának mindenképpen):

Gyerekkorom lexebb tavaszaira emlékeztet. Az utóbbi években is minden évben megcsodálom, amiről a szobor készült. És a szobrot is, persze, bár már ritkán járok arra. Privátban küldök adatokat, nem akarom elvenni a társak örömét...
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2012. Február. 08, 19:03:04 »

Gyerekkorom lexebb tavaszaira emlékeztet. Az utóbbi években is minden évben megcsodálom, amiről a szobor készült. És a szobrot is, persze, bár már ritkán járok arra. Privátban küldök adatokat, nem akarom elvenni a társak örömét...

Hát, eltelt egy hét, Rókica nem jelentkezik, ezért idehozom a kép megfejtését:

A szobor a tiszavirágzást ábrázolja, ami az utóbbi években sajnos már meg sem közelíti gyermekkorom élményeit. Akkor három-négy napon át zúgott a víz felett milliárd kérész, s a halak dőzsöltek. Horgászni jártam sok éven át a Tiszára, Szentes alatt van egy partszakasz, amit a horgászok "bogaras"-nak hívnak. Ott alkalmas a talaj, ezért úgy néz ki, mint a szita: ott élnek a kérész lárvái, befúródva a földbe, három éven át, hogy a negyedikben egy halálos nászrepülésben beteljesedjen életük.

A szobor Szegeden látható, a Huszár Mátyás rakparton, alkotója Farkas Pál, és 1998-ban avatták fel. A képen nem jön ki jól, de a vizet a szobor alatt üvegből szoborta az alkotó.
Hatalmas alkotás, méretre is, van olyan jó öt méter hosszú. De nagyon szép. És rengetegen fényképezik, ha arra járnak.

És mert én szeretem a magyar nótákat is, ideteszem annak a dalnak a linkjét, amely erről a csodáról szól, benne sok-sok videóval:

Temető a Tisza...
Naplózva
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #26 Dátum: 2012. Február. 08, 19:56:01 »

Hát, eltelt egy hét, Rókica nem jelentkezik, ezért idehozom a kép megfejtését:

A szobor a tiszavirágzást ábrázolja, ami az utóbbi években sajnos már meg sem közelíti gyermekkorom élményeit. Akkor három-négy napon át zúgott a víz felett milliárd kérész, s a halak dőzsöltek. Horgászni jártam sok éven át a Tiszára, Szentes alatt van egy partszakasz, amit a horgászok "bogaras"-nak hívnak. Ott alkalmas a talaj, ezért úgy néz ki, mint a szita: ott élnek a kérész lárvái, befúródva a földbe, három éven át, hogy a negyedikben egy halálos nászrepülésben beteljesedjen életük.

A szobor Szegeden látható, a Huszár Mátyás rakparton, alkotója Farkas Pál, és 1998-ban avatták fel. A képen nem jön ki jól, de a vizet a szobor alatt üvegből szoborta az alkotó.
Hatalmas alkotás, méretre is, van olyan jó öt méter hosszú. De nagyon szép. És rengetegen fényképezik, ha arra járnak.

És mert én szeretem a magyar nótákat is, ideteszem annak a dalnak a linkjét, amely erről a csodáról szól, benne sok-sok videóval:

Temető a Tisza...

Kösz! Vártam, hátha még valaki ír.

Habóknak is köszönöm a választ!
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #27 Dátum: 2012. Február. 11, 19:57:36 »

No, és ez hol lehet?

(Bal egérgomb nem ér!!!)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
adorka
Vendég
« Válasz #28 Dátum: 2012. Február. 11, 20:49:52 »

No, és ez hol lehet?

(Bal egérgomb nem ér!!!)

Khm, csak a bal egérgombbal tudom megnyomni az "Idézet" címkét... Vigyorog

Amúgy meg abban a városban, amelynek címerállata, a maci, épp az eperfáról legel egy korábbi feladványodban.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február. 11, 21:07:32 írta adorka » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #29 Dátum: 2012. Február. 11, 21:06:20 »

Mhmmmm.
(Ja, és csak előjött a diszlexiám... Jobb egérgombra gondoltam. De elsőre nem jöttem ám rá, hogy neked miért nem, ha nekem igen...)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 39
  Nyomtatás  

Ugrás: