NOL Fórum
2017. Augusztus. 20, 22:14:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Olimpia 2012  (Megtekintve 5993 alkalommal)
adorka
Vendég
« Válasz #30 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 17:13:42 »

Láttam egy összehasonlító táblázatot. Az egyik oldalon az összes olyan sportág támogatási összege, amely sportágakból voltak versenyzők az olimpián. Ezeknek a sprtágaknak a támogatási összege 14,2 milliárd forint, bár ebből 7,7 milliárd a kézilabdáé (!), és 2,5 a vízilabdáé - a többire maradt 4 milliárd.

Adjuk hozzá az ÖSSZES többi sportág támogatását - egy kivételével! - az pedig kb. 5,4 milliárd forint. Vagyis a teljes magyarországi sporttámogatási összeg egyfelől majdnem 20 milliárd forint, de ebben már a sakkozók és a BMX-esek is benne vannak.

Ehhez képest a magyar labdarúgás támogatási összege ugyanebben az időszakban:

25,2 milliárd forint.

Mit lehet erre mondani?
Naplózva
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #31 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 17:44:50 »

Láttam egy összehasonlító táblázatot. Az egyik oldalon az összes olyan sportág támogatási összege, amely sportágakból voltak versenyzők az olimpián. Ezeknek a sprtágaknak a támogatási összege 14,2 milliárd forint, bár ebből 7,7 milliárd a kézilabdáé (!), és 2,5 a vízilabdáé - a többire maradt 4 milliárd.

Adjuk hozzá az ÖSSZES többi sportág támogatását - egy kivételével! - az pedig kb. 5,4 milliárd forint. Vagyis a teljes magyarországi sporttámogatási összeg egyfelől majdnem 20 milliárd forint, de ebben már a sakkozók és a BMX-esek is benne vannak.

Ehhez képest a magyar labdarúgás támogatási összege ugyanebben az időszakban:

25,2 milliárd forint.

Mit lehet erre mondani?
És ez is csak arra jó, hogy az őrült focirajongók szétverjék Bp-n a metrókat, buszokat és villamosokat, ráadásul a meccs előtt...
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
plix01
Hero Member

« Válasz #32 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 18:16:45 »

És ez is csak arra jó, hogy az őrült focirajongók szétverjék Bp-n a metrókat, buszokat és villamosokat, ráadásul a meccs előtt...
Nem. Azok nem focirajongók, azok szétverésrajongók. A foci nekik csak ürügy. Vagy még csak ürügy sem.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #33 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 18:26:26 »

Nem. Azok nem focirajongók, azok szétverésrajongók. A foci nekik csak ürügy. Vagy még csak ürügy sem.

Amit nem értek, és valaki elmagyarázhatná nekem, hogy miért van az, hogy ma, 2012-ben is a Ferencváros a hazafiság, a magyarság és kereszténység szimbóluma. Mert 1952-ben ez valamilyen módon érthető volt. De azóta eltelt 60 év. Akik akkor szurkoltak, ma már nem élnek.
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #34 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 19:03:02 »

Segítenek a BKV-nek selejtezni a lerohadt kocsiparkot...
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #35 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 19:11:51 »

Meg arra, hogy aki csak szimplán szereti a focit, még véletlenül se merjen meccsre menni.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
plix01
Hero Member

« Válasz #36 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 20:18:40 »

Amit nem értek, és valaki elmagyarázhatná nekem, hogy miért van az, hogy ma, 2012-ben is a Ferencváros a hazafiság, a magyarság és kereszténység szimbóluma. Mert 1952-ben ez valamilyen módon érthető volt. De azóta eltelt 60 év. Akik akkor szurkoltak, ma már nem élnek.
Hogy őszinte legyek, engem ennél sokkal jobban zavarba ejt az, hogy 2012-ben még mindig (újra?) a hazafiság, a magyarság és a kereszténység a politika elsőrendű hívószavai. Nincs nekem bajom egyikkel sem azon kívül, hogy a jelenlegi körülmények között nem ezek rendezését tartom a legfontosabb, a legsürgetőbb, a megoldandó problémáknak. Sőt, a magam részéről még csak problémát sem látok bennük, pusztán mondvacsinált kirekesztő ürügyeket, amelyekkel tovább lehet fokozni a társadalom megosztását.

Pl. ez az egész "fanyalgás" ügy szerintem egy tipikus "má megin nincs sapkája" ürügy a belekötésre. Ha Janics Natasa holnaptól Szerbia szineiben versenyez, akkor az olimpiai érmére továbbra is magyarsága okán kell büszkének lennem? Vagy akkor már nem kell rá büszkének lennem? Egyáltalán, miért KELL nekem bárki bármijére büszkének lennem, pusztán az egyforma nemzetiségünk okán? A plafonraköpés magyar Guinness-rekorderére is büszkének kellene lennem? S ha már itt tartunk: a többszázezer honfitársamat így vagy úgy a halálba küldő volt országvezetőre is büszkének kellene lennem? Miért? Miért nem dönthetem én el, hogy valakinek a cselekedetei tetszenek-e nekem, vagy sem, függetlenül attól, hogy egyazon nemzethez tartozónak valljuk-e magunkat?
Naplózva

vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #37 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 20:47:32 »

Pl. ez az egész "fanyalgás" ügy szerintem egy tipikus "má megin nincs sapkája" ürügy a belekötésre. Ha Janics Natasa holnaptól Szerbia szineiben versenyez, akkor az olimpiai érmére továbbra is magyarsága okán kell büszkének lennem? Vagy akkor már nem kell rá büszkének lennem? Egyáltalán, miért KELL nekem bárki bármijére büszkének lennem, pusztán az egyforma nemzetiségünk okán? A plafonraköpés magyar Guinness-rekorderére is büszkének kellene lennem? S ha már itt tartunk: a többszázezer honfitársamat így vagy úgy a halálba küldő volt országvezetőre is büszkének kellene lennem? Miért? Miért nem dönthetem én el, hogy valakinek a cselekedetei tetszenek-e nekem, vagy sem, függetlenül attól, hogy egyazon nemzethez tartozónak valljuk-e magunkat?
En nem vagyok egy nagy szurkolo semmilyen sportban, de azert valami csak van ebben a szurkolasban mert ha megnezek egy olimpiai szamot es ott van magyar uszo, megiscsak szurkolok neki es ha nyer vagy dobogos annak nagyon tudok orulni. Mondjuk maganak annak is orulok ha kijutott az olimpiara. Pedig nekem aztan semmi kozom hozzajuk, meg ossze se tudok futni veluk az utcan.

Ugyanakkor reszemrol oszinten szegyellem azt ami a 2. vh-ban tortent Magyarorszagon. Mi tobb szegyellem hogy Magyarorszagnak aktiv resze volt az elso vh kirobbantasaban. Arra viszont buszke vagyok hogy a magyarok megallitottak a torok invaziot, vagy hogy az orszag vezetoi atengedtek a keletnemeteket Ausztriaba.

A ket dolog nalam valahol egyutt megy. Ha a szurkolas marhasag es irracionalis dolognak tartjuk, am legyen, de akkor azzal se tessek szekalni hogy a magyarok nem neztek szembe a Holokausztban jatszott szerepukkel, vagy hogy Magyarorszagon feleledt a szelsojobb. En nem vagyok szelsojobbos, semmi kozom hozzajuk, miert kene rosszul ereznem magam csak azert mert egyforma a nemzetisegunk?
Naplózva
ormester
Hero Member

« Válasz #38 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 21:12:37 »

Egy valódi értékelés:

"A Héraklész-program sikerét jelzik a londoni eredmények

A londoni olimpián aranyérmes 11 magyar sportoló közül hét részt vett a nemzeti utánpótlás-nevelési programban.

Szabó Tamás - aki több mint tíz évig, 2001-től idén márciusig volt főigazgatója a Nemzeti Utánpótlás-nevelési Intézetnek (NUPI), majd utódjának, a Nemzeti Sport Intézetnek (NSI) - az MTI-nek kedden elmondta, hogy az idei ötkarikás játékokon indult 157 fős csapat 70 százaléka érintett volt a Héraklész-programban. Pekingben ez az arány még csak 37 százalék volt.
..."
http://www.totalsport.hu/hir/a-heraklesz-program-sikeret-jelzik-a-londoni-eredmenyek?fb_comment_id=fbc_10151101544119334_23810644_10151101610294334#f2c9659ad71179e
Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
Ezen lovagol maga? Amit a vaksi szemével lát? A süket fülével hall? ...
plix01
Hero Member

« Válasz #39 Dátum: 2012. Augusztus. 21, 22:10:47 »

En nem vagyok egy nagy szurkolo semmilyen sportban, de azert valami csak van ebben a szurkolasban mert ha megnezek egy olimpiai szamot es ott van magyar uszo, megiscsak szurkolok neki es ha nyer vagy dobogos annak nagyon tudok orulni. Mondjuk maganak annak is orulok ha kijutott az olimpiara. Pedig nekem aztan semmi kozom hozzajuk, meg ossze se tudok futni veluk az utcan.

Ugyanakkor reszemrol oszinten szegyellem azt ami a 2. vh-ban tortent Magyarorszagon. Mi tobb szegyellem hogy Magyarorszagnak aktiv resze volt az elso vh kirobbantasaban. Arra viszont buszke vagyok hogy a magyarok megallitottak a torok invaziot, vagy hogy az orszag vezetoi atengedtek a keletnemeteket Ausztriaba.

A ket dolog nalam valahol egyutt megy. Ha a szurkolas marhasag es irracionalis dolognak tartjuk, am legyen, de akkor azzal se tessek szekalni hogy a magyarok nem neztek szembe a Holokausztban jatszott szerepukkel, vagy hogy Magyarorszagon feleledt a szelsojobb. En nem vagyok szelsojobbos, semmi kozom hozzajuk, miert kene rosszul ereznem magam csak azert mert egyforma a nemzetisegunk?
Gondolom nem lep meg, de nem értek veled egyet. Ez a "mindent vagy semmit" hozzáállás számomra nem logikus. Hogy lehet a szurkolást a Holokauszttal egy szintre emelni? Mi köze egyiknek a másikhoz? Millió oka lehet annak, hogy valakinek szurkolok vagy nem, ezek közül első közelítésben egyik sem függ össze egy hangyányit sem a Holokausztról vagy a szélsőjobbról alkotott véleményem okával. Akkor miért is kellene az álláspontomnak azonosnak lennie?

Arról már nem is beszélek, hogy mindehhez hogyan jön a kollektív felelősség? Pont azt ugatom, hogy nemzetiségi alapon sem kollektív felelősség, sem kollektív dicsőség nincsen. Attól, hogy egy Berki Krisztián nevű magyar prímán lóleng, én semmivel sem leszek jobb tornász, egy öltést nem segítettem a felkészülésében, még csak nem is szurkoltam neki, tehát nekem személy szerint nincs mire büszkének lennem. Ezen az alapon egy kékszemű, vagy egy 172 cm magas olimpiai bajnokra is büszke lehetnék, hiszen nekem is kék a szemem és én is 172 cm magas vagyok. Na és? Az első és második vh és a Holokauszt idején még csak nem is éltem, nyilván azokhoz sem járultam hozzá egy öltéssel sem, miért kellene miatta lelkiismeretfurdalásomnak lenni? Nem vagyok szélsőjobboldali, nem is segítettem, nem is támogatom, nem is értek egyet vele, miért kellene bármiféle közösséget vállalnom velük pusztán a magyarságuk okán? A magyarság egy paraméter a sok közül, amely az érintett ügytől függően lehet fontos, kevésbé fontos, vagy irreleváns. Logikailag semmi sem indokolja, hogy a szóban forgó ügytől függetlenül a nemzetiségnek valamiféle prioritása legyen. A jó ember akkor is jó ember, ha nem magyar, a szar ember akkor is szar ember, ha magyar.

Értem én, persze, hogy értem, hogy valaki(k) tudatlanságból vagy éppenséggel számításból összezagyválják a közösséget a nemzetiséggel. Nyilván büszke leszel a csapatod, a közösséged teljesítményére, eredményeire, főleg ha valóban hozzá is járultál. Azonban a nemzetiség ritkán közösség. Magyarországon egyre inkább nem az.
Naplózva

kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #40 Dátum: 2012. Augusztus. 26, 17:32:43 »

Friss sporthírek :

1.)
Vandál ferencvárosiak rátámadtak szombaton a Haladás második együttesét szállító csapatbuszra. A bűnözők kövekkel dobálták meg a járművet.

Kellemetlen intermezzo érte a fővárosban a Haladás csapatbuszát, a Sport utcába tartó járművet az Üllői úton, a Fradi pálya előtt egy zöld furgonból megtámadták. Mint azt Balogh Gyula technikai vezető elmondta: a furgonból először csak a középső ujjukat mutatták a Budapest Honvéd elleni bajnokira tartó Fradi-szurkolók, majd amikor a Haladás busza piros lámpát kapott, a sáljukat az arcukra húzó huligánok kipattantak a furgonból, és bazaltkövekkel megsorozták a buszt. Szerencsére az üvegek strapabírónak bizonyultak, csak néhány karcolás esett a járművön, így a vasi gárda folytathatta útját - írta a haladas.hu.

A BKV Előre elleni mérkőzést egyébként a Haladás II nyerte 3-0-ra.

2.)
Már a vasárnapi Újpest-Ferencváros derbi előtt tudtuk, hogy a két klub kemény szurkolói összemérték erejüket egy külvárosi területen, de az ustawkáról csak most sikerült megszereznünk a videót.

Az újpestiek fehér, a fradisták fekete szerelésben indultak csatába. Az előzetes egyeztetések szerint a IX. kerületet a 16-os szektorból verbuvált csapat képviselte, de utólag olyan panaszos kommentek jelentek meg az interneten újpesti részről, hogy a zöldeket három MMA-s is erősítette. (MMA = mixed martial art, azaz vegyes harcművészet)
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #41 Dátum: 2012. Augusztus. 26, 17:59:38 »

Sporthírek?
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #42 Dátum: 2012. Augusztus. 26, 18:58:16 »

Sporthírek?

Hát azok, mind a kettőt a labdarúgás hivatalos honlapján, az nb1.hu-n olvastam. ( Benéztem, hátha elverik a videotont, de sajnos most se )
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #43 Dátum: 2012. Augusztus. 26, 19:17:18 »

Sporthírek?

Hát azok, mind a kettőt a labdarúgás hivatalos honlapján, az nb1.hu-n olvastam. ( Benéztem, hátha elverik a videotont, de sajnos most se )
Ja, hát ha ők ezt a sporthoz tartozónak itélik...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #44 Dátum: 2012. Augusztus. 27, 15:59:34 »

Itt a kovetkezo olimpiai sport:

11 menetben felvaltva sakkoznak es boxolnak.  A gyoztes az, aki vagy kiuti ellenfelet (a box-menetek soran), vagy mattot ad.

Gyanakszom, hogy  a fejhallgato csalasra adhat lehetoseget, a ring korul sakk-nagymesterek ulnek apro mikrofonokkal...
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
Oldalak: 1 2 [3] 4 5
  Nyomtatás  

Ugrás: