NOL Fórum
2017. Október. 22, 03:58:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: E-mail címek ellenőrzése

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Azt irta az ujság..  (Megtekintve 4934 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Dátum: 2012. Augusztus. 29, 18:13:13 »

Hoztam ujságokat otthonról, amiket csak részben tudtam akkor elolvasni.

Most átnézve őket, találtam bennük egy-két egészen uj elképzelést,egyedűl álló ötletet.
Lássuk mit képzelnek el egyesek..
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus. 29, 19:22:32 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
adorka
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2012. Augusztus. 29, 18:16:35 »

Hoztam ujságokat otthonról, amiket csak részben tudtam akkor elolvasni.

Most átnézve őket, találtam bennük egy-két egészen uj elképzelést,egyedűl álló ötletet.
Lássuk mit képzelnek elé egyesek..

Rám ne számíts, én kettes vagyok...
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #2 Dátum: 2012. Augusztus. 29, 18:17:01 »

Úgye, folytatod?
Érdekesnek indul.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
tozser
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2012. Augusztus. 29, 19:21:39 »

Egyes..tudom, előbb vagy utóbb itt leszel..
Metropol.........ez egy ingyenes, a Metró állomások előtt osztogatott ujság...... Budapest augusztus 16.-iki szám.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
George Pataki New York állam (háromszor megválasztott) -magyar szülőktől származó- volt kormányzója felszándékozik felvenni a magyar állampolgárságot és szavazni az 2o14-es otthoni választásokon.
Szeretné ha az elkövetkező magyar (?) genererációk tagjai a magyar kúltura nagykövetei lennének..irta az ujság.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Van otthon pénz bőven.
Példa rá a Debrecen-Pallagon felépűlő uj sporttelep aminek épitésére 1.4 milliárd forintot szánnak.
A 14 hektáron épűlő sporttelep része lesz egy 19oo m2 öltöző és edzőtermek.
Tervbevették a sporlétesitmények műfűvel való beboritását is, ami Kelet-Közép-Európában egyedűl álló lesz.... stb.

Viszont, a jelenlegi 2.5-3 millió eurós éves költségvetés (!!) mintegy háromszorosára lenne szükség ahhoz, hogy a legjobb játékosaikat
MEGTUDJÁK TARTANI!
Ez van.
Viszont, ha a JÓ játékosok elmennek, ki fog ott játszani, sportolni és hány -fizető- látogatója lesz majd?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

A benzinárakról..
A legdrágább..
1.. Norvégia  619.7 forint/liter    2...Törökország  572.2 forint/liter  3,..Izrael 568.1 forint/liter   
4. Hongkong 527 forint/liter       5...Hollandia       5o5.4 forint/liter  6,..Dánia 5o1.8 forint/liter

Magyarország 15........ ha figyelembe veszük a vásárlóerőt is.

Viszont, Magyarországon az átlagbér 19 százalékát kell elkölteni egy gallon(3.7 liter) benzin megvásárlásához, és ugyanakkor Norvégiában az átlag napibér(!!??) 3.7 százalékát, Bulgáriában pedig -amely a 37. helyen áll- a napibér 33 százalékát.

A cikk tiszta hülyités.
Mert igaz egyrészt az ottani árakat átszámolja forintra amikor az árakat irja, de amikor arról beszél hogy hol és mennyi az ára a keresethez viszonyitva, már gallonról beszél, függetlenűl attól hogy megadja azt hogy az 3.7 liter.
(Ha az USA gallon, az angol viszont már 4.5 liter.)

Azt irja  "észben kell tartani a vásárlóerőt.".
Igen, de a cikk irójának azt kellett volna "észben tartani"-a hogy Ő (vagy más) mit nevez "átlagos napibér"-nek, ott ahol azt az árat nézi!

Azt viszont talája ki az, aki ráér.. Vigyorog
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Szó van közlekedési projektekről, amihez elsősorban a kormány egy 8oo milliárd forint eurós támogatást keres. (annak "lehivását" irja az ujság)
Ha kapnak pénzt, akkor hozzá lehet  majd a nagyobb projektrkhez/dolgokhoz kezdeni.
Jelenleg 4 projekt előkészitési (?) munkái folynak,mintegy 3.1 milliárd forint értékben, az  hétéves uniós -2o14-2o2o közötti- fejlesztési ciklus indulásáig, megkezdéséig.

Tervezik.....öszekapcsolni a  2.-es Metrót a gödöllői HÉV-vel, lecserélni a kis főldalatti kocsijait, meghoszabbitani az Észak-Déli Regionális Gyorsvasút déli szakaszát és felujitani a budapesti villamos és buszhállózatot.
Tart az 1-es és a 3.-as villamosvonalak bővitése és az első Alstom-szerelvény szeptemberben forgalomba áll.

Mindez szép. De nem ez az első "terv-vagy álom" amit otthon elképzelt valaki és nem lett belőle semmi. Mint a Kormány Negyed (vagy mi) megvalósitása.
Terveznek, terveznek..ugyanakkor cikk jelenik meg hogy vasútvonalakat szüntetnek meg és nincs pénz erre meg arra, karbantartásokat eszközölni vagy -például- a vasúti kocsikat lemosni, tisztán tartani stb..
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ennyi elég a mai napra. Holnapra is maradt még ebből az ujságból... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus. 29, 19:34:46 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus. 29, 20:17:33 »

Akkor most már sejted, milyen gyönyör itthon újságot olvasni...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #5 Dátum: 2012. Augusztus. 29, 21:24:56 »

Az en konkluziom a nyaron importalt magyar sajtobol: az uj kedvenc europai autom a Dacia Lodgy.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2012. Augusztus. 30, 18:29:07 »

5.-re..ebből minden kiderűl, kivéve az ÁRÁT!
Mellesleg, általában az UJ, azaz első tipusok/gyártmányok nem mindég válnak be.
Igy volt ez a német Golf (Rabbit) első éves kiadásával is.
Meg kell várni amig az első év "gyerekbetegségeit" kiheveri és utánna már lehet dicsérni.

Számtalan esetben csak használat közben jönnek ki bizonyos tervezési baklövések, mint például a pár éve kijött "UJ WV BOGÁR"-é, amikor kiderűlt hogy a hátsó űlések vagy túl magasak vagy pedig a karosszéria hátsó ivelése miatt,...... hááááát, eléggé kényelmetlen az két felnőtt számára.
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2012. Augusztus. 30, 19:14:00 »

folyt. köv., ugyanaz az  ujság.
Tudtul adta hogy a nemzetközi napházak versenyén magyar "ház" is résztvesz. Az ODOO névű 2oX2o méteren felállitott házat a BME
(Budapesti Műszaki Egyetem?) diákjai épitették fel otthon,majd szétszerelve szállitották Madridba, a Solar Decathkon versenyre.
Ez a verseny előszőr az USA-ban,majdKinában és Spanyolországban kerűlt megrendezésre.
15o m2-es, a fótött terűletek (lakható részek?) 45 m2., hatalmas terasz, napenergiával annyi áramot termel hogy egy elektromis autó
7o km.-is megtehet vele, padlóba és a menyezetbe beépitett csőrendszer nyáron hűt, télen fűt.
Mindezt ugy éri el, hogy a kűlső falai, valamint a tetejét napelemek alkotják.

Ami pedig teljesen sziven ragadott, az EZ volt.
Idézem, "18o millió forintból épűlt az ODOO prototipusa, de fontos szempont volt, hogy sorozatban is gyártható legyen, igy olcsóbb
lehet majd."

Nics mit szólnom róla... Kacsint

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

SZó volt a gyerekek iskola kezdési támogatásáról, ami 27,9oo Ft. gyerekenként, maximum. DE mivel  mindkét szűlő felveheti azt, igy
az elérheti gyerekenként az 55,8oo Ft.-is.
Ez az összeg természetben is adható (kész pénz?) vagy a munkavállaló számla ellenében is eltud számolni a munkáltatójával.

Remek.
Ez ugye azt jelenti hogy egy kis cég -mondjuk- tíz dolgozója igénybe veszi, fejenként 2 (kettő) gyerekkel, minimum.
A cég pedig szépen a zsebébe nyul és fizet. Kifizeti az 558,oo forintot, és a feleség cége is a maga 558,ooo forintját.
A MÁV vagy a BKV is pont ugy fizet?
De ez még mind semmi. Ugyanis a kifizetett öszeg után a cég adózik is.16% 1,19-cel szorozva, valamint 1o% EÜ hozzájárulás, igy a juttatás adóterhe a tavalyi 19,o4%-ról most az 3o,94% nőtt. Ez a 3o,94% 27,9oo forintig kifizetendő, a NAV (?) részére.
Most jön a gubanc. Amenyiben a jutatások bérenkivűli összege meghaladja ezt az öszeget, akkor már 51,7%-os adóteher merűl fel
hiszen 27% EÜ hozzájárulás terheli a 27,9oo forint feletti jutatást.

..és ezzel a megnyugtató mondattal zárja le a cikk írója ..."A jutatás adóterhe a béreket terhelő adókhoz képest kedvező."
........irta  EDULI

..és még akkor felvetti a kormány azt hogy miért nem vesznek fel több munkaerőt...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus. 31, 17:19:49 írta tozser » Naplózva

Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #8 Dátum: 2012. Augusztus. 30, 20:01:56 »

folyt. köv., ugyanaz az  ujság.
1. Tudtul adta hogy a nemzetközi napházak
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

2. SZó volt a gyerekek iskola kezdési támogatásáról, ami 27,9oo Ft. gyerekenként,

..és még akkor felvetti a kormány azt hogy miért nem vesznek fel több munkaerőt...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

1. Látom, ettől te is a szívedhez kaptál...

2. Várjálvárjálvárjál! Nem veszi igénybe, mert nem jár, hanem ADHATÓ! És a cég nem ad. Vagy ad, de csak mondjuk 5000 Ft-ot. Mert többet nem tud. Vagy nem akar. 
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Válasz #9 Dátum: 2012. Szeptember. 08, 07:26:53 »

�������
Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #10 Dátum: 2012. Szeptember. 08, 08:48:18 »

Geza helyett a linket hozom, nem a felig-meddig olvashatatlan, hosszu kopiat.

http://nepszava.com/2012/09/velemeny/bartus-laszlo-eleg-volt.html
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
adorka
Vendég
« Válasz #11 Dátum: 2012. Szeptember. 08, 10:01:31 »

�������

Fodros cápát reggelizik a brit?

Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2012. Szeptember. 08, 15:28:12 »

�������

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ezt a cikket otthonról kaptam, de nem tudom milyen ÁBC-ben iródott, mert amit ÉN olvastam,már abban is "kockák" álltak az ékezetes betűk
helyett.
 Hiába kisérleteztem nem tudtam azokat értelmes á-í-ö stb. betűkké átformálni átalakitani.

AZOK, amikor ide be lett másolva, mind  ilyen "fekete rombusz-benne fehér kérdőjel"-lel irt szövegű lett.
Sajnálom.

A kérdésem csak, aki kűldte, milyen formátumot használhatott hogy amikor én kimásoltam igy átváltozott, nemis egyszer, de kétszer?
..és mi a módja annak átírásához..?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember. 09, 17:18:18 írta tozser » Naplózva

kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #13 Dátum: 2012. Szeptember. 09, 16:59:26 »

Geza helyett a linket hozom, nem a felig-meddig olvashatatlan, hosszu kopiat.

http://nepszava.com/2012/09/velemeny/bartus-laszlo-eleg-volt.html

Jó, hogy nem én idéztem be, mert azt mondanák rám, elfogult vagyok.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2012. Szeptember. 13, 21:04:01 »

Az itteni Reno Gazette-Journal irta, tegnap, szeptember 12.-én.

Az beíró szeretne Obama-NÉ szűk -csak 22 tagot számláló- személyzete körébe kerűlni, 23.-nak.

Hogy igy minden jóban részesűljön velűk.
Igaz, nem kérdőjelzi meg......honnan a túróbol veszi azt a pénzt és bátorságot hogy arra, és még egy csomó vakációra/utazásra is menjen az adófizetők pénzéből?

Hogy hová?

Dél-Afrikai utja..424,142 dollár volt, de az csak az repűlőút és a személyzet költsége volt, amit ott költött, nincs benne.

Aspen (Kolorádo) vakáció a gyerekekkel,,,csak 83,182.99 dollár.

Spanyolorszgi utja is csak467,585 dollár volt.

Mexikoi utja a barátaival -ár nincs megadva- de 25 titkos szervizmen (testőrség) védelme azért ott volt... Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember. 13, 21:05:41 írta tozser » Naplózva

Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  

Ugrás: