NOL Fórum
2017. Június. 28, 15:14:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 30
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TŐZSÉR UJ TOPIKJA..  (Megtekintve 29494 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Dátum: 2014. Január. 12, 20:39:33 »

Tőzsér topikja HELYETT inditottam ezt, és ezután csakis idefogok irni és az ide beirtakra válaszolni.

MIÉRT?

Azon egyszerű oknál fogva hogy bár "az én topikom volt" nem én nyitottam, és igy semmiféle ellenőrzés vagy kontroll nem állt rendelkezésemre.

Becsukni, vagy lezárni sem tudtam....igy maradjon igy ahogyan ma maradt, 2O14 januaár 12.-én....
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
plix01
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2014. Január. 13, 12:14:07 »

Tőzsér topikja HELYETT inditottam ezt, és ezután csakis idefogok irni és az ide beirtakra válaszolni.

MIÉRT?

Azon egyszerű oknál fogva hogy bár "az én topikom volt" nem én nyitottam, és igy semmiféle ellenőrzés vagy kontroll nem állt rendelkezésemre.

Becsukni, vagy lezárni sem tudtam....igy maradjon igy ahogyan ma maradt, 2O14 januaár 12.-én....
Mér, Géza? Annyi súlyos és alaptalan támadás ért a "nemsaját" saját topikodban, amelyeket törléssel és zárolással tudnál csak helyre tenni? Ne már...

Persze annyi topikot nyitsz, ahányat csak akarsz.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
tozser
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2014. Január. 13, 19:00:12 »

A dolog megoldasat ADORKANAL KERESD!
Amig O- valamilyen- szemelyes felbuzdulas es velt sertes miatt ''fekete lista''-ra tett, ez van...ez lett.
Ott van peldaul  ''Kerem...'' topikja.
Beirok, ...kiszedi.
Szedje...addig amig nem fogja ''osszerugni a port'' massal es..es az is kirakja az ovet.... Mosolyog
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Idézetet írta: tozser - 2014. Január. 12, 17:13:25
29.-RE
Egy kisse furcsa hasonlatok, DE..

MUSZALY  valakinek kocsit hajtania akinek van hajtasi jogositvanya?

MUSZALY egy -barmilyen- szakembernek a SAJAT szakmajaban dolgoznia ha barmilyen oknal fogva...HA EGYSZERB NEM AKAR?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
EZT  igy, es OTT tobbe nem talalod meg.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január. 13, 19:11:31 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2014. Január. 13, 19:01:21 »

A ''Kerem...''topokba irt 41. beirasom...
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
41.-re
''..... milyen címen használhatja pl Kövér László, vagy Orbán Viktor a jogászdiplomához kapott "Dr"-t, miközben évtizedek óta nem jogászként élnek, és ennek megfelelően nem is vesznek részt a jogászok számára is előírt szakvizsga - továbbképzés rendszerében?"'
Nehez  megerteni a MAGYAR NYELVET?
Mert a KETTO NEM UGYANAZ!

Kirol is van  itt ''nagy ba szo''?
Arrol -ugye- ''milyen jogon hasznaljahatjak a Dr.-i cimet".

Egy cimet HASZNALNI meg nem ugyanaz mint azt a cimet GYAKOROLNI, azaz mint ugyved vagy doktor abban fizikailag TENYKEDNI!
Eddig ertheto?

Nem tudom OTTHON  mi van ezzel kapcsolatban, de ITT szamtalan esetben valakit meg hivatasa/nyugdijba vonulasa utan is, sot, DIPLOMAJA UTAN IS annak szolitjak aki VOLT!

Ed Koch -volt new yorki polgarmester- megszolitasa is MINDEG "Polgármester úr" volt, ugyancsak Elnok ur volt  Clinton, es mindket Bush is.
A lesszerelt -volt, es nyugdijas- KATONAK, RENDOROK IS  mind azon a RANGON  vannak szolitva....amik VOLTAK, es nem egy csupasz mister-rel.....

Viszont azokat a cimeket -mint doktor, ugyved dr.-ujra gyakorlatilag MUVELNI azt a hivatast/szakmat (vagy amit akartok.. ..) egy vagy akar ket ev multan ''KULONBOZETI VIZSGAHOZ'' kotnem, ahol PADBA ULVE be kellene potolni, megtanulni azokat a gyogyitasbeli valtozasokat, vagy uj torvenyeket
amelyek azalatt az ido alatt eletbe leptek vagy tortentek, es csak utanna engednem oket GYAKORLATILAG IS abban dolgozni.

Ha egy asztalos vagy egy hivatasos sofor -barki- koteles ''IPAR ENGEDELYT'' kivaltani, nekik is koteleseguknek kellene hogy legyen az/azt, nemcsak kibigyeszteni egy tablat hogy Lo Elemer ugyved...
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január. 13, 19:08:21 írta tozser » Naplózva

barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Válasz #4 Dátum: 2014. Január. 13, 19:12:16 »

41.-re
''..... milyen címen használhatja pl Kövér László, vagy Orbán Viktor a jogászdiplomához kapott "Dr"-t, miközben évtizedek óta nem jogászként élnek, és ennek megfelelően nem is vesznek részt a jogászok számára is előírt szakvizsga - továbbképzés rendszerében?"'
Nehez  megerteni a MAGYAR NYELVET?
Mert a KETTO NEM UGYANAZ!

Kirol is van  itt ''nagy ba szo''?
Arrol -ugye- ''milyen jogon hasznaljahatjak a Dr.-i cimet".

Egy cimet HASZNALNI meg nem ugyanaz mint azt a cimet GYAKOROLNI, azaz mint ugyved vagy doktor abban fizikailag TENYKEDNI!
Eddig ertheto?

Nem tudom OTTHON  mi van ezzel kapcsolatban, de ITT szamtalan esetben valakit meg hivatasa/nyugdijba vonulasa utan is, sot, DIPLOMAJA UTAN IS annak szolitjak aki VOLT!

Ed Koch -volt new yorki polgarmester- megszolitasa is MINDEG "Polgármester úr" volt, ugyancsak Elnok ur volt  Clinton, es mindket Bush is.
A lesszerelt -volt, es nyugdijas- KATONAK, RENDOROK IS  mind azon a RANGON  vannak szolitva....amik VOLTAK, es nem egy csupasz mister-rel.....

Viszont azokat a cimeket -mint doktor, ugyved dr.-ujra gyakorlatilag MUVELNI azt a hivatast/szakmat (vagy amit akartok.. ..) egy vagy akar ket ev multan ''KULONBOZETI VIZSGAHOZ'' kotnem, ahol PADBA ULVE be kellene potolni, megtanulni azokat a gyogyitasbeli valtozasokat, vagy uj torvenyeket
amelyek azalatt az ido alatt eletbe leptek vagy tortentek, es csak utanna engednem oket GYAKORLATILAG IS abban dolgozni.

Ha egy asztalos vagy egy hivatasos sofor -barki- koteles ''IPAR ENGEDELYT'' kivaltani, nekik is koteleseguknek kellene hogy legyen az/azt, nemcsak kibigyeszteni egy tablat hogy Lo Elemer ugyved...

Osztán még a hab a tortán, hogy istenigazából nem is használják. Sem publikus szerepléskor, sem újságcikkekben nem szokták őket Dr. Orbánnak, vagy Dr. Kövérnek címezni (most persze valaki rohan és talál erre két példát és úgy érzi, hogy az megcáfolja amit állítok).

Mellesleg Kovács Lászlóról a HirTV-ben hallottam (Kovács Lászlótól), hogy neki is van doktori címe de csak elvétve használja.

És ez így helyes.
Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
tozser
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2014. Január. 13, 19:15:03 »

1.-re
EZ tulajdonkeppen nem egy UJ  topik, csak a MASIKNAK  a folytatasa, uj neven.
Az elozoben az enyem, mindenfele joggal CSAK  a ''NEV'' volt az....
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január. 13, 19:35:53 írta tozser » Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2014. Január. 13, 19:28:23 »

41.-re
''..... milyen címen használhatja pl Kövér László, vagy Orbán Viktor a jogászdiplomához kapott "Dr"-t, miközben évtizedek óta nem

Adorka kérdésében rejlő logikát kicsit továbbfejlesztve legkésőbb a delikvensek nyugdíjba vonulásakor minden címet, tudományos és egyéb fokozatot vissza kellene venni.

A temetőkben sehol nem szabadna Dr., Habil, vagy Med Univ, vagy más jelzést kitenni a sírkövekre, fejfákra, hiszen a "delikvens" ott alul már biztos, hogy nem gyakorolja a szakmáját.

De mehetünk tovább. Milyen alapon tartja még mindig egy hetven éves sportoló a vitrinében a húsz éves korában nyert olimpiai érmet? Csak akkor szabadna neki megengedni ezt, ha köszvényes lábaival is meg tudja ismételni legalább akkori teljesítményét.
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2014. Január. 13, 19:35:21 »

4.-re
Csodalkozom rajta.

Mert otthon -es itt is- -- divat volt egy darabig a ki voltam es a ki vagyok en.
A  garfield-i (New Jersey) magyar klubban is volt  egy ''ornagy'' vagy ''ezredes''(?), O -gondolom, 46 UTAN- jott ki/ide.
Voltam mas furcsasagai is, de azokra most nem terek ki.

A  bemutatkozasnal azt mondta.... Vasvary (Vasvarhy?) Zoltan, a Magyar  Kiralyi Hadsereg (Monarchia) ornagya -vagy ezredese!
Az hogy azt mint K.und K. mondta volna, beleertve a csaszarsagot is, arra mar nem emlexem.
Hogyan tortenhetett meg ez?

Ugy -hogy mint mindeg- a katonasagnal/rendorsegnel van egy ''szamarletra'', azaz, egy bizonyos szolgalati ido utan automatikusan eloleptetik, ha nem tett rossz fat a tuzre.
x ev utan mar ormester, 3-5 evre ra torzsormester, majd fotorzsormester.
Ezutan  ''tiszti iskolaba'' kuldik, ahonnan mint ALHADNAGY szerel le, majd hadnagy lesz ....es igy tovabb..
Semmi mas nem kell(ett) hozza mint megjegyeznie a ''lepcsofokokat'' es igy ''elolepett, a 7o-es evek kozepere mar AZ LETT,  hadsereg es valos szolgalat nelkul.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január. 13, 20:24:44 írta tozser » Naplózva

barika
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2014. Január. 13, 19:55:13 »

4.-re
Csodalkozom rajta.
Mert otthon -es itt is- -- divat volt egy darabig a ki voltam es a ki vagyok en.
A  garfield-i (New Jersey) magyar klubban is volt  egy ''ornagy'' vagy ''ezredes''(?), O -gondolom, 46 UTAN- jott ki/ide.
Voltam mas furcsasagai is, de azokra most nem terek ki.

A  bemutatkozasnal azt mondta.... Vasvary (Vasvarhy?) Zoltan, a Magyar  Kiralyi Hadsereg (Monarchia) ornagya -vagy ezredese!
Az hogy azt mint K.und K. mondta volna, beleertve a csaszarsagot is, arra mar nem emlexem.
Hogyan tortenhetett meg ez?

Ugy -hogy mint mindeg- a katonasagnal/rendorsegnel van egy ''szamarletra'', azaz, egy bizonyos szolgalati ido utan automatikusan eloleptetik, ha nem tett rossz fat a tuzre.
x ev utan mar ormester, 3-5 evre ra torszormester, majd fotorszormester.
Ezutan  ''tiszti iskolaba'' kuldik ahonnan mint ALHADNAGY szerel le, majd hadnagy lesz ....es igy tovabb..
Semmi mas nem kell(ett) hozza mint megjegyeznie a ''lepcsofokokat'' es igy 'elolepett, a 7o-es evek kozepere mar AZ LETT,  hadsereg es valos szolgalat nelkul.

Hááát, ez az Őrnagy őrnagy sem olvasta a fórumot.
Nálunk Massachusettsben a 80-as 90-es években "árnyékkormány" is működött. Egy Keresztes-Fischer nevű köré csoportosult egy csapat aki valami rokona lehetett az "igazinak". Szabályos kormányüléseket tartottak ahol "Excellenciásozták", "Méltóságosozták" (mint SSZ engem, lehet, hogy ő is benne volt ebben az agyalágyult társaságban?) egymást és rendeleteket hoztak a kint élő (elsősorban 56-os, vagy későbbi disszidens) magyarságnak.
És lám, ezeket a rendeleteket be is tartották. Erre akkor jöttem rá, amikor a Liszt Ferenc Kamarazenekar egy bámulatos koncertet tartott (a helyiek majd szétszedték őket) és a nézőtéren nem láttam magyart. Utána firtattam az okokat és megtudtam, hogy a "kormány" megtiltotta a kádárista kultúra "támogatását".
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2014. Január. 13, 20:41:49 »

Ez a ''tiszt''..kis FENYKEPES tagsagi konyveket adott ki valami ""Magyar Lovesz Egylet"" vagy mi cim alatt.
Baja is lett a  ''tagsagi konyvektol'', a fed. es a new jersey-i es kormanynak nem tetszett a dolog, ugyhogy azt abba hagyta kesobb.

Tagsagi dijat szedett es a pennsylvaniai 100 ''ékeres telkén'' (annak az adojara szedte a tagdijat!) es tavaszi es oszi HADGYAKORLATOKAT TARTOTT, feherek (vagy kekek?) a vorosok ellen, lanyok is (IS) voltak a ''csapatokban'' es volt kozos ''ejeli hadgyakorlat'' IS, egeszen addig amig a FELESEGEK  le nem fujtak azokat... Mosolyog

A hadgykorlat UTAN-ez altalaban pentek este volt- es megengedte hogy utanna  ozre vadaszanak, akkor borult ki a ''billi'' amikor a  ''hadseregei'' fellazadtak, amikor ESOS IDOBEN, A SARBAN  nem voltak hajlandok az AKADALYPALYAN VEGIG FUTNI ES CSUSZNI- MASZNI A SARBAN!
Akkor kijelentette hogyha hadgyakorlat NINCS akkor vadaszat  SINCS, es mindenki menjen el.
El is jottek meg aznap este..
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2014. Január. 14, 18:04:50 »

A ''Milyen orszagot akarunk?''-bol..
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

10802.-re
''"Nincs elvi vitám Ángyán Józseffel abban, hogy a helyben élő családi gazdálkodók kapják meg a földek bérleti jogát az államtól:......''

A dolog -egyesek szempontjabol- qva egyszeru.

Nem lakik ott, tehat nem lehet ott foldje. De a FOLD egyben ingatlan is, ezen az alapon nem lehet senkinek ott egy HAZA, SOT TELKE SEM ha nem lakik OTT!

Azonkivul...minden kulfoldi birtokaban levo fold, haz, telek vagy barmilyen nemu ingatlan is ''illegalis'' lesz, lenne, ha egyszer az a kriteria hogy ''ott kell laknia'', nem?
Naplózva

Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #11 Dátum: 2014. Január. 14, 18:25:19 »

A ''Milyen orszagot akarunk?''-bol..
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

10802.-re
''"Nincs elvi vitám Ángyán Józseffel abban, hogy a helyben élő családi gazdálkodók kapják meg a földek bérleti jogát az államtól:......''

A dolog -egyesek szempontjabol- qva egyszeru.

Nem lakik ott, tehat nem lehet ott foldje. De a FOLD egyben ingatlan is, ezen az alapon nem lehet senkinek ott egy HAZA, SOT TELKE SEM ha nem lakik OTT!

Azonkivul...minden kulfoldi birtokaban levo fold, haz, telek vagy barmilyen nemu ingatlan is ''illegalis'' lesz, lenne, ha egyszer az a kriteria hogy ''ott kell laknia'', nem?

Művelésre alkalmas földről volt szó (valamint azokról, akik majd megművelik), és arról, hogy a kormány - szintén elvben - ezt a rendszert a helyi gazdák helyzetbe hozására találta ki.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
tozser
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2014. Január. 14, 18:58:23 »

11.-re
Tudom mirol volt eredetileg szo, es azt is mi lett belole.
''Művelésre alkalmas földről volt szó (valamint azokról, akik majd megművelik), és arról, hogy a kormány - szintén elvben - ezt a rendszert a helyi gazdák helyzetbe hozására találta ki.''
De mivel pont ''művelésre alkalmas földről volt szó'' nem hozhattak egy olyan t0rvenyt hogy AZ NEM VONATKOZIK  az orszag hatarain TUL elo foldbirtokosokra, vagy mindenki vagy senki.
Ez esetben, mar eredetileg sem lett volna szabad azt megengedni, de -valoszinu- hogy abba viszont az EU  beleszolt volna.

Az hogy az egesz egy ''maffia-szeru' dolog volt, az mar mas lapra tartozik,en csak a fennt irtakat mondom, es nem azt hogy Orbanek mit csinaltak belole.

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #13 Dátum: 2014. Január. 15, 23:26:43 »

KEREM....57.re Sarkanyszeker
''Még soha nem jutott eszedbe, Fáyutca, hogy talán másoknak is megvannak a maguk vascsipkéi? Illetve olyan dolgai, amikhez úgy viszonyulnak, mint Te a fémcicomákhoz? Láthatóan büszke vagy rájuk és édes gyermekeidként szereted őket. Nagy mázli, hogy ebből a szerelemből meg is tudsz élni. De vascsipkéket akkor is csinálnál, ha egy grammnyit sem tudnál belőlük eladni. Érdek nélkül.
Miért van az, hogy másokról nem feltételezel hasonló elkötelezettséget a munkájuk iránt?"

Eloszis, mint munka..nem neveznem annak a politikat.
Mert fizikailag nem pont az, szellemileg is kerdeses, mert jozan esszel nem kovethet el annyi rosszat senki, sem kart az orszagnak es annak nepenek...felteve ha nem az a celja hogy a volt rendszerbol egy teljesen mast -vagy a regit?- teremt, kozben ''halalra lopja magat'' es hadja hogy az ''alattvaloi'' is ugynazt tegyek.

De visza  FAY-hoz.. o semmikep nem ver csipket.

Ha  CSIPKET  akarsz latni es vasbol nezd meg ezt a ''lady''-t, emilen kuldte el valaki mint egy pps fajl,cal Lane vascsipkeje.pps, de ugy nem tudtam IDE tenni. Tehat maradt a gugli, de a gugli a FACEBOOK-ba tanacsolt, ide.

http://www.facebook.com/pages/CAl LANE, de ha csak beutod a NEVET CAL LANE, rogton kapsz rola egy csomo kepet, es hogy  MIT IS CSINAL!
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2014. Január. 15, 23:42:34 »

Orbanisztan alakul(t) 21466.-ra
'' Kosaras Péter Ákos is, aki azért kényszerült távozni egyházi iskolában betöltött igazgatóhelyettesi állásából, mert SS-egyenruhában pózolt az Iwiw közösségi portálon, képe alatt az „Egy jó szívű SS-tiszt” képaláírás szerepelt
...

http://nol.hu/kult/20140111-naciszimpatizans_beszallitok?ref=sso"

Nos, aki EZT  igy beirta valoszinuleg meg sohasem latott EREDETI SS EGYENRUHAT.

A karszallagon es a sapka elejen is ket nagy X (iksz!) lathato,  valosagban a karszallagon allt a ket SS, a sapkan pedig -legtobbszor ''halalfej'' vagy ilyesmi, de ott nem allt SS.
Ennyit kezdetnek.

Ha viszont az illeto valoban targyilagos akart volna lenni akor azt kellett volna  beletenni/BEIRNIA hogy '' SS -hez HASONLO EGYENRUHAT...'' hordott es viselt, igy az o kepalairasa is fals es hamis mert az egyenruha nem erdeti, azaz eredetinek az utanzata!

Legyunk pontosak!
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 30
  Nyomtatás  

Ugrás: