NOL Fórum
2017. Augusztus. 22, 02:52:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 31
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TŐZSÉR UJ TOPIKJA..  (Megtekintve 30859 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #15 Dátum: 2014. Január. 16, 05:51:23 »

Nem szoktam kedvteleskent se a youtube.com-on, se a ''gugli''-n a FACEBOOK-BAN MEG PLANE NEM..... kutatni, turkalni, csevegni vagy elmenybeszamolot tartani/irni.

DE tegnap  megakadtam  egy dolgon, ami szinte hihetetlen es lehetetlen.
ITT VAN A SZTORI.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
CSAK ERŐS IDEGZETŰEK SZÁMÁRA!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=oHWjym0T3Bk

Ez egy javai ''faember'' tortenete, aki meg fiatal koraban elkapart -vagy csinalt valamit- egy TERDEN LEVO szemolccsel.
A' helyett hogy megszabadult volna ''tole'', az gyozott es az egesz testet elleptek azok, szinte hihetetlen helyen es menyisegben.
ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
A masodik annak a folytasa.
AZ elejen jobbara megismetlik az elozo reszt, igy kb. 25-30 perc csak azzal tellik el, majd utanna az operaciok kezdodnek.

Kulonosen vigyazniuk kellett amikor a KEZET mutottek mert nem lehetett tisztan kivenni hol vannak azon az EREK ES AZ IDEGEK.
Most mar 90%-ban ''fa mentes'' es kesobbi operaciokkal igyekeznek teljesen meggyogyitani ot.

http://www.youtube.com/watch?v=renb0qQR7cA
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január. 25, 04:33:17 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2014. Január. 17, 22:28:06 »

KEREM...72.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
A 71. ellentmond ezzel  "...... a lepusztult városrészben a három késdobáló kocsma helyett lett 33 ilyen kedélyes dumáló..."

Ami pedig FAY  beirasat illeti..
Lehetseges hogy ott -Kalifornia, San Diego-igy van, de Nen Jersey-ben mas volt az abra.
Mar reges-regen minden varos es falu hozott egy ''torvenyt'' hogy annak TERULETEHEZ MERTEN mennyi bar/kocsma es egyaltalan milyen TIPUSU ITALMERESI HELY lehetseges, es az mindenhol maskent van/volt.
CLIFTON nevu varos is megszabta azt, es amikor valaki egy BAR-t akart nyitni..egyszeruen NEM ADTAK KI RA ENGEDELYT, mivel ott -mondjuk volt mar tiz
ilyen TIPUSU HELY.
Az illetonek szerencseje volt, mert volt egy tonkrement bar amit megvett, de amikor O, OTT/ABBAN -egy reszeben- kis etteremszeruseget akart letesiteni...ARRA kulon engedelyt kellett kernie, beleertve az uj, jelenlegi etterem es KONYHA letesitesi es hasznalati szabalyokat betartva.
Peldaul automata tuzolto berendezes ahol a konyha lesz, a konyha SZAGELSZIVOJANAK  a (harom emeletes) haz tetozete FOLE  valo emelese...meg ilyesmi.

Akkor, amikor mar   negyven(40) eve, New Yorkban minden elelmiszer bolt/uzlet(!) arult SORT,  de egy darabig VASARNAP DELIG semmifele SZESZT,azt New
Jerseyben sem kaptad meg  es csak az elmult jo TIZ EVBEN LETT MEG AZ  hogy -peldaul- PASSAIC  varosaban egyes  -nagyobb- elelmiszer uzletekben lett kaphato minden fele ital, es feloldottak a 'vasarnap delelotti szesztilalmat" .

Most nem is tudom mar hol is volt. Del -vagy Eszak- Karolinaban. Ott is, szomaton EJFELIG kaptal szeszes ital a SZORAKOZO HELYEKEN, addig mindrnki MEGRENFELTE/MEGVETTE amenyit szeretett volna -kis feldecis uvegekben!- ejfel utan es vasarnap egesz nap...sehol egy korty sem..
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2014. Január. 17, 23:05:28 »

Csak egy kerdes a nemet atomeromuvek temahoz..

Azt olvastam -valaki beirta- hogy a nemetek megakarjak szuntetni azokat..

A magyar -es mas- atomeromu -es mas tipusu eromu- felepitese es uzembe helyezese -amit mondanak- altalaban TIZ EV.

Ha a nemetek nem akarjak azokat...hany uj szen vagy gaztuzelesu eromu EPITKEZESE VAN FOLYAMATBAN, JELENLEG, NALUK, vagy akar a japanoknal?

ez nem orbanisztán....

AKKOR  te is maradj OTT..... Mosolyog
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #18 Dátum: 2014. Január. 18, 19:26:15 »

FAYUTCA KEREM....74.-re
Nezd, FAY, ha EDDIG meg nem vetted volna eszre, vannak a FORUM-on egyesek-kettesek, akiknek TELJESEN MINDEGY MI A TEMA ES TE ARROL MIT IS
IRSZ BE, mert maga az a TENY szamit, az hogy PONT TE IRTAD AZT BE!

Ahogy otthon mondjak, a valasz ''zsigerbol jon'' azaz mindenkeppen ellent mondo.
Az aki a -nem igy van az- valaszt irja sajat maga is tudja hogy nincs igaza!
Peldaul.....
Ugyan otthon szigoru EÜ szabalyok voltak amiket nem hiszem hogy a MOSTANI rezsim megvaltoztatott volna.
Ilyenen voltak a KOTELEZO  ver es SZEKLET vizsgalat, verbaj es hepatitisz(?) megalapitasara, ezeket evente-ket evente kellett megtenni,, ami nelkul NEM VETTEK FEL SENKIT, meg mosogatni sem!

Amit az adorka ir...az pont oda tartozik es -szerintem nem sok alapja van az ''ellenveteseinek"... He
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január. 25, 04:35:39 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #19 Dátum: 2014. Január. 20, 18:31:45 »

KEREM...75.-RE ADORKA
''Bocs, de Te olyan országban élsz, ahol - a filmekben látom - még a legegyszerűbb büfékben is fedeles pohárban adják a kávét, mert különben magadra öntöd. A repülőn meg rányomtatták a földimogyorós tasakra, hogy"Fogyasztás előtt a tasakot fel kell bontani". ne haragudj, tudom a magyarázatát - Nálatok, ha valaki fakezű, és magára önti a forró kávét, millió dollárra pereli a presszót - és lehet, meg is nyeri. Nekem ez abszurd, és nem szeretném, ha ez az össznépi ostobaság eluralkodna.''

Nincs annal nagyobb baj mint(ha) valaki az OTTANI SZOKASOKAT NEM ISMERVE mond velemenyt valamirol.
Igy van ez a ''fedeles poharak'' eseteben is. AZ/azok akik ugy veszik a kavet, azoknak TOBB MINT KILENCVEN SZAZALEKA (90%!) -talan mind- azert veszi ugy meg, mert azt ELVISZI MAGAVAL!
Azt vagy az autoban vagy esetleg UTKOZBEN  szurcsoli el, ezt is lehetett volna latni szamtalan filmben csak AZT IS  megkellett volna figyelni. Ez ugye, nem divat otthon?

Ami pedig a kulonbozo -szinte hihetetlen temaju- pereket illeti, mar reges-regen elhatalmasodott a szulok koreben az a szemlelet hogy...UGYVEDNEK adjak a gyerekeiket.
Ez az evtizedek ota meglevo szemlelet az oka hogy a foglalkozasok -es a lakossag- aranyahoz kepest ORIASI MERETU  az ugyvedek szama, akik ha nincs kliens, ''csinalnak egy ugyet'' neki azaz maguknak, valamibol.

Az igy elinditott perek -mondhatnam- ''haszon reszesedesi alapon folynak le'' amikor is az aki PEREL egy centet sem ad oda az ugyvednek, de a PER MEGNYERESE ESETEN AZ A MEGITELT OSSZEG MINTEGY EGY HARMADAT KAPJA!
Ha az egy millio..akkor cca.  330.000, durvan szamolva.

Evekkel ezelott volt errol szo - az ugyvedek szamarol- meg New JERSEY-ben.
Pelda keppen JAPAN  lett felhozva ahol az EGESZ ORSZAGBAN letezo ugyvedek szama  kozel 400,000 (negyszaz ezer!) szembe allitva a ''kis'' New Jersey allammal (8.84 millio lakos)  ahol TOBB VAN,  es minden szazotvenedik (!) lakosra jut EGY.
Ezek java resze -tobbsege- New Yorkban dolgozik.

A foldo mogyoros tasakra pedig az a megjegyzesem,hogy OTTHON amikor bevezettek a  kis zacskokba csomagolt cukrot, a magyarok -es masok is- azt ZACSKOSTOL TETTEK A KAVEBA ELEINTE, mert ok sem tudtak hogy azt ki kell bontani, a zacskot  fel kell tepni....

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február. 14, 20:41:56 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2014. Január. 24, 20:08:38 »

Ez válasz lett volna a Memoriam-ban irtakra, de EZ nem odavalo volt.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
297.-ra
Sok film bejon az ''angol betuzettel'' IS,  de erdemes azert a YOUTUBE.HU -ra is benezni.

Rengeteg UJ  es fiatal kommikus lathato (mp4-ben) akik kozul sokan  ROMANIABOL  jottek at, Kolozsvarrol es mashonnan.
Csak neha lehet egy-egy apro kis  ''hibáat'' észrevenni beszédjükben, amikor egyes szavakat máskent ragoznak, de magyar tudásuk káprázatossan JO!
EZEK A MŰSOROK...... 
SHOWDER KLUB, az S01  volt az első évjárat amikor kijottek vele, most már  az SO12 vagy mi van rajta.

RádióKabaré.....

RádióKabaré..Nyári Lehalászás (eddig csak kilenc müsort tudtam lemásolni, fogalmam simcs hány darab volt belőle...)

..es akkor vannak még egyedi műsorok is...  Kovács András Péter műsora, vagy a Dumafüred I es II.  BUÉK 2014 Szilveszteri Műsor,
a Szinházak éjszakája...stb., ezek legtöbbje (mind?) mp4-s verzioban vannak.

Az mp4-s tipusu fájlokat at KELL  ''convertélni, alakitani'' mivel azok kezdőlapjan egy-egy arckép látható, ami miatt az ugy van elkönyvelve mint egy video vagy egy film.

A "'konvertálas-sal'' azokrol levéve a KÉP az már csak hangfelvétel lesz ami már mp3-as, és azt pedig az auto CD jatszojan lejatszhato.

KONVERTALASHOZ en a FREE VIDEO CONVERTER-t vagy pedig a FORMAT FACTORY-t hasznalom, de az ocsem a youtube.com-nak azt a verziojat ami mar konvertaltan tolt le, abban a formatumban amiben o akarja....mondja o.

Az igy ''át irt'' fájlt az ASHAMPPOO BURNING STUDIO FREE 6-AL vagy a NERO programmal remekűl meglehet irni, és -akár az auto CD játszóján is- lejátszani..
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február. 14, 21:29:44 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2014. Február. 15, 00:40:29 »

EGY férfi figyelmeztetõ táblát aggat a kertkapura: "Vigyázat, törpepapagáj!"
Egy járókelõ csodálkozva olvassa a feliratot: A törpepapagáj nem is veszélyes!
Mire a háztulajdonos a kertbõl:  - Általában nem. De ez fütyül a kutyáknak.

- Jó napot asszonyom... A zongorahangoló vagyok!
- És? Ki hívta magát? - A szomszédok!

Londoni élményeit meséli a skót a barátainak:
- Ezek az angolok mind õrültek. Képzeljétek, hajnali háromkor beront egy angol a szállodai szobámba, üvöltözik és csapkod a papucsával...
- Szörnyû! És te mit szóltál? ..- Én semmit. Nyugodtan fújtam tovább a dudámat.

Ciki
-Mi az abszolút ciki? -Néger autószerelõtõl megkérdezni, hogy feketén vállalja-e?

A farkas
A farkas kopog a kismalacok háza ajtaján, és így szól:
- Nyissátok ki az ajtót malackáim, az anyátok vagyok és hoztam nektek friss tejet!
Mire a malackák: - Hazudsz farkas! Mi az anyut sörért küldtük!

Aranyköpések
1. Egy kapcsolat kezdete: én is téged. Egy kapcsolat vége: te is az enyémet....
2. Az igaz, hogy sok ember hal meg a világon az alkohol miatt, de sokkal többen születnek miatta!

Tényleg ?
1. Wikipedia: Én mindent tudok!
2. Google: Nekem mindenem megvan!
3. Facebook: Én mindenkit ismerek!
4. Internet: Nélkülem ti nem értek semmit!
Áramszolgáltató: Csakugyan?

Ez állítólag egy megtörtént eset, és fel is jegyezték az amerikai haditengerészet egyik rádiózási naplójában:
- Azonnal térjen ki észak felé 15 fokkal.
- Javaslom, hogy ön térjen ki dél felé 15 fokkal..
- Megismétlem, térjen ki észak felé 15 fokkal, máskülönben összeütközünk.
- Én nem tudok kitérni, térjen ki ön 15 fokkal...
- Én az amerikai haditengerészet tisztje, az amerikai flotta egyik hajójának kapitánya vagyok. Utoljára mondom térjen ki.
- Én pedig, szolgálatos a világítótoronyban...

A "Szomszéd"
Egyszer a szomszéd átjött hozzám:
- Te figyelj csak, ki akarjuk tapétázni a nappalit, és körülbelül ugyanakkora lehet, mint a tiétek.
Hány tekercs tapétát vettél te annak idején?....- 14-et.
- Okés, köszi! - azzal hazament.
1 hét után ismét átjött hozzám: - Figyelj már, hát vettem én is 14 tekercs tapétát, de 4 megmaradt!
- Nekem is...

Tudtad ?   Az alkoholistának nincs, se tegnapja, se holnapja, se MÁJA!

- Mondja meg õszintén, hány féldecit iszik meg naponta?
- Legalább ötöt.
- Maga szerencsétlen. Nem fél attól, hogy tönkremegy?
- Nem, doktor úr. Majdnem mindig más fizet.

- Hé szomszéd, disznót vágunk, aztán elkélne egy kis segítség.
- Mi kéne, kés?
- Nem, disznó.

Két csöves csavargó beszélget.
- Tudod, volt idõ, amikor saját kocsim volt.
- Hogyne - tudom, anyád tologatott benne!

A skót feleség mondja a férjének:
- Vennünk kellene egy függönyt az ablakra, mert a szomszéd mindig kukucskál, ha a lányunk vetkõzik.
- Tudod mit? Inkább te vetkõzzél az ablak elõtt, és akkor majd õ vesz függönyt az ablakára!

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2014. Február. 15, 01:07:24 »

Orvos a fiatal férfihoz:
- Ha nem hagyja abba a nõk hajkurászását, nem fogja megérni az év végét!
- Hogyhogy, doktor úr, hiszen semmi panaszom nincs!
- De az egyik nõ az én feleségem.

- Doktor úr, segítsen rajtam. Egész nap kék pacsavatokat látok.
- Mik azok a pacsavatok?
- Fogalmam sincs. Ezért jöttem ide!

- A foghúzás háromezer forint.
- Ilyen sokat számít fel egy pillanatnyi munkáért?
- Hát, ha akarja, húzhatom a fogát akár félórán keresztül is.

- Nos, uram, önt meg kell mûteni.
- Azt nem. Inkább meghalok.
- Az egyik nem zárja ki a másikat!

Két kisgyerek beszélget:
- Nagyon rendes az új apukám!
- Tudom. Tavaly az én apukám volt.

-Az iskolában a tanító néni így szól Pistikéhez:
- Pistike, ha anyukádnak van három almája, és hétfelé kell osztania, mit csinál?
- Kompótot!

Az irodalmi folyóirat szerkesztõje nézegeti a  kéziratot, és megkérdi a szerzõt:
- Miért Bumeráng a címe?
- Mert eddig minden szerkesztõségtõl visszajött hozzám.

Orvosi vizsgálat: - Dohányzik?
- Nem, köszönöm, én inkább innék valamit.

A fiatalember háztûznézõbe megy, hogy kedvese apjával beszéljen:
- Uram, szeretném feleségül venni az Ön lányát!
- A feleségemmel már beszélt?
- Igen, de ha lehet, én mégis a lányánál maradnék!

Miért sírsz Pistike?
- Az apuuu!...Rácsapott az ujjára a kalapáccsal és.. és..
- De kisfiam, ezért neked nem kellene így ordítanod!
- Hááát, elõször én is röhögtem...

Bemegy a csontváz az orvoshoz, és mikor meglátja a doki, felháborodva mondja: - Hát ilyenkor kell jönni?

Az ifjú férj hazaér a munkából, és feleségét a konyhában találja.
Megkérdi:-- Mit fõzöl?
-- Még nem tudom.
Ha ilyen híg marad, akkor krumplilevest, ha sûrûbb lesz, akkor paprikás krumplit, ha viszont odaég, akkor sült krumplit.

Jósnõ bámulja a kristálygömböt és mondja a kuncsaftnak:
-- Látom, hogy két gyereke van.
-- Azt maga csak hiszi. Összetörheti a gömbjét, mert nekem három gyerekem van!
-- Azt maga csak hiszi.., uram.

A gyerek kérdezi az apjától:
- Apu! Én kitõl örököltem az eszem?
- Biztosan anyádtól, fiam, mert az enyém még megvan!

-Hogy van a feleséged? - Beteg.
- És veszélyes?...- Ilyenkor nem, csak ha egészséges.

- Na, hogy megy a feleségednek az autóvezetés? ...- Mint a villám!
- Olyan gyorsan?.....- Á! Hol egy fába, hol egy oszlopba csapódik.

- Szilvike, legyél az én tündöklõ csillagom!
- Hogy gondolod ezt, Rudi? - Este gyere fel, és reggel tûnjél el...

A pszichiáter meglátogatja a betegeit. Bemegy a szobába és látja, hogy az egyik ember hadonászik a levegõben, a másik pedig fejjel lefelé lóg
a mennyezetrõl.Kérdezi a hadonászótól, hogy mit csinál.
- Nem látja, hogy épp egy deszkát próbálok kettéfûrészelni? - hangzik a válasz.
- És a barátja mit csinál ott fejjel lefelé lógva? - kérdi az orvos.
- Ja, õ lámpának képzeli magát - feleli a beteg.
- Nem szólna neki, hogy fejezze be, már egészen lila a feje! - jegyzi meg a doktor.
- Mit akar? Hogy sötétben fûrészeljek?

Egy házaspár elmegy egy csodakúthoz.Elõször a férj hajol be a kútba, és elsuttogja a kívánságát. Aztán az asszony következik, de túl mélyen
behajol és beleesik a kútba.Mire a férj felkiált:- Nahát, ez mûködik!

Három férfi utazik autóval, balesetet szenvednek, mindhárman meghalnak.A mennyországban Szent Péter fogadja õket:
- Mielõtt eldöntenénk, hová kerüljetek, mondjátok el, mit szeretnétek, mit mondjanak az emberek a temetéseteken?
- Azt szeretném, ha az emberek azt mondanák, jó férj, jó apa, jó orvos volt. - így az elsõ férfi.
- Én azt szeretném, ha azt mondanák, jó férj, jó apa, jó tanár volt. - mondja a második.
A harmadik válasz:- Én meg azt szeretném, ha azt mondanák: "Nézzétek, megmozdult!"

Elmegy a krumpliföld mellett egy operatõr, kamerával a kezében.
Egyszer csak meglátja, hogy a mezõn dolgozó paraszt kapával a kezében helybõl csinál egy hátra szaltót.
Odamegy hozzá, és megszólítja:
- Jó napot, ha ezt még egyszer megcsinálja, adok ötezer forintot.
- Én ugyan nem. - jön a gyors válasz.
- Na jó, akkor tízezret.
- Akkor sem.
- De, miért nem?
- Hát fiam... nincs az a pénz, amiért én még egyszer tökön vágom magam a kapával!

Anyuka vitatkozik a kislányával, aki nem akarja megenni az ebédet:
- Mit gondolsz kislányom, mi történik azokkal, akik nem eszik meg azt, amit eléjük raknak?
- Vékonyak maradnak, topmodellek lesznek és hülyére keresik magukat!

Nagyapja ölében üldögél egy kislány, és az öreg ráncait nézegeti:
- Mik ezek az arcodon, nagyapa?
- Ráncok.
- És ezeket Isten adta neked?
- Igen, engem még nagyon régen teremtett.
A kislány végigsimítja a saját arcát:
- És engem is Isten teremtett?
- Igen, de téged még nem olyan rég.
- Akkor ezek szerint Isten most már sokkal ügyesebb, nem?

Kisgyerek kérdi az apjától:
- Apu, te még növésben vagy?
- Ugyan, dehogy! Mibõl gondolod?
- Mert úgy látom, a fejed búbja már túlnõtt a hajadon.

- Tudsz nekem valami értelmes magyarázatot adni arra, hogy miért hajnali ötkor jöttél haza? - vonja kérdõre lábujjhegyen lopakodó férjét a felesége.
- Igen. A kocsmáros már le akart feküdni.

Az agglegényt mindenki gyõzködi, hogy nõsüljön már meg. Az egyik barátja így szól hozzá:
- Nem értem, miért nem nõsültél még meg. A szerelem a fény az ember életében.
Az agglegény ránéz, és csöndesen megjegyzi:
- A házasság pedig a számla a fényért...

A kislány nézegeti az édesanyja krémjeit a fürdõszobában:
- Ez mire jó? - kérdezi.
- Hogy szép fényes legyen a hajam.
- Hát ez mire való?
- Hogy szebb legyek.
- Akkor ezt kidobhatod, mert semmit sem használ!

BKV ellenõr: - Jegyeket, bérleteket kérek!
Pistike:..- Anyád tudja, hogy kéregetsz?

Szõke titkárnõ a fõnökéhez:
- Fõnök, van egy rossz meg egy jó hírem. Melyikkel kezdjem?
- A rosszal...
- Itt volt az APEH, nagy balhé volt, mindenféle adócsalást találtak.
- Na, akkor mondja a jót! - szól a fõnök.
Mire a szöszi: - Gyerekünk lesz...

Egy srác bemászik az idõs néni kertjébe,és buzgón dézsmálja a gyümölcsöt,mikor az öreglány megjelenik vadászpuskával a kezében.
- Gondolom most meg fog erõszakolni,fiatalember?
- Ááá dehogy,hova tetszik gondolni..
- Pedig muszáj lesz.

- Uram, látott Ön már repülõ csészealjat?   
- Mióta elváltam, nem...

Beszélõn a Csillagbörtönben a feleség átsúg az asztalon:
- Megkaptad a reszelõt, amit belesütöttem a kalácsba?
- Meg. Holnap operálnak miatta...

Újgazdag pesti a kairói Nemzeti Múzeumban. Elfárad, leül pihenni.
Teremõr: Mit képzel, ráül II. Ramszesz trónjára?
Pesti: Mit kiabál? Majd ha jön, felállok.
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2014. Február. 15, 01:16:27 »

Házaspár vásárol a szupermarketben. A férj betesz a kocsiba egy kartonHeinekent. Az asszony döbbenten nézi. A férj mentegetõdzni kezd.
- Most akciós, csak 3000 Ft .
- Ezt nem engedhetjük meg magunknak. - mondja az asszony és visszateszi a sört.
... Vásárolnak tovább, majd a feleség betesz egy 6000 Ft-os tégely krémet a kocsiba.
- Ez mi? - Az arckrémem. Gyönyörûnek fogsz látni tõle.
- Ezt a Heineken féláron tudja...

Egy nõ panaszkodik a golfpálya igazgatójának, mert megcsípte egy darázs.
- Hol? - kérdi az igazgató.
- Az 1-es és a 2-es lyuk között.
- Ne golfozzon akkora terpeszben - válaszolja az igazgató... Vigyorog

Csinos pincérnõ a vendéghez:
- Hogy kéri a tojásait, fõzve vagy rántva? - Simogatva.

Egy fiatal magyar a tengerparton csodálkozik azon, hogy egy középkorú francia férfi mennyire sikeres a nõknél.
Elhatározza, hogy tanácsot kér tõle.
- Tegyél egy közepes méretû krumplit a fürdõnadrágodba, mielõtt a strandra mész! - mondja az.
Így is tesz, de csak annyi történik, hogy egyre jobban kerülik a nõk a magyart.
Megint tanácsot kér a franciától.
 Erre az: - Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a krumplit a fürdõnadrág elejébe kell tenni!

Két barátnõ beszélget. Azt mondja az egyik:
- Én már minden férfiben csalódtam, azóta csak a vibrátoromban bízom.
- És mi van, ha kimerül az elem? - Akkor színlelem az orgazmust

Két prostituált összetalálkozik, és pihenésképpen leülnek egy italra.
Az egyik megkérdezi a másikat:
- Te mennyit kerestél ma?
- 5020 forintot.
- Kitõl kaptál 20 forintot?
- Mi az hogy kitõl? Hát mindenkitõl!

Apu! Hogy van a "Weekend"? Két k-val?
- Naná! Majd anyáddal!

Két szomszéd beszélget:
- Figyeljen csak, szomszéd! Mikor is van a születésnapja?
- Aztán miért kérdezi?
- Meg szeretném ajándékozni egy szép függönnyel az ablakára, hogy ne
kelljen látnom, amit a meztelen feleségével mûvel.
- Aha... És a maga születésnapja mikor van?
- Hát azt miért kérdi, szomszéd?
- Megajándékoznám egy szemüveggel, hogy lássa kié is az a feleség, akit a
lakásomban lát..
.

A házaspár lefekvéshez készülõdik. Az asszony panaszkodva
- Korábban mindig fogtad a kezem...
A férj kinyúl és megfogja.
- Aztán mindig megcsókoltál...
A férfi megcsókolja.
- Aztán beleharaptál a nyakamba.
A férj fölkel.
- Hová mész? - kérdezi az asszony.
- A fürdõszobába, a fogamért....... :-)

Héjj, FIAM ... azok a Régi szép IDÕK ...
Jó Kaják, finom piák, gyönyörû Nõk ...
- Miért, most mi van apa??
- Parizer, csapvíz, Anyád...

Beálltam egy zsúfolt parkolóba és leengedtem az ablakot, hogy a hátsó
ülésen nyújtózkodó kutyusom kapjon elég levegõt. Nem akartam, hogy
utánam induljon, megálltam hát a járdán és visszamutatva rá,
határozottan azt mondtam:
- Ott maradsz! Érted?? Maradsz! Maradsz!!
Egy közeli autó vezetõje, látva hogy szõke vagyok, csodálkozva végigmért, majd megszólalt:
- Csak be kell húznia a kéziféket.... Mosolyog
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Egy ötvenes õszülõ férfi esete.

Egy ötvenes, õszülõ férfi, karján egy szép fiatal nõvel, sétált be pénteken este egy ékszerboltba.
Azt mondta az ékszerésznek, hogy egy különleges gyûrût szeretne a barátnõje számára.
Az ékszerész végigtekintett az árukészletén és egy 5.000 dolláros gyûrûvel tért vissza.
Az idõs férfi azt mondta, "Ön nem értett meg, egészen különleges dologra gondoltam."
Erre a kijelentésére, az ékszerész a különleges árukészletéhez ment és egy
újabb gyûrûvel állt elõ.
"Ez egy káprázatos gyûrû, potom 25.000 dollárért," mondta az ékszerész.
A fiatal hölgy szemei felcsillantak, s izgalmában egész testében remegni kezdett.
Ezt látván, a férfi azt mondta, "Ezt szeretnénk."
Az ékszerész a fizetés módja után való érdeklõdésére, a férfi azt válaszolta, hogy csekkel fizet.
"Tudom, hogy ön biztos szeretne lenni benne, hogy a csekkemnek van fedezete, ezért megírom most, és ön hétfõn felhívhatja a bankot, hogy
ellenõrizze, majd hétfõn délután beugrok a gyûrûért," mondta.
Hétfõn reggel, egy nagyon lehangolt ékszerész telefonált a férfinak.
"Uram azon a számlán nincs pénz."
Tudom , felelte a férfi... "De el tudja képzelni micsoda csodálatos hétvégém volt ? "

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február. 15, 01:27:51 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #24 Dátum: 2014. Február. 15, 01:37:16 »

PAJZÁN VICCEK....CSAK FELNŐTTEKNEK.... Mosolyog
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Két nõ játszik a golfpályán. Az egyikük üt egy nagyot, a labda messzire repül és pont egy férfiakból álló csoportba csapódik.
Nagy üvöltés hallatszik, a két nõ futva indul az áldozatokhoz, majd egy férfit látnak, aki két kezét a lába között tartva egy helyben ugrál, fájdalmas kifejezéssel az arcán.
A tettes odamegy hozzá, és azt mondja: - Jaj, uram, nagyon sajnálom. Úgy látom, pont a legrosszabb helyen találtam el.
Engedje meg, hogy segítsek, én orvos vagyok.
Azzal elkezdi masszírozni a férfi nemi szervét.
- Ugye, most már sokkal jobb? - kérdezi áldozatától.
- Ó igen, most már sokkal jobb - feleli meglepetten a férfi. - De az ujjam sajnos még mindig fáj...

Egy pasi vidéken járva, betér egy fogadóba, hogy ott éjszakázzon. Pechjére nincs üres szoba, csak egy kétágyasban van még egyetlen hely. A recepciós figyelmezteti: - Egy régi vendégünk lesz a szobatársa. Nagyon hangosan horkol.
Már többször is betettünk hozzá egy-egy éjszakára vendéget, de mindenki karikás szemekkel jött le reggel. Nem tudtak tõle aludni!
Emberünk nem ijedt meg, és másnap reggel csodák csodájára frissen, kipihenten megy reggelizni. A horkolós meg kialvatlan szemmel.
- Hogyan csinálta? - kérdezi a portás.
- Egyszerû, amikor kijött a fürdõbõl, adtam egy puszit a seggére. Egész éjjel le sem merte hunyni a szemét!

Egy férfi elmegy a kuplerájba, és közli, valami extrát akar. Fel is megy vele egy bombázó csaj, mire mondja a férfi:
- Állj fel az asztalra, és dobogj a lábaddal, mintha dörögne az ég!!
A kurva úgy tesz.
- Most kezdj el hajladozni, mintha fújna a szél!!
A kurva hajladozik, miközben dobog a lábával...
- Most szórj villámokat a szemeddel!!
A kurva hajlong, dobog, villódzik a szemével, de egyszer csak elunja:
- Jó jó, de mikor dugunk végre???
- Hülye vagy??? Ilyen szar, viharos idõben?!

Egy férfi elmegy az orvoshoz, és elpanaszolja, hogy mostanában nagyon kimerült, fáradt.
- Mondja, hányszor él hetente házaséletet a feleségével? - kérdezi az orvos.
- Úgy ötször-hatszor hetente.
- Szeretõje van?
- Igen, hetente hatszor - hétszer õt is kielégítem.
- Akkor megvan a válasz a problémájára, a sok közösülés!
- Megnyugtatott doktor úr, már azt hittem, az a rengeteg önkielégítés.

Egy állatorvosi rendelõben két hölgy ül, egy-egy hatalmas kutyával.
- A maga kutyájának mi a baja? - kérdezi az egyik.
- Ne is kérdezze, olyan kanos ez a dög, hogy még a macskánkat is megerõszakolta. Úgyhogy hoztam kiheréltetni.
 - És maga miért hozta ide a kutyáját?
- Sajnos nálunk sokkal komolyabb a probléma. A múltkor egyedül voltam otthon, és amikor egyszer lehajoltam, ez a dög rám ugrott hátulról, és megtörtént a dolog.
- Hát ez tényleg borzalmas! Szóval, maga is kiherélteti?
- Mit képzel!? A körmeit jöttem levágatni!

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #25 Dátum: 2014. Február. 15, 02:32:06 »

EZ LENNE A FINN ISKOLAI OKTATÁS...HA IGAZ?
SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Ilyen a finn oktatás.
Nem is rossz...
Már az 1600-as években törvényt hoztak: *aki nem tud olvasni és írni, az nem csinálhat gyereket!*

Ugyanakkor Finnország egyike a legmagasabb életszínvonallal rendelkezõ országoknak.
A 90-es években bekövetkezett súlyos gazdasági válság hatására  a kormány úgy döntött, hogy komoly pénzalappal támogatja a jövõben az
oktatást, a kutatást és a gyakorlati megvalósítási folyamatokat.
Az eredmény: kevesebb, mint 10 év alatt Finnország világviszonylatban az élre tört (az elsõk közé került) szociális jólét és gazdagsági fejlettség
tekintetében.

A Nokia példa: Eleinte volt egy falu egyetlen kis gyárral, ahol gumicsizmákat gyártottk.
Aztán lett egy televízió készülékeket gyártó gyár is.
Végül, a tulajdonosok és a szindikátusok közötti kapcsolat révén elkezdték a maroktelefon gyártását.
Ma világhatalom e téren, megelõzve Németországot, Japánt  és az Egyesült Államokat.

Miért természetes, hogy Finnországban egy kamaszgyermek kitûnõ eredménnyel
végzi el az általános iskolát, perfektül beszél angolul és hetente legalább
egy könyvet elolvas?

07:45
Saili (15 éves) várja a városi buszjáratot, amely busz az iskolakapuja elõtt áll majd meg.
Nincsenek iskolabuszok. A buszok 5 percenként járnak. A finnek kiskoruktól önállóságra nevelik gyermekeiket.
Nagyon kevés gyermeket visznek szülei autóval az iskoláig. A buszjegy árát a városi vezetés szubvencionálja.
A törvény értelmében egyetlen tanuló sem lakhat az iskolától 5 km-nél nagyobb távolságra.
Kívülrõl az iskola spártai kinézetû, tiszta.
Egyetlen cigarettacsikk, eldobott papír, vagy a falakon egyetlen graffiti sem látható.

09:15

A tanórák 35 percesek. A finnek az oktatást a finn nyelv, a matematika és az angol nyelv tanítására alapozzák.
A tananyag 75 %-a az egész országban egységes. A fennmaradó 25  %-ot az iskola választja ki a tanárok, a szülõk és a gyermekek gyetértésével. Az órák rövidek, intenzívek és mindenkinek, hogy tudjuk, kihez hasonlítsuk az oktatási rendszerük a világon szinte egyedülálló, nagyon interaktív, a
gyermekek folyamatos és intenzív bevonásával.
Az iskola belsõ területén a tisztaság még szembeötlõbb, mint kívül. Minden újszerû, mintha éppen akkor adták volna át használatra. 
A padokon és az asztalokon nem látható ráírás, karcolás.
Az iskola közhasznú, természetesen ingyenes, de olyan felszereltséggel, mint például egy drága, fizetõs kollégium Spanyolországban.
A tantermekben óriás plazmakivetítõk találhatók, belsõ rendszerû tv-vel, 200 literes trópusi halakkal benépesített akváriumokkal, teljes konyhával, különbözõ audiovizuális felszerelésekkel, légkondicionálással, sok-sok növénnyel vannak ellátva.
Minden két tanulónak van egy számítógépe. Minden iskolában van tucatnyi varrógéppel felszerelt varrómûhely, felszerelt hegesztõmûhely és
asztalosmûhely, az iskolák fel vannak szerelve sílécekkel. Van fedett, zárt sportterem, van aula a tantervbe vett színházi órák oktatására, van
önkiszolgáló étterem.
A tankönyvek ingyenesek, az iskolai felszerelés is ingyenes, az étkezés is ingyenes.

12:00
Meleg, tápláló és ingyenes ebéd. Sailinak fél órája van arra, hogy megebédeljen az iskola vendéglõjében.
Finnországban törvény kötelezi az iskolát, hogy a menü ingyenes, tápláló és sok saláta- és zöldségfélét tartalmazó legyen.
Ebédhez vizet vagy tejet lehet inni.
Az élelmezés költségeit minden városban a városvezetés biztosítja.
Ha az órák kiterjednek délutánra is, akkor az iskola köteles uzsonnát biztosítani a gyermekek részére.

16:05
Saili hazamegy, otthon a kisebb testvérével jégkorongoznak. az utcán nyugodtan járhatnak, játszhatnak, azok biztonságosak.
Este akár vacsorát is fõzhetnek, ha a szülõk a munkahelyükön sokáig dolgoznak és késõbb érnek haza, hiszen az iskolában fõzni is tanulnak.

18:30
Következik a vacsora, majd a szauna (hetente három alkalommal).
Ilyenkor van együtt a család. Sokat beszélgetnek, fõleg a gyermekek terveirõl, kívánságairól, elõmenetelükrõl és szükségleteikrõl.
Ekkor beszélik meg a családi nyaralás terveit.

20:15
Házi feladatok megoldása, majd lefekvés! A finn gyermekek nagyon sok házi feladatot kapnak.
Saili gyorsan végez velük, 1-2 óra alatt, hogy ágyban fekve még olvasson egy kicsit Harry Potterbõl ....angol nyelven.
Saili számára az iskola olyan, mint egy munkahely.

- Ha egy gyermek tanul, lehet belõle orvos, bíró vagy mérnök, akkor is, ha szegény családból származik.

- Minden gyermek oktatása-nevelése 200 000 euróba kerül a finn államnak, az óvodától az egyetem elvégzéséig.
Az adóinkból befolyt pénzek legjobb célú felhasználása!

Az egyetemi hallgatók csak a könyvekért fizetnek, és 2,5 eurót az egyetemi vendéglõben az ebédért.
Ha végeznek, az állam segíti a munkakezdésüket, fizetve az elsõ fizetésüket és a szükséges albérletet.
A tanulók fenntartások nélkül tisztelik tanáraikat, minden pillanatban érvényesül a kölcsönös udvariasság a kapcsolatukban.

Nem hordanak egyenruhát, de öltözetük mindig egyszerû, tiszta és mindig jólfésültek.

Mindegy, hogy Helsinki elit iskolájáról, vagy egy sarkkörön túli iskoláról van szó, az oktatás színvonala ugyanolyan jó.
Az oktatás rendszere nem elitista, nem zsenik nevelése a cél, hanem egy minél magasabb általános színvonal elérése.

A házi feladatok elvégzése szent!
Nagyon rossz szemmel nézi még a többi tanuló is, ha egy gyermek másol.

Elképzelhetetlen a puskázás a vizsgákon.
Aki ezt megtenné, azt a többi diák kiközösítené. Miért kockáztatni, ha lehet tanulni is?......vallják.
Ez olyan, mint a felnõtteknél, akik nem a bármi áron való meggazdagodást tekintik életcéljuknak.
Nem csoda, hogy statisztikailag Finnország a pénzügyei tekintetében a legátláthatóbb és legkevésbé korrupt országok közé tartozik a világon.

Finnország elnöke, Tarja Halonen, jogi egyetemi végzettséggel, professzor mondta:
Amikor megszidom a hallgatóimat, azt mondom nekik, hogy pazarlom a pénzügyi támogatóink pénzét.

Nem léteznek bukott diákok, mert a buktatás nem engedélyezett. csak egy lehetõség van egy vizsgán átmenni, egyszerûen azért, mert az életet is csak egyszer lehet élni.
Annyit kell tanulni, hogy átmenjen a vizsgán, a következõ évre való átmenet automatikus.

Saili munkanapja intenzív 8 és du. 3 óra között. A tanórák viszont rövidek.
Az egyik szünetet kötelezõ kint tölteni a szabadban. A tanítás során a kritikus értelem stimulálása a cél,... a mechanikus memorizálás helyett.
És milyen tantárgyak vannak a szokásos tudományos tárgyak mellett és helyett: például a szalontáncok, színház (színészi tudományok), digitális
mûvészetek, fodrászat, jégkorong, harcmûvészetek, sífutás, szakácstudományok, elsõsegély, asztalosság, lakatosság, zene.

A tanulók tanulnak hegedülni, gitározni vagy bármi más hangszeren játszani óhajuk szerint.

És ismét: a kritikus gondolkodást és a beszélgetést, a problémák megbeszélését helyezik elõtérbe, a magolás helyett.

Saili még nem döntötte el, hogy mi akar lenni. Kémikus, állatorvos vagy számítógépes játékokat tervezõ programozó.
Megkérdeztem, hogy boldog-e?
Szempillantás nélkül válaszolta: igen!

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2014. Február. 15, 02:36:02 »

A tél varázsa
Köhögsz? Próbáld ki!
1) Végy egy hagymát (ha lehet vöröshagymát)
2) Pucold meg
3) Hegyes késsel vágj egy lyukat a tetejére
4) Töltsd tele cukorral (ne nyomd le a cukrot)
5) Tedd tányérba, s hagyd állni 24 órát
6) A cukorból egy édes szirupszerû anyag lesz, egy teáskanálnyit fogyassz el reggel és este Az ízén természetesen érezni a hagyma ízét (nem túl intenzíven), azonban azonnal megszünteti a köhögést.
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2014. Február. 15, 02:38:04 »

A nevadai napelemes ''aramforras''egnyitasaval kapcsolatban.
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
1 MW E-Cat system.
October 27, 2011

On October 28, 2011, Andrea Rossi will allow a customer to test the world's first one megawatt cold fusion E-Cat plant. The test will take place in Bologna, Italy, and will be reported on by Stirling Allan of PESN, who will be present at the test. This plant is composed of fifty two individual modules (each the size of a large briefcase), each containing three individual reactor cores. The combined output of all the modules will reach one megawatt. The entire system fits inside of a standard shipping container.
This is a lot of power. One megawatt is big. It might not be as big as a gigawatt or a terawatt, but one megawatt is nothing to dismiss. When it comes from a system that utilizes tiny amounts of nickel and hydrogen as fuel, emits no pollution, and produces no nuclear waste, it becomes a very significant number.
The following is a list of different examples of how one megawatt (or similar amounts of power) can be represented, and how generating one megawatt of power from a cold fusion E-Cat, offers huge advantages over other methods.
Contents [hide]
1 600 - 1000 Homes Electricity
2 Home Heat
3 Solar Photovoltaic
4 Wind Turbines
5 Steam Explosion
6 Biomass Heat
7 Heat Pump
8 Locomotive
9 Engine
10 Biogas Engine
11 Fuel Cell
12 Fission
13 Geothermal
14 See also
600 - 1000 Homes Electricity

The average home in the US uses between 1 and 1.5 kW of electricity on average, so not taking highs and lows into consideration, 1 MW would power between 750 and 1000 homes. http://wiki.answers.com/Q/How_many_homes_can_a_megawatt_power
Home Heat
In terms of heat (as defined by "power" in your college physics text) at 100,000 BTU/hr gas furnace output for a house, this is enough heat for about 30 - 35 homes in Utah on the coldest of nights (-20 F).
Solar Photovoltaic
The 1 MW photovoltaic solar installation by Gap Inc's Western Distribution Center in Fresno, CA takes up five acres, cost $7 million, and took 6 months to build. [1]
A one megawatt cold fusion E-Cat plant would cost a fraction of the cost of the above solar installation, take up less space (one standard shipping container instead of acres of land), produce power 24 hours a day (instead of only during the daytime), and could be constructed in a much shorter period of time.
In fact, a one megawatt E-Cat plant could be transported via the highway system, and placed onto the site it would be used. The setup would be minimal, and it would be up and running in hours or days (instead of months).
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február. 15, 20:13:56 írta tozser » Naplózva

kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #28 Dátum: 2014. Február. 16, 15:50:03 »

...

Egy kapcsolat kezdete: én is téged. Egy kapcsolat vége: te is az enyémet....

Ez nagyon tetszik, de sok jó van köztük.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #29 Dátum: 2014. Február. 18, 20:30:20 »

...

Egy kapcsolat kezdete: én is téged. Egy kapcsolat vége: te is az enyémet....

Ez nagyon tetszik, de sok jó van köztük.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Viszont, ha egy kicsit komolyabban nezzuk -es olvassuk- mintha egy kicsit ''meleg arnyalata'' lenne a kapcsolatnak...''...te is az enyemet''... Mosolyog
Naplózva

Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 31
  Nyomtatás  

Ugrás: