NOL Fórum
2017. Június. 28, 09:56:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 [30]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TŐZSÉR UJ TOPIKJA..  (Megtekintve 29493 alkalommal)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #435 Dátum: 2017. Április. 07, 08:11:33 »

Ide hoztam át hogy sandton tovább tudja "élvezni és szagolni".. He

OFF

Feleségem kérésére kutattam a Minden lében két kanál cimű sorozatra, a magyarúl  meglevőn kivűl az angolul meglévőnekre is.

Pákozdi Gabriella (2010.09.3) tudtul adta hogy  -bár már régen volt- hogy "Tony Curtis magyar zsidó emigránsok gyermekeként született. Halála szerdán következett ."be....vagy hét éve.
Viszont, Pákozdi Gabriella igazán nélkűlözhette volna a művész későbbi fényképét.
Nem véletlen hogy a szinészek/szinésznők "középkorú" -fiatalabb korban készűlt- fényképeit közlik le...)

DE a kérdés az, miért KELL mindég a "valláshoz való hovatartozást" megemliteni, azt hogy zsidó származású volt?

Egyetlen-egyszer (még) nem láttam azt hogy "85 éves korában elhunyt Tégla Ferenc római katolikus szinész (festűművész, szobrász .....)"

ON

Kedves Géza,

sokszor nem értem, amit a "zsidó" szóhoz kapcsolódóan írsz, de csak most értettem meg, hogy eddig miért nem értettem. Te ezt, hogy zsidó, kizárólag vallásnak tekinted, de a legtöbben nem annak. Gondolj arra, milyen sok zsidó nem gyakorolja a vallását, vagy arra, hogy a hitleri időkben milyen sokan vették fel a katolikus vallást, mégis zsidóknak nevezik őket és ők is magukat. Ennek az az oka, hogy általában nem egy vallást értenek alatta, hanem egy népcsoporthoz ( esetleg rasszhoz ) tartozást. Ha tehát a "magyar zsidó emigránsok gyermeke" kifejezésre analógiát keresel, akkor a "Tégla Ferenc római katolikus színész" rossz analógia ( egy örmény és egy spanyol katolikus nem is hasonlítanak egymásra ). Jobb analógia lenne a "sváb ( székely, cigány stb. ) (származású) magyar", és ilyenekkel már lehet találkozni a nekrológokban és emlékezésekben, direkt kerestem Neked egyet: Máthé Erzsi, a Nemzet Színésze, egy 1947-ben kitelepített sváb család sarja...Mint látod, ő magyar, hiszen a magyar nemzet színésze, de fel van tüntetve a származása, ami sváb.

Tony Curtis esetében is a származást tüntették fel. A vallása nem ismeretes. Lehetséges, hogy buddhista, vagy zwinglista.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #436 Dátum: 2017. Április. 07, 08:48:51 »

...
Tony Curtis esetében is a származást tüntették fel. A vallása nem ismeretes. Lehetséges, hogy buddhista, vagy zwinglista.

A vallást azért nem tüntetik fel, mert az magánügy. Tehát ha egy nekrológban ott van, akkor valószínűleg egy papról van szó.
Naplózva
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #437 Dátum: 2017. Április. 07, 15:28:15 »

Ide hoztam át hogy sandton tovább tudja "élvezni és szagolni".. He
.....

Már csak annyit tegyél meg, hogy töröld az eredetit az In Memoriam-ból. Nem oda való.

Legalább Parolkát tiszteld !
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #438 Dátum: 2017. Április. 07, 19:11:47 »

...

A vallást azért nem tüntetik fel, mert az magánügy. Tehát ha egy nekrológban ott van, akkor valószínűleg egy papról van szó.
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Az  hogy ki minek néz vagy minek vesz, az szintén egyéni elbirálás alá tartozik.
Ime itt van az ami EZT a sokak (egy ember) által kifogásolt beirást kreálta, az hogy Ő hová sorolta, szintén az.
Mindenki tegye ahová szándékában áll.

http://femina.hu/vilagsztar/tony_curtis_meghalt
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április. 08, 17:19:51 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #439 Dátum: 2017. Április. 10, 19:08:41 »

Az öregedés -az öreg kor- sok ember arculatát teljesen megváltoztatja, néha majdnem a felismerhetetlenségig.

http://dailyedition.press/12-stars-didnt-age-gracefully/
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #440 Dátum: 2017. Április. 20, 03:06:09 »

A napokban Kecske irta hogy ott ahol ő van 10 cm. hó esett.

Kontra...

A hirekben most mondták be hogy (egy régi téli olimpia szinhelyén) a kaliforniai  Sguaw valleyben HUSZONKÉT (22) LÁB hó van (kb.660 cm.) és remélik hogy az kitart JUNIUS VÉGÉIG mert , addig szeretnék a si szezont meghosszabbitani..
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #441 Dátum: 2017. Április. 20, 18:48:53 »

KI HITTE VOLNA.... Mosolyog Mosolyog

https://liked.hu/elet/erdekesseg/8-vilaghiru-festmeny-es-azok-rejtett-reszletei/
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #442 Dátum: 2017. Május. 11, 18:13:22 »

Ide irom ezt be,hátha valaki tud segiteni..

1,...a kérdés az, egy DVD FILM felvételen, hol és milyen Hz vagy kHZ szinten helyezkedik el az "emberi" beszéd , az amit a szereplők mondanak?
      Ugyanis, a helyi könyvtárból lehet DVD filmeket ki kölcsönözni, de soknak olyan "gyenge" a beszéd hangja -hangszine?- hogy még a
      a legnagyobb hangerővel sem hallani. Tehát a kérdés az, a hangszorónak az a része "sérűlt" ami azt a hangszin/hangerő magasságot
      (vagy alacsony szintet- képtelen viszaadni vagy máshol van a baj?

2,..ki hallott a KLIPSCH nevű cégről és annak hangszóróiról?
     A helyi űzletekben árulnak 1-2 tipust tőle, és elég borsos áron, eddig még sehol sen találkoztam vele vagy hallottam róla, a cégről...
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #443 Dátum: 2017. Május. 12, 17:22:33 »

RAQUEL WELCH 76 ÉVES..

Naplózva

Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 [30]
  Nyomtatás  

Ugrás: