NOL Fórum
2017. Október. 22, 05:37:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Speakers' Corner (Szónokok Sarka)  (Megtekintve 4583 alkalommal)
ormester
Hero Member

« Dátum: 2014. Január. 14, 23:55:01 »

A Hyde Park térképe 1833 körül

http://hu.wikipedia.org/wiki/Hyde_Park

"Azért nyitom, hogy legyen egy hely ahol mindenről lehet vitatkozni, veszekedni, eszmét cserélni stb. és nincs gyomla (természetesen a moderáció kivétel)."

Ha már a fentieket írta anno, ennek okán:

http://forum.nol.hu/index.php?topic=85566.msg817627#msg817627

és manapság itt tart:

"Nem változnak. Egyetlen olyasmit sem töröltem Tőle amit "hozzászólásnak" lehet nevezni."

http://forum.nol.hu/index.php?topic=85619.msg885876#msg885876

a jellemhiba nem újkeletű:

http://forum.nol.hu/index.php?topic=85619.msg885891#msg885891
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január. 15, 19:52:06 írta ormester » Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
Ezen lovagol maga? Amit a vaksi szemével lát? A süket fülével hall? ...
ormester
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2014. Január. 14, 23:56:02 »

csak óvintézkedés mián....

reszemrol a valasz: Guglizd meg Barika aztan a valtozatossag kedveert olvassal is, ne csak irkaljal.
Goni vagy, Laci! A Méltóságos Úr NEM szokott olvasni. (Btw még azokat a cikkeket is rém felületesen futja át, amiket beidéz. A hozzászólásaira adott válaszokat pedig egyáltalán nem szokta olvasni.)

nincs új a nap alatt...

aki következetes:

http://forum.nol.hu/index.php?topic=85566.msg817533#msg817533

és a fő jellemzője:

http://forum.nol.hu/index.php?topic=85566.msg817596#msg817596

Egyszer két számomra ismeretlen faszi beszorított egy sarokba.

Az egyik lenyomott egy méretes szöveget Orbánról. Kb ugyanolyant mint most Te.
A másik alig várta, hogy szót kapjon és Gyurcsányról lökött egy szinte mértanilag ugyanilyent.

Ezután rám néztek várakozóan.

Rettentő szarban éreztem magam (hozzám képest kigyúrt legények voltak) és a következővel rukkoltam ki:

- Csak úgy a balhé kedvéért: nem lehetséges, hogy ez a két faszi (Orbán és Gyurcsány) nem is utálják egymást annyira, mint ahogyan azt eljátsszák? Nem inkább az a gond, hogy Te rettenetesen utálod az egyiket, Te meg a másikat?

Meghökkentek és el is tűnődtek ("hogy ők egész fazékkal esznek")...

Kiszöktem a résen...

En mindkettot utalom, eltero mertekben ugyan es mashol elhelyezve a hangsulyt, de mindkettot kartekony koklernak gondolom.  Nekem sajnos nem adatott meg a szokesemet biztosito res, mert Magyarorszag sorsa erdekel elsosorban es nagyon faj nekem azt latni, hogy mi lett Magyarorszagbol a rendszervaltas soran.  Meglehet az is, hogy ez a valodi arcunk es csak en lattam Magyarorszagot masnak.  Regebbi korok iroi elegge ezt a mai kepet festik rola es tortenelmunk fobb eredmenyei is inkabb ehhez az archoz illeszkednek.
Amerikaban valamikor regebben volt hajlandossag a kompromisszumra es a partvonalak lazabb kezelesehez, de amiota en itt vagyok jelet sem latom ennek.  Csak a sztorikat hallottam masok szajabol.  Mostansag aztan kifejezetten mukodeskeptelen az amerikai establishment.  Sokan itt is rossz kovetkezteteseket vonnak le ebbol es mindenert Obamat hibaztatjak.  Ez meg is fog latszani ujra a kovetkezo evi valasztasokban, ahogyan meglatszott a tavalyi eredmenyekben is, amikor a valasztok egy resze hatartalan bolcsessegukben belkuldtek egy szabadcsapatot a kongresszusba, hogy ott erdekeiket kepviseljek.  Ma az USA le van minositve nagyszeru tevekenyseguk eredmenyekent.  Es van harag, mitobb, hirig!

Csináltam ma reggel egy Hyde Park topikot. Oda viszem ezt is mert félek, hogy előbb utóbb témaidegenek leszünk.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január. 14, 23:58:49 írta ormester » Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2014. Január. 15, 14:39:00 »

néha én is tévedek, s utólag belátom, csak borsót hányok a falra....
Naplózva

"Virág elvtárs:
vitezlaszlo
Hero Member

Vitezlaszlo

« Válasz #3 Dátum: 2014. Január. 15, 17:42:36 »

néha én is tévedek, s utólag belátom, csak borsót hányok a falra....
Aki borsot hany a falra az borsot vacsorazott. A borso egeszseges. Vagyis minden rosszban van valami jo. Ha a szandek jo, akkor tevedni se feltetlenul rossz.
Naplózva
ormester
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2014. Január. 15, 18:22:04 »

Az vigasztal, hogy látom néha, mások is borsót hánynak....
 Kacsint Vigyorog
Naplózva

"Virág elvtárs:
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #5 Dátum: 2014. Január. 15, 19:14:28 »

Szerintem  mar maga az INDITO REGI TERKEP is felre vezeto Hyde Parkot mutatja, a Serpentine Riverrel, a mi csak FOLYT  de kesobb egy resze kiszarad(hatot)t, igy az ma mar csak egy obol.. Mosolyog

EDDIG  -tudtommal-  a RIVER-ek (a FOLYOK) folynak, ha nem fagynak be vagy nem szaradnak ki.
Ugy latszik itt ezzel az esettel van dolgunk,ugye?
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
ormester
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2014. Január. 15, 20:41:26 »

A térképet, csak "jelképnek" szántam (azóta tettem két kiegészítést, egyéb iránt, itt az eredetije ...:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Hyde_Park)

nem hittem, hogy valakinek is eszébe jut, hogy annak alapján akar a helyszínen tájékozódni...
Vigyorog

Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2014. Január. 25, 12:36:10 »

http://444.hu/2013/08/09/el-a-kezekkel-selmeczi-gabriellatol/
... ez a hebehurgyán sietős őrmester et is elfelejtette levenni az SG-ről beidézett Blikkcikk dörgedelem fölül annak megjelenési dátumát ....

a "fidesspatkány" nem csak okosabb mindenkinél, gondolatolvasónak képzeli magát....még azt is tudnivéli "elfelejtette(m) levenni ...beidézett ..cikk dörgedelem...megjelenési dátumát ..."

esetleg, ha levettem volna...ami nem volt szándékomban,...akkor a patkány"vélemény"? lehetett volna más: hamisítás, csúsztatás....
ki mint él, úgy ítél... fidessmódszer, fidessetika...
Naplózva

"Virág elvtárs:
matter
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2014. Január. 25, 15:40:46 »

http://444.hu/2013/08/09/el-a-kezekkel-selmeczi-gabriellatol/
... ez a hebehurgyán sietős őrmester et is elfelejtette levenni az SG-ről beidézett Blikkcikk dörgedelem fölül annak megjelenési dátumát ....

a "fidesspatkány" nem csak okosabb mindenkinél, gondolatolvasónak képzeli magát....még azt is tudnivéli "elfelejtette(m) levenni ...beidézett ..cikk dörgedelem...megjelenési dátumát ..."

esetleg, ha levettem volna...ami nem volt szándékomban,...akkor a patkány"vélemény"? lehetett volna más: hamisítás, csúsztatás....
ki mint él, úgy ítél... fidessmódszer, fidessetika...

Ha jól olvasom, ez itten a Szónokok Sarka.
Ez tehát egy szónoklat.
Naplózva
ormester
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2014. Február. 10, 13:57:45 »

168 Óra

Ma 92 éves Göncz Árpád volt köztársasági elnök, József Attila-díjas író, műfordító. Születésnapján sok szeretettel kívánunk neki boldogságot és jó egészséget. ISTEN ÉLTESSE!!!
Naplózva

"Virág elvtárs:
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #10 Dátum: 2014. Február. 10, 14:04:18 »

168 Óra

Ma 92 éves Göncz Árpád volt köztársasági elnök, József Attila-díjas író, műfordító. Születésnapján sok szeretettel kívánunk neki boldogságot és jó egészséget. ISTEN ÉLTESSE!!!

Írjon és fordítson! Vagy csak éljen.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2014. Február. 10, 19:12:23 »

Verdi Nabucco című operájából a Szabadságkórus szólt február 9-én sötétedéskor egy különleges szerenádon. Az alkalmi kórus Göncz Árpád egykori köztársasági elnököt köszöntötte 90. születésnapján. Az operarészlet magyar szövegét erre az alkalomra Fábri Péter írta. Videó: Vörös Eszter

De két évvel később is érdemes megnézni, meghallgatni.

Szerenád Göncz Árpádnak
Annyira nagyon kedves egy ajándék volt!
ÉN is köszönöm, Adorka, hogy most emlékeztettél rá.
Naplózva
ormester
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2014. Február. 11, 10:09:26 »

van egy régebbi cikk:
Népszabadság Online Adatvédelem

Tisztelt Felhasználó!

Tájékoztatjuk, hogy a Népszabadság Zrt. várhatóan 2014. márciusától a Ringier Kiadó Kft.-vel együttműködésben üzemelteti tovább a nol.hu, a Nolblog és NolTV oldalakat. A szolgáltatás használatához az együttműködés kezdetétől technikai okokból szükségessé válik, hogy a felhasználók adatait a Ringier Kiadó Kft. is kezelhesse az alábbi adatkezelési szabályok keretei között. Tájékoztatjuk továbbá, hogy 2014. március 4.-től új adatvédelmi szabályzat váltja fel a jelenleg hatályos adatvédelmi irányelveket. Az új adatvédelmi szabályzat ITT olvasható.

...
(először nem olvastam végig...de itt több lehetőség is található:)
...
4.4. Aktív, inaktív felhasználói státusz:

Népszabadság a felhasználó személyes adatait inaktív státuszba helyezi, amennyiben az érintett felhasználó az utolsó látogatását követő 12 hónapig a Nol.hu, noltv.hu és nolblog.hu oldalak egyikét sem látogatja. Az inaktív státuszban Népszabadság tárolja az adatokat, egyéb adatkezelési műveletet az adatokon nem végez. Az inaktív státuszból felhasználó a jelen pont szerinti bármelyik honlap meglátogatásával automatikusan aktív státuszba kerül, és személyes adatait Népszabadság a továbbiakban a 4.1-4.3. pontok szerint kezeli.

5. Ügyfélszolgálat

Az ügyfélszolgálati feladatokat a Népszabadság ügyfélszolgálata (elérhetőség: szerkesztoseg@nepszabadsag.hu vagy az online@nepszabadsag.hu látja el.

6. Az Adatkezelő adatai, elérhetőségei

Név: Népszabadság Zrt.
Székhely: 1034 Budapest, Bécsi út 122-124.
Telefon: Cégjegyzékszám: 01-10-041460
A bejegyző bíróság megnevezése: Fővárosi Törvényszék
Adószám:

Név: Ringier Kiadó Kft..
Székhely: 1082 Budapest, Futó utca 35-37.
Telefon: Cégjegyzékszám: 01-09-262842
A bejegyző bíróság megnevezése: Fővárosi Törvényszék
Adószám: 10827569-2-44

E-mail: szerkesztoseg@nepszabadsag.hu; online@nepszabadsag.hu

7. Jogorvoslat

7.11. Amennyiben az Adatkezelők adatkezelésével kapcsolatban problémája van, forduljon hozzánk a szerkesztoseg@nepszabadsag.hu vagy az online@nepszabadsag.hu címen.

7.12. Jogorvoslati lehetőséggel, panasszal a Hatóságnál is lehet élni:

Név: Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság Székhely: 1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/C.
Postacím: 1534 Bp. Pf.: 834
Telefon: +36-1-3911400
Telefax: +36-1-3911410
E-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu
Web: http://www.naih.hu

Budapest, 2014. 02.07.

http://nol.hu/adatvedelem?ref=sso

egy elérhetőség:
mél cím:
online@nepszabadsag.hu <online@nepszabadsag.hu>
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február. 11, 10:17:40 írta ormester » Naplózva

"Virág elvtárs:
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #13 Dátum: 2014. Február. 13, 21:22:46 »

Ugy látszik öregszem, mert pont a lényeget, EZT nem láttam..

"... Az inaktív státuszból felhasználó a jelen pont szerinti bármelyik honlap meglátogatásával automatikusan aktív státuszba kerül, és személyes adatait Népszabadság a továbbiakban a 4.1-4.3. pontok szerint kezeli."

Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
ormester
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2014. Március. 30, 23:09:35 »

Na most kéjes érzéssel basztam innen ki - életemben először - vagy húsz hozzászólást. Minthogy semmi köze nem volt a "Médiamunkások"-hoz. Megtekinthető Őrmi külön bejáratú topikjában.
Sajnos a képeket nem tudtam applikálni, majd Őrmi pótolja.
Ráadásul tahó is vagy... a kéjes ügyeidet a nadrágodba intézzed....
Naplózva

"Virág elvtárs:
Oldalak: [1] 2 3
  Nyomtatás  

Ugrás: