NOL Fórum
2017. Augusztus. 17, 12:31:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Speakers' Corner (Szónokok Sarka)  (Megtekintve 4210 alkalommal)
ormester
Hero Member

« Válasz #30 Dátum: 2014. Május. 19, 08:31:10 »

Csak példa gyanánt....:

"szövegben előforduló sok   hogy mit jelent, fogalmam sincs.
                       vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv"

1.
csak ennyi is elég lett volna:

Egy magyar ember egy napja

A magyar ember látott egy reklámfilmet hazájáról, és ezért elhatározta, hogy a mai napon csupa olyan dolgot vesz a kezébe, amit magyar feltalálóknak köszönhet az emberiség.

http://www.garabonciasok.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=169:egy-magyar-ember-egy-napja&catid=38:szoevetsegi-hirek&Itemid=66

2.
és akkor értelmetlenné válna a "fő" kérdés is, de fő az igénytelenség...:
"....  hogy mit jelent, fogalmam sincs."

Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
Ezen lovagol maga? Amit a vaksi szemével lát? A süket fülével hall? ...
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #31 Dátum: 2014. Május. 19, 19:33:53 »

Csak példa gyanánt....:

"szövegben előforduló sok   hogy mit jelent, fogalmam sincs.
                       vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv"

1.
csak ennyi is elég lett volna:

Egy magyar ember egy napja

A magyar ember látott egy reklámfilmet hazájáról, és ezért elhatározta, hogy a mai napon csupa olyan dolgot vesz a kezébe, amit magyar feltalálóknak köszönhet az emberiség.

http://www.garabonciasok.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=169:egy-magyar-ember-egy-napja&catid=38:szoevetsegi-hirek&Itemid=66

2.
és akkor értelmetlenné válna a "fő" kérdés is, de fő az igénytelenség...:
"....  hogy mit jelent, fogalmam sincs."
Ahogyan kaptam...elkűldtem.
Ha te kinyomoztad eredetiségét....köszönöm.
De mik azok a  -k?
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #32 Dátum: 2014. Május. 19, 19:56:12 »

De mik azok a  -k?

"A böngészők a szöveg megjelenítése során bármelyik szóköznél sortörést iktathatnak be és új sort kezdhetnek, ha a következő szó már nem fér el az adott sorban. Előfordulhat, hogy két szó között le akarod tiltani a sortörést. Ilyen esetben a szóköz helyett az   speciális karaktert kell beírnod a forráskódba. Például így megadva a Kiss Pál tulajdonnév két szava semmikép sem kerülhet külön sorba.

Az   speciális karakternek van egy másik alkalmazási területe is. Ha több ilyen karakter szerepel közvetlenül egymás után, akkor azokat a böngészők több egymás utáni szóközként jelenítik meg. (Ellentétben a normál szóközökkel, amiket egyetlen szóközzé vonnak össze.) Tehát, ha például három szóköznyi üres helyet akarsz hagyni valahol, akkor ezt kell a forráskódba írni:    "

http://www.webkalap.hu/html/text/nbsp.php
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
ormester
Hero Member

« Válasz #33 Dátum: 2014. Június. 10, 10:51:44 »

"...szer-elem: ontológiai jelentései: 1, valamilyen elem, szertorna elem, 2, lapkiadásban: olyan elem, mely a nemzeti szer eleme, egyfajta gyógy-szer, 3, szerrel feltölthető elem, mely szer véd a buziság ellen. Bjútifull!"
Naplózva

A hozzászólásaimban idézőjelek közé tett idézetek nem feltétlenül egyeznek a véleményemmel, azokért felelősséget nem vállalok, azok mindenkor a szerzőik véleményét tükrözik, amikkel nem feltétlenül értek egyet.
"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #34 Dátum: 2014. Október. 15, 11:48:23 »

A teljes ügyfélkörre kiterjesztett " tényleges tulajdonosi nyilatkozat" bekérése szerintem kimeríti az ügyfelek zaklatását...
ezt is figyelembe véve:

"Újdonság, hogy az ügyfél nyilatkoztatása mellőzhető, ha a szolgáltató az okiratok, valamint nyilvános vagy zárt nyilvántartásokból megszerzett adatok alapján is rögzíteni tudja a tényleges tulajdonosra vonatkozóan a törvényben meghatározott adatkört."
csak ekkor a bankoknak kellene "megdolgozni" a pénzükért....
kényelmesebb az ügyfeleket "ugráltatni"....
egyébiránt, szerintem még egy laikus is el tudná dönteni, egy pénzmozgásról, hogy gyanús, vagy nem...
pl. ha egy számláról évek óta "csak" bankon belüli utalás és a mostani új korlát a 300 000 Ft-ot meg nem haladó mozgás történik, akkor milyen
pénzmosás és a terrorizmus finanszírozás merülhet fel....
Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #35 Dátum: 2014. Október. 15, 12:51:29 »

A teljes ügyfélkörre kiterjesztett " tényleges tulajdonosi nyilatkozat" bekérése szerintem kimeríti az ügyfelek zaklatását...
ezt is figyelembe véve:

"Újdonság, hogy az ügyfél nyilatkoztatása mellőzhető, ha .."
csak ekkor a bankoknak kellene "megdolgozni" a pénzükért....
kényelmesebb az ügyfeleket "ugráltatni"....

...

lehet, hogy egy próbát megér....
még a bank számára is érthetően, sokaknak vázolni kellene, hogy "húzzák ki a seggükből a kezüket" és dolgozzanak meg a pénzükért....

3 éve volt egy hasonló esetem, az alábbi levelemre a mai napig nem érkezett válasza a banknak....
azóta is halad minden a megszokott redben..... és nem csináltak semmit, lassan lejár a szerződés(a tartozás töredéke a kezdetinek, de a "követelés" változatlan) a bank neve is maradt az eredeti a biztosító minden évben küldött "szerződésében", csak az aktuális fizetnivaló növekszik....a szokásos indoklás(szöveg) szerint....

Tisztelt Cím!

2011.......-án kelt, Dr .......Vezérigazgató helyettes és ....... Ügyvezető igazgató aláírásával jegyzett, „NYILATKOZAT BIZTOSÍTÁSI SZERZŐDÉSRŐL” nyomtatvány kitöltését kérő levelükre az alábbiakat tudom válaszolni.
A 6 évvel ezelőtt megkötött szerződés mellékleteként egy nyilatkozatot már tettem, amiben a kölcsön összegéig, ..... erejéig az esetleges kártérítési összeg felvételekor elsődlegesség illeti meg a ..... bankot.
A bank viszont vállalta, hogy a nyilatkozat alapját képező kölcsönszerződésben beálló változás tekintetében 8 napon belül értesíti a biztosítót.

A kölcsön törlesztésére vállalt kötelezettségemet folyamatosan teljesítve, a bank 2011... napon keltezett elszámolását figyelembe véve a jelenlegi tartozásom .....

A magyarországi biztosítási gyakorlat szerint a biztosítók ilyen és más esetben is határozatlan időre kötnek szerződést, amit mindkét fél a biztosítási évfordulón felmondhatja. Így számomra értelmezhetetlen a hitelszerződés hátralévő futamidejére érvényes biztosítási szerződés meglétének az igazolása.

A biztosító a szerződés minden eddigi évfordulójában a szerződésben záradékként szerepeltette az alábbi szöveget:
„Jelzálog
A biztosított épület jelzáloggal terhelt. A ............ erejéig a kártérítési összeg felvételekor elsődlegesség illeti meg. Hitelszerződés száma: ..... Hitel futamideje: .......”

A fentiekre tekintettel, az alábbi változások figyelembevételével:
-A Bank neve időközben megváltozott,
- az eredeti tartozás jelenleg (a.....i állapotnak megfelelően): .........
kérem, hogy vegyék fel a kapcsolatot a Biztosítóval, hogy a záradék szövegét a tartozás reális értékén aktualizálják.
a biztosító elérhetősége
........
......... út 51. Tel.:...... Fax: ........ E-mail:......

Együttműködésüket köszönöm.
(ha bár a nem kevés éves kezelési költség ellentételezéseként, ha a korábban vállalt kötelezettségüket folyamatosan, minden évben teljesítették volna, akkor erre most nem kellene külön időt és fáradságot szentelniük, de gondolom a felesleges levelezési költségeket is mi, a „kedves ügyfelek” álljuk…kívánom, hogy  a 100% figyelem program –ban az ügyfelek által észlelt sikereket is érjenek el…)

.......2011. október 10.
Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #36 Dátum: 2016. Július. 25, 11:08:14 »

Régen találkoztunk...
És ki mikor van itthon?
Kezdjük azzal, kit érdekelne egy találkozó.
Habók (?)
KapitanyG(?)
Sárkány(?)
kecske(?)
Zerge(?)
Matter(?)
Bárány(?)
dmolnar(?)
stb.
freechess

---------

hiánypótlásként...

...
Bárány(?)
...
freechess
akik esetleg még kimaradtak...
apszu
armagnac
esetleg még a
a nyolcnevű

végül is "összenő, ami összetartozik", vagy itt már csak alteregókat soroltam fel?...

aki nem érti, annak előzményként egy kis olvasnivaló...

ez már tényleg a fórum vége...

http://forum.nol.hu/index.php?topic=74719.930
----------
hiánypótlásként...

...
Bárány(?)
...
freechess
akik esetleg még kimaradtak...
apszu
armagnac
esetleg még a
a nyolcnevű

végül is "összenő, ami összetartozik", vagy itt már csak alteregókat soroltam fel?...

aki nem érti, annak előzményként egy kis olvasnivaló...

ez már tényleg a fórum vége...

http://forum.nol.hu/index.php?topic=74719.930
Fel sem merült a neved.
Azokat sem írtam be, akik korábban voltak találkozón, de valamiért már nem jönnek (jöhetnek) ide fórumozni. (Viszont Bartost majd hívom.)
Arról pedig, hogy mi tett be a fórumnak sokat vitatkoztunk veszekedtünk. De te nem vagy kompetens.
--------

Ha értelmezési, vagy olvasási nehézséged van, akkor olvass vissza, s idézd be, hol hiányoltam magam... csak azoknak szólt figyelemkeltésként, kik nem tudják esetleg, ki kicsoda...
Inkább neked vannak értelmezési nehézségeid. Annyit írtam, hogy nem vagyok kíváncsi rád. Apszu viszont jó ötlet...

csak ennyi:
 s idézd be, hol hiányoltam magam...
Ha nem hiányolod magad, akkor meg minek szólsz bele? Közöd?
----

Ha értelmezési, vagy olvasási nehézséged van, akkor olvass vissza, s idézd be, hol hiányoltam magam... csak azoknak szólt figyelemkeltésként, kik nem tudják esetleg, ki kicsoda...

Inkább neked vannak értelmezési nehézségeid. Annyit írtam, hogy nem vagyok kíváncsi rád. Apszu viszont jó ötlet...

csak ennyi:
 s idézd be, hol hiányoltam magam...
Ha nem hiányolod magad, akkor meg minek szólsz bele? Közöd?
még egyszer

"s idézd be, hol hiányoltam magam..."

egy kis olvasnivaló, csak úgy:

http://forum.nol.hu/index.php?topic=85446.105
meg ez
Betlehem
BUG
csillaghonvágy
diznó
donna
fakatlan
falitükörember
farvíz
gázáremelés
hüvelykúp
jókedv
kegyelem
kelenpájszmadár
markotány
meggybefőtt
pagát
szeretet
szivárvány
wapiti
Sajnálom, renonsz.
A zsűri kihúzta a báránykát.Ki van tiltva.
(A magam részéről amúgy sem szeretek a hüvelykúppal egy csapatban hadakozni...
innen:
http://forum.nol.hu/index.php?topic=72822.1350

kicsit hosszú, de tanulságos tanulmányozni... a topikot...

« Utoljára szerkesztve: 2016. Július. 25, 14:43:59 írta ormester » Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #37 Dátum: 2016. Július. 26, 06:17:20 »

A birka és társa(i)...

adorka
Vendég

Isten veled, NOL-Fórum.
« Dátum: 2009-06-27, 20:02:09 »

Régen kezdődött ez a haldoklás. 2008 késő őszén. Amikor Parole "számítógépe" elromlott, Ő elmaradt, már nem olvashattam sorait, nem hozta az új feladványait, amelyek annyira szellemesek és nehezek voltak, hogy igazi szellemi próbatétel volt megpróbálkozni velük. És segített is, mert nemcsak okos volt, művelt és intelligens, hanem tele volt szeretettel is.
...
Sokan elmentek, szó nélkül, nem köszöntek el, mert a közben pár hónapja itt megjelent rémísztő gondolatvilágú alakok grafomán epeömléseivel nem tudtak, nem akartak sem polemizálni (ugyan mit lehetne polemizálni ilyen alakokkal?), sem kerülgetni végeérhetetlen öntömjénező, egymást - mármint az "elvbarátaikat" - agyondícsérő, folyamatosan a lényeget megkerülő, részletkérdésekben elmerülő látszatvitákat folytató hsz-eket.

Ezek az alakok állítólag itt voltak régen is. Bizonyára. Én 2006 novembere óta vagyok itt, az eltelt két évben nem láttam őket - ez év elejéig. Eleinte el sem hittem, hogy ilyen emberek ide jönnek, hisz miattuk menekültem el az Origo-ról.
...
Most azt gondolom, ennek a fórumnak itt örökre vége. Látszik abból, hogy szinte senki nem maradt, és már a legutóbbi játékaink is sokkal kevésbé voltak sikeresek, mint valaha. Félreértés ne essék, én rettenetesen élveztem a versjátékokat, a prózait is, nagyon hiányoznak a "Párosító" agyzsibbasztó feladványai, de már régen nem adunk fel egymásnak sem gondolkodnivaló feladványokat, már a topik címére sem emlékszem.

Zsebibaba és Balerina - ők tőlem is elköszöntek. A többiek nem, csak elmentek. Értem őket, és hiányolom - de nekik van igazuk. Túl rövid ez az élet ahhoz, hogy értetlenekkel, ellenségeskedőkkel, lenézőkkel, nagyképűekkel, senkiháziakkal vitatkozzak. Olvasgatom még valameddig, néha talán írok is, de ez már halott ügy - ami mozog, már csak a férgek mozgatják.

Szép volt sokáig, kár, hogy ez lett a vége. Nyugodjék békében.

« Utoljára szerkesztve: 2012-03-08, 08:06:08 írta adorka »

http://forum.nol.hu/index.php?topic=85506.msg754899#msg754899
Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #38 Dátum: 2016. Július. 27, 07:05:24 »

Na jó, most már... Lehet, hogy követem többetek példáját és lezárom a topikot.

Csak most vettem észre, hogy ez a Te topikod. Zárd le - csak valami még kikívánkozik belőlem, itt is megfelelő a hely.

Tíz éven át beszélgettetek, játszottatok, élcelődtetek, verseltetek itt Adorkával, és most, hogy szerveztek egy vacsorát, vagy mit, egyikőtöknek sem jutott eszébe, hogy talán őt is meghívjátok. Hogy a szemébe nézhessetek. Hogy a szemetekbe nézhessen. Hogy beszélhessen veletek, emberekkel, nem nick-nevekkel.

Ez volt a legnagyobb, legmélyebb, legfájdalmasabb ütés, amit így kollektíven bevittetek neki. Ő most Pesten van - azon örvendezik, hogy az egyik unokáját felvették Szegedre az orvosira, ahová vágyott - ráér szembesülni ezzel.

És mert úgy látszik, minden hazugság volt, minden értelmét vesztette ezekből az évekből (csak közbevetőleg: miért is kellett Adorkának tartalék nick-név? Már senki nem emlékszik a 2008-as nagy balhéra, amikor innen valaki kizárta őt, s a nevében szemétkedett Parole-lal? Nem? És senki nem tudta, ki volt, és senki nem garantálta, nem ismétlődik-e meg.) hát menjen minden feledőbe.

Maradtatok itt annyian, hogy jól ellesztek egymással. Jó mulatást.

Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #39 Dátum: 2016. Július. 27, 07:14:25 »

Na jó, most már... Lehet, hogy követem többetek példáját és lezárom a topikot.

Csak most vettem észre, hogy ez a Te topikod. Zárd le - csak valami még kikívánkozik belőlem, itt is megfelelő a hely.

Tíz éven át beszélgettetek, játszottatok, élcelődtetek, verseltetek itt Adorkával, és most, hogy szerveztek egy vacsorát, vagy mit, egyikőtöknek sem jutott eszébe, hogy talán őt is meghívjátok. Hogy a szemébe nézhessetek. Hogy a szemetekbe nézhessen. Hogy beszélhessen veletek, emberekkel, nem nick-nevekkel.

Ez volt a legnagyobb, legmélyebb, legfájdalmasabb ütés, amit így kollektíven bevittetek neki. Ő most Pesten van - azon örvendezik, hogy az egyik unokáját felvették Szegedre az orvosira, ahová vágyott - ráér szembesülni ezzel.

És mert úgy látszik, minden hazugság volt, minden értelmét vesztette ezekből az évekből (csak közbevetőleg: miért is kellett Adorkának tartalék nick-név? Már senki nem emlékszik a 2008-as nagy balhéra, amikor innen valaki kizárta őt, s a nevében szemétkedett Parole-lal? Nem? És senki nem tudta, ki volt, és senki nem garantálta, nem ismétlődik-e meg.) hát menjen minden feledőbe.

Maradtatok itt annyian, hogy jól ellesztek egymással. Jó mulatást.

Jónéhányan nem szerepeltek még a névsorban - mert Ficsi feje sem káptalan. Kecskét én vetettem fel, Fricsi láthatóan a közelben lakókban gondolkodott. Még nem szerveztük, még csak érdeklődtünk, hogy kinek jó az időpont. Ha Adorkának ez a mellőzés fáj, megkövetem érte, nekem is eszembe juthatott volna, hogy legalább megkérdezzem, de tudom, hogy Szentesről egy beszélgetés kedvéért eljönni nem egyszerű dolog, és nem is olcsó - bár úgy tudom, már ő is ingyen utazik.  És hát - valljuk be, mostanában Adorka nem mutatta jelét, hogy találkozni szeretett volna velünk. Ha mégis így volt, sajnálom.

Azt, hogy Adorka nevében valaki írt, talán nem a most jelenlévők szemére kellene vetned.

És te eljönnél? (Sásek már jelentkezett, Foxit még megkérdezem).

Naplózva

"Virág elvtárs:
ormester
Hero Member

« Válasz #40 Dátum: 2016. Július. 27, 07:29:21 »

Ezt az uzenetet kaptam egy meg koztunk levo tarsunktol:

A mai esti ámokfutáson a végsőkig elkeseredve és felháborodva végleg törölte profiljait Adorka, aadorka és Merlot.

Ha ez itt a fal, akkor a fenti iras rajta elgondolkodtato!

Valóban, több szempontból is elgondolkodtató. Például az egyik ilyen, hogy Adorka és Merlot egyszerre távozott. (Pedig ugye nem egy személy és két nick, hanem ahogy nekem külön-küön is több alkalommal válaszoltak: ők bizony két személy.)
Naplózva

"Virág elvtárs:
Oldalak: 1 2 [3]
  Nyomtatás  

Ugrás: