NOL Fórum
2017. Augusztus. 22, 15:45:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 15
  Nyomtatás  
Szerző Téma: IDEGEN TOLLAK IRTÁK....ÉN CSAK TOVÁBBITOM....  (Megtekintve 19593 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Dátum: 2014. Április. 23, 21:24:19 »

MosolyogGondolom, ide teszem majd be a mások által küldött kedves történeteket és vicceket...és mást, ami nem politika...
« Utoljára szerkesztve: 2014. Szeptember. 17, 00:53:24 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2014. Április. 23, 21:35:26 »

Nők egymás közt
- Mit jelent, ha egy férfi az ágyadban fekszik, levegőért kapkod, és a neved rebegi?
- Nem tudom....
- Nem szorítod rá a fejére elég erősen a párnát.

Rendőrségi előállítás, adatfelvétel:
- Foglalkozása?
- Munkát keresek.
- Tehát munkanélküli?
- Nem.
- De most mondta, hogy munkát keres!
- Igen, egy munkaközvetítő irodában dolgozom az ügyfélszolgálaton.

Béla hazamegy az orvostól és nagyon nyugtalannak tűnik.
- Mi a baj? - kérdezi a felesége.
- A doki azt mondta, hogy most már mindennap be kell vennem egy tablettát életem végéig.
- És? Sok embernek kell tablettát szedni egész életében!
- Tudom, de a doki nekem csak 4-et adott!

Házasság
Két régi barát találkozik. Kérdi egyik a másiktól:
- Na, hogy tetszik a házasság?
- Nagyszerű, újra 16 évesnek érzem magam!
- Tényleg?
- Ja, a WC-ben dohányzom, és titokban iszom.

Felmérés
Egy közvélemény-kutató becsöngetett Kovácsékhoz:
- Jó napot kívánok, a szexuális szokásokról készítek felmérést. Megmondaná, kérem, hogy ön milyen gyakran él házaséletet a feleségével?
- Átlagosan hetente háromszor.
- Hm, ez eggyel több, mint amit a szomszédja mondott...
- Na hallja, mégiscsak az én feleségemről van szó!

Főnyeremény
- Az asszony szerint én egy kész főnyeremény vagyok!
- És ezt mondta is neked?
- Nem, de már kétszer is megütött.

80 éves öreg a Balatonnál...
Én naggyon szeretem ám a vizet, küllönössen a Balaton vizét, mer az egy csuda víz!
Képzelje, napok óta nem tudok lábra állni, ma is alig bírtam letekerni a partra, és mikorra kijöttem a vízből, már a két lábamon mentem tovább!
- Meggyógyította víz?
- Egy lószart! Ellopták a biciklimet.

Sam bácsival, az Egyesült Államok legidősebb emberével tévé interjút készítenek.
- És mondja Sam bácsi, ön is büszke arra, hogy afroamerikai lett az Egyesült Államok elnöke?
- Mi az, hogy! Nagyon örülök és büszke vagyok. De mondok én magának valamit: milyen büszke lehet most ennek a niggernek a gazdája!

In flagranti
Egy férfi este munka után betér a kocsmába. Gyorsan iszik egyet, aztán indul haza.
- Megyek is, nehogy az asszony dühös legyen. - mondja a pultosnak.
Nemsokára azonban ismét visszatér a kocsmába és leül a pulthoz.
- Mi újság otthon? - kérdezi tőle a kocsmáros.
- Hazaértem, halkan megnyitom az ajtót, hát képzelje, mit láttam! A feleségem éppen a saját főnökömmel hempereg az ágyamon.
- Úristen! És maga mit csinált?
- Mivel láttam, hogy még épp csak belekezdtek, halkan kiosontam a lakásból. Gondoltam, akkor van még időm két-három sörre.

Vizsga dolgozat
Az egyetemen a hallgatók írásbeli vizsgán vesznek részt. Amikor lejár az idő, a professzor kéri, hogy adják be a dolgozatokat. Egy diák továbbra is ül a padban és írja a feladatait. A tanár figyelmezteti, hogy ha nem adja be azonnal, akkor érvénytelen lesz a vizsgája. A fiú még további 10 perc elteltével adja be a papírját. A professzor ráripakodik:
- Ezt már ne is adja ide, nem fogadom el.
- Professzor úr, tudja a nevemet? - kérdezi a diák.
- Nem, és nem is érdekel!
- Akkor jó! - feleli a fiú és gyorsan beteszi a dolgozatát a paksaméta közepébe.
....Másnap megtudta, hogy átment a vizsgán.

A 82 éves Mári néni elmegy gyónni.
Azzal kezdi, hogy van néki egy nagy nagy bűne, csak nem tudja, hogy mondja el.
A plébanos biztatja, hogy bátorság, mondja el és akkor megszabadul a lelke a tehertől.
Mári néni nagy nehezen elmondja, hogy ő bizony többször is megcsalta az urát.
A pap meglepődik és megkérdezi, hogy mikor történt.
- 50 évvel ezelőtt - jön a válasz.
- De Mári néni, az rég volt, az már megbocsájtódott!
-Tudom drága plébános úr, de olyan jó visszaemlékezni rá!

Transzplantáció
Két cimbora, Bill és Joe együtt iszogat egy presszóban, és egyszerre mennek ki a mosdóba. Amint dolgukat végzik, Bill oldalra pillant és megjegyzi:
- Hű, barátom, a tied aztán méretes!
- Nem volt ez mindig ekkora. Elárulom neked, hogy elmentem egy szervátültetésre a Harley utcába. Ezer dolláromba került, de biztosíthatlak, hogy megérte.
Bill is felkeresi a sebészt a Harley utcában, és aláveti magát a műtétnek. Egy hónap múlva megint összefut a két férfi a presszóban. Azt mondja Bill:
- Képzeld, én is megcsináltattam a műtétet. Téged viszont jól átvertek, mert az enyém csak 500 dollárba került.
Mikor kimennek a mosdóba, Joe megnézi Bill új szerzeményét.
- Nem csoda, hogy kevesebbet fizettél, hisz ez az én régi fa....m!

Börtönben két elítélt üldögél egy cellában.
Azt mondja egyik a másiknak:
- Jó neked, két nap múlva szabadulsz! Áruld el, mit fogsz csinálni! Visszamész a politikai pályára, vagy inkább becsületes útra térsz?

Orvosnál egy szép szőke fiatalasszony először keresi fel a nőgyógyászt és elmeséli neki, hogy a férjével családot terveznek.
- Már néhány hónapja próbálkozunk, doktor úr, de még nem sikerült teherbe esnem. - mondja szégyellősen.
- Nos, biztosan segíthetünk a dolgon. Vetkőzzön le, hölgyem, aztán feküdjön fel oda az asztalra.
- De, doktor úr, - pirul el az ifjú feleség - én inkább a férjemtől szeretnék gyereket!

Jótanácsok férfiaknak ...amiket nem szabad egy meztelen nőnek mondani:
- Baró, még sosem jártam a Grand Canyon-ban.

- Nagyon gyakorlottnak tűnsz.
- Csak a biztonság kedvéért: ez most ingyen van, ugye?
- Leveszem a karórámat, nem akarom elveszteni.
- Minek a melltartó, amikor öv is van rajtad?
- Ha nem bánod, kicsit megforgatnálak lisztben.
- Már értem, miért fontos, hogy a személyiséged miatt szeressenek.
- Jó dolog, hogy egy csomó más dologhoz értesz.
- Feltennéd ezt a papírzacskót a fejedre?
- Nem baj, ha én is felteszek egyet, arra az esetre ha a tiéd leesne?
- Azt tudod, hogy ezt manapság már tudják műteni?
- A kocsmában mondták a fiúk, hogy jó vagy, de én kételkedtem.
- Egyáltalán nem vagy olyan ronda, mint ahogy azt a többiek mondták.
- Annyira azért nem vagy kövér.
- Most már értem, miért mondja mindenki, hogy sötétben izgalmasabb csinálni.
- Hű, pont úgy nézel ki, mint a húgod!

Wilkinson penge esete..
Egy texasi férfi bemegy Londonban egy gyógyszertárba és kérdezi a patikustól:
- Mondja, van maguknak valamilyen amerikai borotvapengéjük is, vagy csak ez a Wilkinson?
- Nos, uram, feleli türelmesen a patikus - a Wilkinson a legjobb sebészeti eszközöket és pengéket gyártja már Waterloo óta.
- Felőlem akár Noé bárkája óta is gyárthatják, hogyha nem elég jó!
- Biztosíthatom róla, uram, hogy ez kiváló minőségű! Tavaly a feleségem véletlenül lenyelt egy pengét, és az miután elvégzett rajta egy mandulaműtétet, egy vakbélműtétet, körülmetélte a kertészt, kiherélte a szomszédot, levágta a postásnak két ujját, én utána még tízszer tudtam vele borotválkozni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április. 23, 21:45:29 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2014. Április. 23, 21:52:29 »

- Maga négyszer tört be ugyanabba az áruházba. Mit lopott?
- Egyetlen ruhát a feleségemnek, de  Ő háromszor cseréltette ki velem.

Kovács meséli Kissnek:
- Tegnap a Tóth áthívott szexfilmet nézni. Már az elején egekig ugrott a vérnyomásom.
- Úgy felizgultál? De ciki.
- Veled is ugyanez történt volna, ha a feleséged a főszereplő.

- Az én kisfiam olyan okos - pedig még csak hatéves -, de már oda-vissza le tudja betűzni a nevét.
- Igen? És hogy hívják?
- Bob...

A bokszolót műteni akarják, elkezdik altatni. Bejön a sebész, megkérdezi:
- Alszik már?
- Nem megy, doktor úr! Kilencnél mindig felébred, és összeüti a két öklét!

Utolsó veszekedésünk oka én voltam, mert a feleségem megkérdezte:
- Mit nézel a tévén?
- A port.

Honnan választják az amerikai elnököt?
- A tőkésosztályból.
- Honnan választják az észak-koreai elnököt?
- A munkásosztályból.
- És a magyar miniszterelnököt?
- A zártosztályról....

- Mikor vegyem be a gyógyszert, doktor úr?
- Mindig 2 órával a fájdalom jelentkezése előtt.

- Képzeld el,
végre sokkal olcsóbb lett a benzin!
- Tényleg?
- Nem, de képzeld el...

Kezdő ejtőernyős meséli a barátjának:
...és akkor felszálltunk a repülőgéppel X magasságig, erre az oktató azt mondta:
"Ugorjon ki mindenki a gépből!" Mondtam neki, hogy nem merek. Mire ő azt mondta, hogy ha nem ugrok, hátulról a magáévá tesz.
- És ugrottál?
- Hát... az elején egy kicsit.

- Mi a különbség a skót juhászkutya és az albán menekült között?
- Lessie hazatér!

- Te Pista, tetszik nekem az anyósod.
- Mi tetszik rajta?
- Hogy nem az enyém...

Bankrablás után kiderül, hogy kétmillió forint hiányzik a kasszából.
– Írják azt, hogy a rabló ötmilliót vitt el! - mondja a bankfiók igazgatója az újságíróknak.
- Így legalább jól ellátja majd a felesége a baját, hogy csak kétmilliót tett le otthon az asztalra!

Naplózva

Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #3 Dátum: 2014. Április. 23, 22:10:35 »

Eddig minden vicc az "Átkos" topikba ment, szerintem ezek is elférnének...
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
tozser
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2014. Április. 26, 23:37:36 »

Eddig minden vicc az "Átkos" topikba ment, szerintem ezek is elférnének...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Az "Átkos" topikba  -szerintem- az átkosról szóló viccek kerűltek..
Ezek pedig maiak..

De nem mind.., ez a hír például.
Magyar "youtube"-bol...............Petőfi Sándor édesapja Gróf Széchényi István?... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május. 19, 00:05:38 írta tozser » Naplózva

Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #5 Dátum: 2014. Április. 27, 07:16:12 »

Magyar "yutub"-bol...............Petőfi Sándor édesapja Gróf Széchényi István?... Mosolyog

Hát ez tényleg vicc.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #6 Dátum: 2014. Április. 27, 10:47:01 »

Magyar "yutub"-bol...............Petőfi Sándor édesapja Gróf Széchényi István?... Mosolyog

Hát ez tényleg vicc.

Nem, nem vicc: baromság. Olyan "egynyárykrisztiános" aljskodás.
Nem egészen. Nyárí Krisztián aljas dolgokat ás ki, de olyant, ami valószínűleg igaz. Ő egy dögevő, egy sakál.
Ez viszont olyan marhaság, hogy szinte szórakoztató. (Bár nincs kétségem, akad, aki elhiszi. Sőt.)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #7 Dátum: 2014. Április. 27, 12:23:13 »

Hát ez tényleg vicc.

Nem egészen. Nyárí Krisztián aljas dolgokat ás ki, de olyant, ami valószínűleg igaz. Ő egy dögevő, egy sakál.
Ez viszont olyan marhaság, hogy szinte szórakoztató. (Bár nincs kétségem, akad, aki elhiszi. Sőt.)

Ja, egyébként lehet, hogy Finnországban már nem tanítják a finnn-magyar rokonságot, ott nem jártam. De Tallinban ezt lőttem (Vilniusban, Rigában és Tartuban is a múzeumban szerepel ez az ábra, ha nem is pont így, csak másikat most nem találok.)
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
barika
Hero Member

"A malis vituperari laus est."

« Válasz #8 Dátum: 2014. Április. 27, 12:44:48 »

Hát ez tényleg vicc.

Szerintem az édesanyja volt...
Naplózva

Everyone ought to bear patiently the results of his own conduct.
tozser
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2014. Április. 27, 18:02:33 »

Nem ez a téma, de mint tulaj" ezt irom be.. Mosolyog

A mai kutatások "csuda dolgok"-at hoznak nyilvánossára.
Pár hete egy régi papirusz maradványokat mutattak be, csak foszlányokat belőle.
Azok szerint..Jézus NŐS volt és gyerekei is(!) lettek volna.
Ha EZT elfogadja a keresztény vallás, sok dolgot megkell(ene) változtatnia, többek között engedélyeznie a papok házasságát is.

Szintén a multban - mutatták be a NOAH -azaz NOÉ- cimű filmet.
Amiszerint csak Noé és családja menekűlt meg az özönvíz elől., ami szerint az ember bibliai eredete -azaz ÁDÁM ÉS ÉVA az ős apa és ős anya elmélet- nem ér semmit, mert mégha igaz is, azok akik az Ő(ŐK) leszármazottai voltak....mind elpusztultak.
A "rosz nyelvek, írók.." azt is állitják hogy Jézus HERODES törvénytelen fia lett volna.... Sír
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2014. Május. 03, 02:16:16 »

EZT IS UGY KAPTAM.... Mosolyog
CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

Tárgya: A tücsök és a hangya ( ez egy régi és egy új verzió!)

EREDETI VERZIÓ:
A hangya a forró nyarat szorgalmasan végigdolgozta, építgette-szépítgette  házát, és élelmet halmozott fel, felkészülvén a kemény télre.
A tücsök úgy gondolta, a hangya bolond, és végig múlatta a nyarat.

Eljött a tél, a hangya nem fázott és nem éhezett, ám a tücsök élelem és szállás híján a hidegben lelte halálát.

A HUMÁNUS VERZIÓ:
 A hangya a forró nyarat szorgalmasan végigdolgozta,építgette-szépítgette  házát, és élelmet halmozott fel felkészülvén a kemény télre.
 A tücsök úgy gondolta, a hangya bolond, és végig mulatta a nyarat
          .
Eljött a tél, és a tücsök bekönyörögte magát a balek hangyához, ahol tovább mulatozott.

A MODERN VERZIÓ:
 A hangya a forró nyarat szorgalmasan végig dolgozta,építgette-szépítgette házát, és élelmet halmozott fel felkészülvén a kemény télre.
 A tücsök úgy gondolta, a hangya bolond, és végig múlatta a nyarat

Eljött a hideg tél, és a nélkülöző tücsök sajtótájékoztatót hívott össze azt  a kérdést feszegetve, hogyan lehet az, hogy míg egyesek
kint fagyoskodnak a hidegben, mások úgy élnek, mint a hangya.

A CNN, az RTL Klub, a TV2 és az MTV felvételeket mutatott be a didergő tücsökről, és a melegben, terített asztal mellett henyélő  hangyáról.

A világ döbbenten konstatálta az égbekiáltó különbséget.
Hogyan lehetséges egy ilyen jól fejlődő, épülő országban a tücsköt így sorsára hagyni?

A NZSZ(Nemzetközi Zöld bogarak Szövetsége) vezetői több hírműsorban  is "zöld ellenes elfogultsággal"vádolták a hangyát, és felhívták 
a figyelmet arra a szomorú tényre, hogy a világon sok tücsök áldozata ennek a kirekesztő mozgalomnak.

Breki, a béka,  a tücsökkel együtt lépett fel a Mónika Show-ban, és mindenki  könnyekre fakadt, amikor az "Azért Vannak A Zöld barátok" című slágert énekelték.

A Köztársasági  Elnök és felesége egy jótékonysági bálon támogatásukról    biztosították a tücsköt, és olyan javak juttatását helyezték  kilátásba, amiből a tücsök az előző kormányzati ciklusban kimaradt.
Ahogy a miniszterelnök fogalmazott:"..hogy ne süvölthessenek újra az előző   rendszer szelei".

Lengyel László politológus a "Mély víz" adásában kifejtette, hogy a hangya a   tücsök kárára szépen meggazdagodott, és egyúttal az
ilyen típusú   jövedelmek elvonását célzó adójogszabály szükségességét  hangoztatta az  "egyenlő közteherviselés" szellemében.

Végül, az    "Egyenlő Esélyeket Az Anti-Zöldekkel" szervezet hathatós közreműködése nyomán a hangyát visszamenőleges hatállyal megbírságolták,mert n

A történet  végén látjuk, amint a tücsök felélte a hangya utolsó téli élelemtartalékait a kormánytól kapott házban (ami nemrég még   a hangyáé volt), a hangya pedig eltűnik a hóban.

Másnap reggel   pedig a tücsök fogta a cókmókját és (mivel sikerült teljesen felélnie a hangya vagyonát) elindult egy újabb hangyát keresni.

Ha a mai   magyar valósággal bármi összefüggést vél felfedezni, az csak a  véletlen műve!

Azt pedig nem is mondtam,hogy a hangya egy rohadt rasszista!

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2014. Május. 07, 23:41:44 »

AZ EGYIK JÓ BARÁTOMTÓL KAPTAM... Mosolyog
CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

Ha egy Nemzeti Fordítóiroda vezérigazgatója lennék, felsikoltanék a gyönyörűségtől a Havas Bertalan  nevű szakfordító teljesítménye láttán, és rögtön vezér-fordítói állást ajánlanék föl neki. Az illető fordító-zseni vette az amerikai alelnöki iroda közleményét:

„The Vice President congratulated Hungary on its 15-year anniversary in NATO”  (Vagyis: Az alelnök gratulált Magyarországnak NATO tagsága 15. évfordulója alkalmából.)

Ebből a Fehér Házban kiadott közleményből a zseni, aki kiemelkedő képességeit rejtegetve inkognitóban tengeti életét a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetőjeként, az alábbi remekművet alkotta:

„Az amerikai alelnök gratulált a magyar kormányfőnek pártja választási győzelméhez”.

Mindig tudtam, hogy nem az a jó fordító, aki görcsösen ragaszkodik az eredeti szöveghez, mert akkor a fordítás bicegő, izzadságszagú lesz. De ilyen nagyvonalú, mondhatni térölelő fordítással csak a szocializmus idején találkoztam, amikor az újságban a lengyel Szolidaritás sztrájkját úgy fordították, hogy „a lengyelek lusták dolgozni”, a cseh értelmiség tiltakozását a zsarnokság ellen pedig úgy, hogy „huligánok szocializmus ellenes megmozdulása”
.

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2014. Május. 09, 03:37:56 »

http://blogs.ancestry.com/cm/2012/11/07/george-clooneys-honest-family-connection/?o_xid=56491&o_lid=56491&o_sch=Content+Marketing
sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
George Clooney’s Honest Family Connection
This November, as movie-goers prepare to see Steven Spielberg’s “Lincoln” on the big screen, experts from Ancestry.com have uncovered a family connection between Abraham Lincoln and actor George Clooney. In conjunction with the movie’s release, Ancestry.com is also making its most significant Lincoln-related records available in one place for free viewing.
14-Day Free Trial
GIVE ME ACCESS

After researching more than three centuries of Abraham Lincoln’s family tree, Ancestry.com family historians have revealed a Lincoln family secret: famous actor George Clooney is related to the former president. The family bloodline for both notable figures links to Lincoln’s maternal grandmother Lucy Hanks. Due to this common ancestor, Clooney is Lincoln’s half-first cousin five times removed. Those interested in the Lincoln-Clooney connection can find a family connection chart at Ancestry.com.
For those more interested in Abraham Lincoln himself, Ancestry.com is offering free access to more than 20,000 documents showcasing Lincoln’s life, his family tree and the most pivotal moments of his presidential career.
Lincoln enthusiasts and movie fans can discover a whole new side of the former president and his family, with information spanning the 1700s through the early 1900s. Records featured on the site include:
Handwritten Civil War documents and records:  One standout document is a personal letter from Lincoln to General Ulysses S. Grant asking for his son to be stationed in a safe location during the Civil War.

Emancipation Proclamation: Handwritten drafts and an illustration depicting the first reading of the Emancipation Proclamation before the cabinet, which declared that all slaves residing in Confederate territory were to be free.

Lincoln’s family in 1860: See how the census has evolved while learning more about Lincoln’s family – this 1860 census record includes Lincoln’s Springfield address, listing his wife Mary, sons Robert, Willie and Thomas, and two servants living in the household.

Famous speeches: Find rare drafts of historic speeches throughout the legendary presidency.
Rare photos are worth a thousand words: Images from centuries ago showcasing historical events during Lincoln’s life are included in the image gallery.

Lincoln’s Taxes: The original IRS tax assessment listing Lincoln’s presidential salary as $25,000 a year in 1861.

“Abraham Lincoln is a monumental figure in America’s history. The film ‘Lincoln’ depicts his historic last few months in the Oval Office and this is a perfect time to make centuries of records pertaining to the popular president available to all those interested in learning more,” said Dan Jones, VP of Content at Ancestry.com.  “We want these records to give people a new perspective on key public and private moments in Lincoln’s life. Hopefully this will encourage people to begin researching their own family history.”
Steven Spielberg’s “Lincoln” doesn’t hit theaters until November 9, but people don’t have to wait to learn more about “Honest Abe.” Lincoln records are available from now through February on Ancestry.com for everyone to dig a little deeper into Lincoln’s story and impress friends and family with their knowledge.
For those inspired by the records to do more digging into their own history, Ancestry.com offers a 14-day free trial for all new members.
Discover your family story. Start free trial.
Start Free Trial
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május. 09, 03:41:57 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #13 Dátum: 2014. Május. 10, 19:35:32 »

Más tollából..

EZ HATALMAS IGAZSÁG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A Miniszterek és államtitkárok ellátogatnak az egyik óvodába, megnézik,
hogyan élnek a gyerekeink. A látogatás végén a kultuszminiszter megjegyzi:
- A gyerekeknek túl nagy az ebédadagjuk, ennek a fele is éppen elegendõ.
A kelleténél jóval több játékuk van, takarékossági szempontból
kevesebbet kell játékokra költeni.
Másik alkalommal, ugyanez a csapat meglátogat egy általános iskolát. A
látogatás végén a kultuszminiszter ismét megjegyzést tesz:
- A gyerekeknek túl nagy az ebédadagjuk, ennek a fele is bõségesen
elegendõ. Fölösleges minden iskolának számítógép, elegendõ, ha minden
másodikban van.
A legközelebbi alkalommal, egy neves büntetés-végrehajtó intézetet
látogat meg a kis team. Mikor a látogatás végére érnek, miniszterünk
megjegyzi:
- Itt a raboknak nagyon gyenge a koszt, fel kell javítani, több hús jár
nekik. Újabb konditermet kell nyitni nekik, és lehetõvé kell tenni, hogy
minden szinten legyen Internet-elérés.
Mire az egyik társa megkérdezi:
- Te viccelsz? Az ovisoknak, meg az iskolásoknak az ételt felére
csökkentetted, a játékot, meg a számítógépet elvetted tõlük, itt pedig a
raboknak a lehetõ legmaximálisabb kedvezményeket akarod adni?
- Dehogy is viccelek, óvodába meg iskolába már nem fogunk járni, de ide
még bármelyikünk bekerülhet.

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2014. Május. 11, 21:48:43 »

Ez tulajdonképpen annak -azoknak- idézem be, akik TÚL OKOSOK, MINDENT TUDNAK ÉS MINDENRE CSAK AZ Ő VÁLASZUK HELYES... Vigyorog Vigyorog

CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
A vonaton..

-Tudod kislány, az idő gyorsabban múlik, ha beszélgetsz az utastársaddal.
Erre a kislány összecsukja a könyvét, és udvariasan válaszol.

-Rendben. Miről szeretnél beszélgetni?

-Mondjuk beszélhetnénk arról, hogy nincs semmilyen Isten, se mennyország, se karma, se élet a halál után! -dobja fel a témát kárörvendő mosollyal az ateista.

A kislány elgondolkodik, és így szól:
-Rendben, de előtte hadd kérdezzek én valamit.
 A lovak, a tehenek és az őzikék is nagyjából ugyanazt legelik igaz?
Füvet.
Akkor miért van az, hogy a lovak gombócokat kakilnak, a tehenek nagy lepényt, az őzek meg apró pici bogyókat hagynak maguk után?

Az ateista szemmel láthatóan meglepődik. Kikerekedett szemekkel csak annyit válaszol:
-Fogalmam sincs.

Erre a gyermek:
-Nos akkor már csak az a kérdés maradt, hogy mitől érzed magad olyan okosnak, hogy Istenről, mennyországról, karmáról, vagy halál utáni
életről beszélj nekem, mikor még a szarhoz sem értesz!

Zárta le a beszélgetést a kislány, és vissza  tért olvasni.
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 15
  Nyomtatás  

Ugrás: