NOL Fórum
2017. Június. 22, 13:10:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Közlekedés, városkép  (Megtekintve 3225 alkalommal)
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Válasz #15 Dátum: 2014. Április. 28, 15:04:28 »

Purple Fox
Full Member

Idézet
KapitányG - 2014. Április. 25, 22:46:02
Idézet
Purple Fox - 2014. Április. 25, 22:19:19
... Kelenvölgy-Péterhegy)...
Erről jut eszembe: a felétek járó busz, az a "régi" 41-es lenne? (Szerettem, egyrészt a két Vincellér utca miatt, másrészt meg a külső végállomásról látható panoráma miatt.)
Aha, régen itt lehetett átszállni a 41-es buszról a 41-es villamosra. Vigyorog Már elég régen a 150/250 páros jár itt, most csatlakozott hozzájuk a 258. A 150-es vonalán egyébként Kápolna útból is kettő van. Mosolyog Egyszer a végállomás környékéről néztem a tűzijátékot. 
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2014. Április. 28, 15:08:52 »

kecske
Global Moderator
Hero Member

Idézet
KapitányG - 2014. Április. 25, 21:03:01
Idézet
kecske - 2014. Április. 25, 20:47:18
Az Újbuda Központ elnevezés biztos, hogy hosszú évek óta van már.
Lehet, valóban, mintha ez lett volna kiírva a 4-es villamosokra. De én a négyes-hatoson mindig azt figyeltem, hogy a Fehérvári út felé megy-e, vagy a Körtér felé  Mosolyog Soha nem neveztem Újbuda-Központnak.
Egyébként a Skála (bocsánat, Allee) és a Körtér sem távolság.
Érdekes, hogy a "Skála" nevet sokan használják még ma is. A piacot én is "Skála-piac"-nak hívom, meg minden ismerősöm is.
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2014. Április. 28, 15:12:21 »

Sarkanyszeker
Hero Member

Idézet
Purple Fox - 2014. Április. 25, 19:53:29
Most majd megtanulják. (Talán keveset is mondtam ezzel a 90-nel, inkább 95-97%  Mosolyog ) Gondolom, a Pöttyös utca (ott túrórudit gyártanak?)
Megboldogult ifjú koromban hónapokig dolgoztam abban az utcában, de máig nem értem, miért kikericssárga a megálló? Lehte, hogy az építtetők is a túróra akartak hajazni,és az egyik legtúróbb szín az a sárga, valóban.

Idézet
Purple Fox - 2014. Április. 25, 19:53:29
A megálló valószínű azért került oda, mert több hely van, és tényleg az a központ, ahova könnyen el lehet jutni bármelyik panelból. Arról nem is beszélve, hogy ott fog járni az 1-es villamos.
Az új spanyol villamosok hajszálra úgy néznek ki, mint a Combinok, nagyon szépek!
Irtó klassz lesz majd azokon suhanni a felújított pályán! 
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #18 Dátum: 2014. Április. 28, 15:17:53 »

Habók
Hero Member

Idézet
kecske - 2014. Április. 26, 06:40:49
Idézet
KapitányG - 2014. Április. 25, 21:03:01
Idézet
kecske - 2014. Április. 25, 20:47:18
Az Újbuda Központ elnevezés biztos, hogy hosszú évek óta van már.

Lehet, valóban, mintha ez lett volna kiírva a 4-es villamosokra. De én a négyes-hatoson mindig azt figyeltem, hogy a Fehérvári út felé megy-e, vagy a Körtér felé  Mosolyog Soha nem neveztem Újbuda-Központnak.
Egyébként a Skála (bocsánat, Allee) és a Körtér sem távolság.

Érdekes, hogy a "Skála" nevet sokan használják még ma is. A piacot én is "Skála-piac"-nak hívom, meg minden ismerősöm is.

Mert nagyon sokan ezt szokták meg. Én elég gyakran járok arra, látom-hallom az Allee-t, de nekem is még a Skála ugrik be.   
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #19 Dátum: 2014. Április. 28, 15:21:11 »

KapitányG
Hero Member

Idézet
Purple Fox - 2014. Április. 26, 00:12:17
... A 150-es vonalán egyébként Kápolna útból is kettő van.  Mosolyog Egyszer a végállomás környékéről néztem a tűzijátékot.
Nahát!  Mosolyog
A kelenvölgyi templom fölött, a Ringló utcában, van egy üres telek a domb tetején, onnan is nagyszerűen lehet látni a tűzijátékot.
Hajdanán még elég volt átmenni a sorompó túlfelére, az Andor utca végéhez. Gyerekkoromban onnan néztük. 

Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2014. Április. 28, 15:24:27 »

Purple Fox
Full Member

Idézet
KapitányG - 2014. Április. 26, 09:02:12
Idézet
Purple Fox - 2014. Április. 26, 00:12:17
... A 150-es vonalán egyébként Kápolna útból is kettő van.  Mosolyog Egyszer a végállomás környékéről néztem a tűzijátékot.
Nahát!  Mosolyog
A kelenvölgyi templom fölött, a Ringló utcában, van egy üres telek a domb tetején, onnan is nagyszerűen lehet látni a tűzijátékot.
Hajdanán még elég volt átmenni a sorompó túlfelére, az Andor utca végéhez. Gyerekkoromban onnan néztük.
Azelőtt mi is mindig a Ringló utcából néztük, ott kapott el a 2006-os vihar is.  Mosolyog De bekerítették a telket, és nem tudom, hogy nézi-e még onnan valaki.

Ha csak az Allee helyén lett volna Skála, talán én is úgy hívnám, viszont most már a Nyugati jut eszembe a Skáláról. 
Naplózva

methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2014. Április. 28, 15:26:30 »

freechess
Hero Member

http://www.portfolio.hu/ingatlan/varoskep/tarlos_es_vitezy_csatajabol_budapest_kerul_ki_gyoztesen.1.198161.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox 

Naplózva

kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #22 Dátum: 2014. Április. 28, 20:10:56 »

Mostan mié, mié, mié ?

Oké, tematikailag kicsit necces volt az új metró, belátom, de egy kis önmegerőszakolással beleférhetett volna.
Naplózva
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #23 Dátum: 2014. Április. 28, 23:56:39 »

Kicsit én is fennakadtam, de hát legyen, amit akartok... Mondjuk jobban nézne ki, ha egy az egyben lettek volna átrakva a hozzászólások.
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #24 Dátum: 2014. Április. 29, 08:28:33 »

Egy terjengosnek latszo vita folyt egy meglehetosen topik-idegen temaban. Megszakitatlan sorozat, 20 hozzaszolassal csak erol.  Masutt ennek egy toredeke utan is kozbelep a topikgazda, vagy illik kozbelepnie.

Ha ekkora az erdeklodes, akkor a tema megerdemel egy sajat topikot.  Miert nem jutott ez eszebe a vita reszvevoi egyikenek sem?

A hozzaszolasok "vazat" meghagytam, bar torolhettem volna oket egy altalanos, indoklo bejegyzes utan.
Egyenkent atemeltem oket, ugyelve az idorendisegre, helyreallitottam az idezetek logikajat, elhelyeztem az eredeti smajlikat.
Ha a topikgazda teszi a dolgat, az termeszetes es elvarhato.  Nem kell azt megkoszonni.
De morogni erte szerintem illetlenseg.  Enyhen szolva...

Akinek nem tetszik, nyisson egy masik topikot, es tegye at oda a hozzaszolasokat!  Puszi

(Sajnos, a Forum szoftvereben nincs "hozzaszolas athelyezese" opcio.  Vagy csak en vagyok suket, vak, ugyetlen es ostoba, hogy ennyit kellett dolgoznom vele..)
Naplózva

kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #25 Dátum: 2014. Április. 29, 09:25:31 »

Minden oké. Hát 'szen nem sértődtem én meg, csak mérlegelgettem, hogy annyira topikidegen volt-e.
Naplózva
freechess
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2014. Április. 29, 09:50:13 »

Én azért raktam be, mert végre van, amit (majdnem) jól csináltak.
Ebben a Vitézy gyerekben van fantázia, Tarlós egy f@sz.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #27 Dátum: 2014. Április. 29, 10:45:10 »

Én azért raktam be, mert végre van, amit (majdnem) jól csináltak.
Ebben a Vitézy gyerekben van fantázia, Tarlós egy f@sz.

Hogy egy fallosz-e, azt nem tudom, nekem kicsit régivágásúnak tűnik, olyan feudális tipusú, tekintélyelvűnek, rugalmatlannak, kiskirálynak gondolom. A maga módján talán tisztességes, de nem európai, és kicsit eljárt felette az idő. A Horthy-korszakban jó tisztviselő lehetett volna.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #28 Dátum: 2014. Április. 29, 21:11:47 »

A közlekedésről..bár gondolom ezt/ezeket otthon qva nehéz lenne bevezetni.

1,...
New yorkban, az emberek a buszmegállókban SORBA ÁLLNAK!
Amikor a busz befut, szépen  (liba)sorban felszállnak az első ajtón és a BUSZ VEZETŐ kezeli illetve eladja nekik a jegyet. Nem löknek félre öreget, vagy gyerekkel lévő nőt, vagy gyereket. Aki felfért, felfért, a többi pedig..VÁRJA A KÖVETKEZŐ BUSZT!

2,...
A "Balkánon", Törökországban, Antalya-ban.. ha valaki nem tudott oda érni a buszmegállóba...semmi gond.
A már utban lévő buszt EGYSZERŰEN LE INTI MINT EGY TAXIT, az TERMÉSZETESSEEN MEGÁLL ÉS FELVESZI!

3,..
Nem tudom, van-e ez otthon, de..
Itt, Nevadában, Renoban és máshol is.. a buszok ELEJÉRE  fel van szerelve egy -két biciklit is tartó- alkalmatosság.
Az utas RÁÁLLITJA  biciklijét egy olyan alkalmatosságra amilyen az űzletek előtt is vannak, leszoritja hevederekkel,hogy ne tudjon az előre-hátra mozogni.....és felszáll.
A VEZETŐNEK megmondja meddig megy, hogy az adjon neki IDŐT OTT azt leszedni. A cajgli szállitásáért nem fizet semmit.

A másik..számtalan BUSZnak van egy kis leereszthető -és a járda FŐLÉ kinyujtható- rampája, feljárója.
Ez lehetőve teszi azt hogy a mozgás sérűltek a kerekes székét felemeljék vele és ő onnan betudjon menni az első  két szék (2 x 2) egyikére , amelyek felhajtható űllések és a számukra fenntartott.
A buszsofőr segit neki, miután az "elfoglalta a helyét" a "kocsit" hevederekkel leerősiti, megkérdezi meddig megy...és hajt/megy tovább.

Ez eltarthat 5-7 percig is...közben SENKI SEM SZÓL egy árva  -kritizáló- szót sem, hogy miert állnak ott...

1. Most indult be (kb egy év késéssel) egy új szolgáltatás, ami nélhány vonalon már nem alibi. Kiírja, hogy melyik busz hány perc múlva jön. Én csak egy ilyen megállóban szállok föl, de ott már normális a helyzet. Azok állnak előre, akik arra a buszra várnak, és nincs tolakodás.

2. Ezt Lembergben láttam, ott iránybusz címmel megy. Itthon is volt egy időben, csöndben megbukott.

3. Az újabb, alacsonypadlós buszok ilyenek. És a Combino is hasonló. Meg kell nyomni a tolókocsis leszálló gombot, és akkor a busz úgy billen, hogy könnyű legyen a legurulás. Anyázás itt sincs.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
Oldalak: 1 [2]
  Nyomtatás  

Ugrás: