NOL Fórum
2017. Augusztus. 22, 04:39:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: BE NEM FEJEZETT VAGY NEM MEGFELŐ -FÉLRE INFORMÁLT- BEIRÁSOK JAVITÁSA  (Megtekintve 1744 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Dátum: 2014. Július. 18, 20:26:49 »

Figyelem számtalan esetben egy beirásban egyetlen helytelenűl haznált szó teljesen más megvilágitásba helyezi az egész beirás mondani valóját.

Amit helytelennek gondolok a beirásban, azt szándékozom más megvilágitás alá helyezni, mondani.
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2014. Július. 18, 20:28:06 »

Kérem....
Sandton julius 1o

Ezt mondjuk beszéld meg egy inkával, vagy inkább egy mohikánnal.
BTW mindegyik törzsnek meg volt a maga totemja ami ugye az ő vallásuknak megfelelő szimbólum volt  ( ami bírt elfogadott lenni ). Addig "gyilkolásztak" esetenként ameddig az éppen előállt konfliktust megoldották egymás között oszt békepipáltak egyet.
Aztán jött a seggfej Kristóf aki nem tudott térképet olvasni és a többit már tudjuk. Esetleg a KKK másképp "tudja" de legyen az az ő problémájuk.

Wikipedia által pedig.
A totem vallásosan tisztelt növény, állat vagy ezeket ábrázoló tárgy. A totemállatot a természeti népek a törzs ősének tekintik, s emiatt az kultikus tiszteletnek örvend. A totem angol szó, és az algonkin indián ototeman szóból ered, mely az ote (törzs, nemzetség) származéka. Totem egyúttal a kanadai indusok kézjegye, mellyel törzsfőnökeik névaláírás helyett élnek.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július. 18, 20:35:27 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2014. Július. 25, 02:27:45 »

Ezt nem értem, ugy vagyok vele mint az egyszeri utas aki leszállt a vonatrol és csak a kocsi számát jegyezte meg.
Könnyű -gondolta- csak emlékezni kell rá.
Egy kicsit elkésett és már mozgott a vonat, nem tudta melyik kocsira kapaszkodjon fel, de torka szakadtából kiabálta "Mikor volt a Mohácsi vész?!"
cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Én is ugy vagyok vele...mikor is volt a Honfoglalás, ha Attila az V. században már ott járt, és végig rabolta Európát?

https://www.youtube.com/watch?v=phXQW3wrufc

https://www.youtube.com/watch?v=WrHCpiipAQs  (Attila, a hun...documentáció
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július. 25, 02:30:55 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2014. Július. 29, 19:28:34 »

Félreinformálás, falsinformácio van a mostani izraeli-gazai harcokrol szoló tudoditások tömkellegében.

Előszöris....egy hadviselésnél mindkét fél EGYENRUHÁT VISEL, HORD.
Mégpedig azért hogy tudja ki van VELE és ki van ELLENE.

Azok a civilek pedig-bár nemes célért (is) harcolhatnak- ez esetben mint orvgyilkosok vannak "nyilvántartva és elitélve", bárki ellen is léptek fel.

Lásd a partizán akciókat, vagy a "Halál 50 órája" cimű filmet, ahol AMERIKAI németeket öltöztettek a soraikban harcoló németekből -és dobtak be- amerikai katonának öltözve, hogy ött ŐK zűrzavart keltsenek.
A filmben elhangzott,,"Ha az amerikaiak veszik észre hogy azok NÉMETEK, azért ölik meg őket, ha pedig a  németek találnak rájuk, ŐK hiszik azt hogy AMERIKAIAK és akkor ŐK, AZÉRT!"

Most, Gázában, eddig kb. 53izraeli katona esett el, mind egyenruhában, mivel katonák voltak.

A "polgári veszteségeket" több mint 1100 főnek mondják.
DE kik is azok?
HAMASZ áldozatokrol szó sincs, és nem is lehet, mivel azok MIND CIVIL ruhában vannak, semmi ismertető jel nélkűl, igy b'rki lehet azok KÖZŰL.

Azok elestekor,  ha van/volt náluk fegyver, vagy az izraeli katonák vagy egy másik hamasz harcos vitte el mire a egy RIPORTER ODAÉR.
Képet készit.......a kép aláirása "Ujabb polgári áldozat a gázai harcokban!"

Éljen a szabad és tárgyilagos sajtó!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Július. 29, 20:34:46 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2014. Augusztus. 29, 18:44:45 »

Az érdekesség kedvéért ide hoztam át..
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

Re: Szalon
« Válasz #2800 Dátum: 2014. Augusztus. 28, 23:07:25 »
Idézet  Módosítás  Törlés
2799
Nézd, ez esetben azért ne probáld azt elhitetni hogy a Nobel bizottság nem nézi és értékeli azt KICSODA AZ ILLETŐ.
Te magad irtad 
"MET 2792.
"Van ugy, hogy a hires szemelyt ki KELL tuntetni, mert a sulya olyan nagy.  Ha nem tuntetik ki, mast sem tuntethetnek ki, bezarhatjak az evi rendszeres kituntetesek boltjat.  Ez vonatkozik Kodalyra is.  Nem lehetett nem kituntetni."
és EZ vonatkozott Kertészre is, mint iróra, mint művész emberre.

Most akkor mi van?
Ha te irod hogy "ki KELL tuntetni" az helyes, ha én mondom hogy "valami közrejátszik -vagy játszott" abban hogy KI KELL tüntetni, az akkor már baj?
Mellesleg, az a legnagyobb baj, hogy az ember saját szavaival bizonyitják be hogy nem mondott igazat, ugye?

Gondolod hogy ott -a bizottságban- nem merűlt fel az hogy "Uraim, kitüntettünk már egy feketét vagy egy zsidó irót valaha is?"

"NEM!...NEM!..NEM!"

"Hát akkor itt az ideje mielőtt  megvádolnak bennnket rasszizmussal és azzal hogy antiszemiták vagyunk, legyen egy-egy ezek alapján, ezek szerint kap dijat.
Hiszen tudjuk azt hogy az egész világ figyel bennünket hogy kinek és miért adományozzuk a dijakat!"

Neked is van -remélem- tíz éved hogy EZT észre vedd..
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus. 30, 03:43:46 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2014. Szeptember. 11, 17:41:54 »

Az hogy Amerika "kiirtotta" az indiánokat, amelyek TÖRZSEIT, AZOK SZÁMÁT, LAKHELYÉT (ha volt, és nem vándoroltak) sem akkor, se később nem deritette ki senki.

Persze, voltak "hasra ütéséK" és azok alapján számukat 1o(?) és 100(?) MILLÓ KÖZZÉ teszik, de az pont felér azzal a becsléssel hogy a legközelebbi 4-es villamoson SZÁMSZERINT HÁNY UTAS LESZ!

Amerikát illetően hogy az amerikaiak mit csináltak az itt lévő indiánokkal, csak azt mondhatom, hogy azt/azokat  a francia, spanyol és angol- telepesek, hóditok tehették mert ők voltak itt előszőr, de EDDIG még ŐKET  semmiféle zokszó nem illette.

Egy szó sem volt Mexiko,  és a Dél Amerikai államok létrejöttéről sem, azok "csak ugy lettek". Mexiko őslakossága pedig "felszívodott" .....
Törökország is csak ugy  LETT.

Azon kivűl, keresek egy pár leirást arrol hogy az  -mostani- Oroszországot hogyan is hozta létre, teremtette meg a CÁR ATYUSKA!

Eltudom képzelni, amint törkmén vagy kirgiz követség keresi fel a CÁRT és esedeznek neki...ugyan igázza  már le ŐKET VALAHÁRA, Ukrajnárol és a többi államról már felesleges  (IS) emlitést tennem...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július. 15, 18:38:10 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2014. Október. 17, 02:13:16 »

Mivel az alábiakban nem találtam magyarázatot, igy itt és most kérdezem meg azt hogy.....

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

Re: Milyen lesz az új felállás a bal(?)oldalon
« Válasz #253 Dátum: Ma - 02:02:22 »
Idézet  Módosítás  Törlés
238..Barika
MInden párt támogatása nélkűl kérdezem..

".....A nekünk most az jó, ha rossz. Az ostoba rombolás, a lassan mutatkozó eredmények elvitatása. De legfőképpen az állandó nácizás, olyan baromságok túldimenzionálása mint a Horthy fasizmus restaurálása és a külföldről irányított támadások. Ezek zöme egyáltalán nem jut el az emberekhez és ha eljut akkor vagy nem érdekli őket (ez még számotokra a jobbik eset) vagy kontraprodiktív a Ti szempontotokból. Nem is értem hogy nem jöttetek még erre rá. Elég tanulságot szolgáltatott az összes választás 3006 óta."

".....A nekünk most az jó, ha rossz. Az ostoba rombolás, a lassan mutatkozó eredmények elvitatása."

Te irtad, de engem ez a két mondat ragadott meg, szeretném tudni MELYEK azok az "eredmények" amiket TE látsz, én pedig nem, valami mást?

Amit Én olvastam -például ma- hogy "nyilt szavazások" voltak, és aki nem Orbánra szavazott...az még közmunkát SEM FOG KAPNI a helyi polgármester és a -szintén helybeli- romák vezetője intézkedései alapján.

Akkor ott van az általános "közmunka".

A munkanélkűliek akik nem találnak munkát, nyugatra mennek, és ha megtalálják számitásaikat -a MUNKÁT- valószinűleg ott is maradnak.

Ez az állandó kijelentgetés.."nem leszünk nyugat rabszolgája"(?) vagy mi, ugyanakkor EU pénz nélkűl az egész ország leállna, mert olyan hogy "SAJÁT" bármilye alig van, EU pénz nélkűl..."HALOTT" lenne az ország.

Akkor..ott vannak a "kis ügyesek" az "UJ MILLIÁRDOSOK"...és azok akik alig tudnak megélni, csak tengődnek.

De tudnám még sorolni...

Szóval...hol vannak AZOK AZ EREDMÉNYEK AMIKET TE LÁTSZ?
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2014. Október. 20, 23:30:43 »

HABÓK...
Biztos hogy a dátum 2014 augusztus 15?

Kétszer is átnéztem és amit irtál..az sehol sincs ott!
Naplózva

Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #8 Dátum: 2014. Október. 21, 07:00:37 »

HABÓK...
Biztos hogy a dátum 2014 augusztus 15?

Kétszer is átnéztem és amit irtál..az sehol sincs ott!

Most én is hiába kerestem, nem találom. Valószínűleg olyan hozzászólásban volt, amit azóta  valamelyik topikgazda törölt. Igazából nincs is nagy jelentősége, gépelési hiba bárkinél előfordul.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
tozser
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2014. Október. 21, 16:24:06 »

IGEN, de ha ÉN irtam volna azt be ...erdetileg, akkor annak ott kellene lenni.
DE ki az Klint vagy Klimt? Nem emléxem......
Naplózva

Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #10 Dátum: 2014. Október. 21, 16:32:41 »

Osztréák festő.
Valószínűleg a modern művészet és annak értéke illetve ára lehetett a téma.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
tozser
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2014. Október. 21, 16:55:24 »

Osztréák festő.
Valószínűleg a modern művészet és annak értéke illetve ára lehetett a téma.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
AKKOR METHUS beirásainál kellene keresnem?

Ő szokott beidézni olyan műveket és  művészeket, akik "alkotásait" csak a művet MEGMAGYARÁZÓ KIS KÖNYVECSKE ELOLVASÁSA UTÁN SZABADNA CSAK MEGTEKINTENI.
Ugyanis, magában véve -nézve- azt, az minden lehet amit csak akarsz.

De nem keresem ki azért, különben sem tudnék OTT kijavitani bármit is.

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2015. Július. 16, 21:42:57 »

Az IN MEMORIAM-ban Rejtő Jenő szűletésnapjának évfordulájáról.
Az ott közölt cikkben ez áll..

"A programban levetítik Varsányi Ferenc, a Magyar Művészeti Akadémia köztestületi tagjának Volt egyszer egy regényhős, akit P. Howardnak hívtak című rövidfilmjét a Pesti Vigadó Sinkovits Imre Kamaraszínpadán."

A mai napig ugy tudtam hogy Ő  író/regényíró volt, de hogy P. Howard néven REGÉNYHŐS  volt, azt már nem.. Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #13 Dátum: 2016. Július. 19, 18:21:44 »

Lebeszélni nem akarlak, felnőtt ember vagy, döntésedet nyilván átgondoltad. De sajnos azt is le kell írnom, hogy bármennyire sajnálom is, hogy így döntöttél, teljesen vétlennek érzem magam.

Dehogy vagy vétlen, pontosan tudod, hogy mit és miért csinálsz, ne akard magad elmebetegnek feltüntetni... Beálltál, már megint, olyan ügyek mellé, amelyek vállalhatatlanok, ha az ember reggel nyugodtan akar a tükörbe nézni. Nézz körül és örülj új eszmetársaid (fayutca, tozser, apszu) beírásainak.. De azt ne mond, hogy ártatlan vagy...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dmolnar, milyen vállalhatatlan ügy?
Mi az amiben csak TE és ADORKA a szava döntő, azaz a tuti igazság?
Vagy te is azt képzeled, te vagy a legokosabb itt a Forumon, mindegy
miről is van szó?
A migráns kérdésben, példul.

Számtalan KÜLFÖLDI PÉLDA mutatja hogy minden kontroll, ellenőrzés
és a migránsok kilétének tudása/ismerettsége NÉLKŰL hiba és vétek
volt milliós nagyságrendben beengedni őket.
.
Terroristákkal közöttük, emberek halnak és sérűlnek meg, de az téged és
másokat hidegen hagy.
Nincs egy szó sem arról hogy az egy elhamarkodott lépés volt.

Mit irtál  be a nizzai események kapcsán?
Semmit?
Ha nem, akkor az jó, mert nem kapsz kokit az elv társaidtól.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július. 19, 19:41:06 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2016. Július. 19, 20:08:13 »

Matter irta?
Válasz #734 Dátum: Ma - 19:37:50 »
Válasz idézettelIdézet  Üzenet módosításaMódosítás  Üzenet eltávolításaTörlés
733. Igazad van lehet IGY IS értelmezni.
Amiről egy régi "mondoka, mondás" jut eszembe, ami valahogy igy hangzott,
persze lehet hogy tévedek, mint sokszor

"a császárt megölni nem kell félnetek veletek vagyok."  vagy
"a császárt megölni,nem, félnetek kell, veletek vagyok", a fene se tudja már.
A tanács mást jelent ha bizonyos szavak közé VESSZŐT teszünk, ami ugy is történt amikor a "puccs" nem silerűlt.

Ki tanácsolta AZT? szólt a védekezése, én nem.

Naplózva

Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  

Ugrás: