NOL Fórum
2017. Június. 28, 15:15:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 59
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Medvé(k)ről úgy általában  (Megtekintve 43366 alkalommal)
freechess
Hero Member

« Dátum: 2014. Október. 18, 14:12:20 »

Minapi hír volt, hogy Nógrádba költözött
http://index.hu/tudomany/2014/10/17/allandosult_a_medve_jelenlete_nogradban/

Ma meg ez:
http://index.hu/kulfold/2014/10/18/valamit_kezdeni_kene_a_medvebunozessel/

Pedig szeretjük a maci(ka)t. Pl. a gyerek mind a mai napig az elsőnek kapott macijával alszik, mindenhova cipeli. (Még edzőtáborba is!)

Szóljon ez a topik a medvé(k)ről - úgy általában.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Október. 18, 14:14:20 írta freechess » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #1 Dátum: 2014. Október. 18, 15:06:49 »

Medvém nekem is volt gyerekkoromban. Kettő is. Jól emlékszem rájuk, az egyiket öcsém gyerekei tették használhatóvá, de addigra volt vagy negyven éves.

És jól emlékszem arra a mackóra is, amit nem én kaptam, csak azt hittem. Anyám vette meg,  velem együtt, csakhogy nem nekem, hanem két unokatestvéremnek. De mire ez kiderült, én már gondolatban nevet is adtam nekik, és tudtam, hogy hol fognak aludni. Kiheverhetetlen.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október. 18, 16:33:25 írta Habók » Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
freechess
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2014. Október. 18, 16:06:02 »

Medvém nekem is volt gyerekkoromban. Kettő is. Jól emlékszem rájuk, az egyiket öcsém gyerekei tették használhatóvá, de addigra volt vagy negyven éves.

És jól emlékszem arra a mackóra is, amit nem én kaptam, csak azt hittem. Anyám vette meg velem együtt, csakhogy nem nekem, hanem két unokatestvéremnek. De mire ez kiderült, én már gondolatban nevet is adtam nekik, és tudtam, hogy hol fognak aludni. Kiheverhetetlen.
Az én medvém - amelyiket unokanővéreimtől örököltem - most kint van a telken, ahol nem voltam már két éve.

Más. A fenti fekvő mackó nagyon hasonlatos a mi házimedvénkhez: nagy a hasa, a hátán hempereg, kissé lustán és jóllakottan nézi a világot. Csak éppen nem pipázik.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #3 Dátum: 2014. Október. 18, 16:23:20 »

És jól emlékszem arra a mackóra is, amit nem én kaptam, csak azt hittem. Anyám vette meg velem együtt, csakhogy nem nekem, hanem két unokatestvéremnek. De mire ez kiderült, én már gondolatban nevet is adtam nekik, és tudtam, hogy hol fognak aludni. Kiheverhetetlen.
Az én medvém - amelyiket unokanővéreimtől örököltem - most kint van a telken, ahol nem voltam már két éve.

Más. A fenti fekvő mackó nagyon hasonlatos a mi házimedvénkhez: nagy a hasa, a hátán hempereg, kissé lustán és jóllakottan nézi a világot. Csak éppen nem pipázik.
De nem hiszem, hogy táncol És közben leguggol. Kettőször...
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
freechess
Hero Member

« Válasz #4 Dátum: 2014. Október. 19, 10:04:02 »

De nem hiszem, hogy táncol És közben leguggol. Kettőször...
Valóban nem, az másik házimedve, és az nem is pipázik.... Itten van e:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október. 19, 10:09:48 írta freechess » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #5 Dátum: 2014. Október. 19, 10:37:09 »

Nagyon medve!
Közelebbit róla?
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
freechess
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2014. Október. 19, 10:45:42 »

Egy távolabbi: Egy közelebbi:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október. 19, 10:47:54 írta freechess » Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #7 Dátum: 2014. Október. 19, 11:00:24 »

Lökőőőőőttt!
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
freechess
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2014. Október. 20, 09:31:06 »

Megjelent az Erdei Hírmondó szeptemberi számában

Jó napot kívánok! Ön Maci, a Laci?
Nagyon szellemes, mindjárt beteszem a Médiamunkások rovatba… Ha tudja a választ, minek kérdez?
Mondja, miért olyan morcos? Mi bántja?
Mi bánt? Talán észrevette, hogy éppen kedvenc foglalatosságomban zavar, és azt nem szeretem, ahogy Bud Spencer sem: táplálkozom.
Éppen mit eszik?
Megint milyen ostoba kérdés! A málnás közepén mit ehetnék?
Jó, hogy mondja! A minap felröppent a hír, hogy Nógrádba költözött. Megmondaná mi ebből az igazság?
Természetesen Nógrádba költöztem, mivel itt, Berkenyén vannak a legjobb málna ültetvények, és a szorgalmas svábok nagyon rendben tartják. Csak leballagok reggel, köszönök a szüretelő nénikéknek, aki erre szoknyájukat a nyakukba kapják, és sikoltozva hanyatt-homlok elrohannak. Rendkívül udvariatlannak találom, hogy sohasem köszönnek.
Ön véletlenül, vagy szánt szándékkal említette a svábokat? Netalán ön is az?
Nem, nem! A Felvidékről származom, igazán régi magyar medve családból. Felmenőimre még Csák Máté, Thököly, Esterházy, Pálffy és a többi főurak vadásztak. Aztán Masaryk, Dubcek, Husak, Brezsnyev folytatta, de mivel jól elbújtak az őseim, import kivénhedett orosz cirkuszi medvékkel helyettesítették őket. Mindegy, ez egy másik történet. A lényeg, hogy nemzeti érzelmű medve vagyok. Szeretném letenni az állampolgári esküt is.
Nem hiányoznak a nagy hegyek?
Azok nem, viszont a lelki atyám igazán.....
Ön hívő medve?
Természetesen. Hiszem, hogy ha nem hagyja abba ezt a hülye kérdezősködést, és nem tudom tovább csipegetni a málnáimat, akkor, hamm, bekapom…. 
Utolsónak azért még egyet kérdeznék, ha megengedi: Megjelent egy cikk, ami a medvebűnözés megállításáról szól. Erről mi a véleménye?
Ez egy gonosz kifejezés, rasszista. Mint tudjuk, medvebűnözés, mint olyan nem létezik, csak egyes medvék bűnözők. Arról meg az ember tehet, hogy egyre kevesebb a méz, így én, aki áttértem a vega kosztra, kénytelen vagyok a málnásokat dézsmálni….
Köszönöm a beszélgetést!
(Nyam-nyam…)
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2014. Október. 20, 17:53:33 »

Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2014. Október. 20, 22:28:15 »

Vigyorog
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
fayutca
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2014. Október. 21, 00:26:47 »

Nem kell felni toluk, mar amelyiktol.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Október. 21, 00:29:53 írta fayutca » Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #12 Dátum: 2014. Október. 21, 07:19:54 »

Már van van harminc éve, hogy a hajdani Szovjetúnióban jártam fenn az északi sarkkör táján, ott hallottam egy történetet, ami persze lehet, hogy nem igaz, vagy kiszínezték, mindenesetre mesélték. Hogy egyszer október táján, amikor szokatlanul hideg volt, bement egy medve a kocsmába nyilván fázott. Éppúgy, mintha Rejtő-regény lenne, barátságosan megveregette az egyik vendég vállát, aki leesett a székről. A medvének nem volt támadó kedve, de az emberek azért kimenkültek az utcára. Aztán amikor a medvét befogták ( még a kocsmában ), megállapították, hogy nagyobb kárt nem okozott, kicsit megdézsmálta a kajákat, ami elé került. Nyilván fázott, meg éhes volt, de még a téli álom előtt lehetett.

Ezt abban a kocsmában mesélték, ahol éppen ittunk.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #13 Dátum: 2014. Október. 21, 07:29:00 »

Nekem ő a kedvenc medvém
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator