NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 18:04:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 [31]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TŐZSÉR UJ TOPIKJA..  (Megtekintve 31734 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #450 Dátum: 2017. Augusztus. 12, 18:25:30 »

Szó esett a GDP-ről, a románok felemelkedéséről és -privátin- az otthoni ÉPITKEZÉSEKRŐL, illetve arról miért olyan drága az épitóanyag és
tulajdonképpen arról miért LASSÚ egy 60-70 m2 ház épitése, ami tovább tart mint egy év!
Kérdésemre hogy miért nem épitenek JÓ ÉS GYORS fa-szerkezetes házakat, a válasz az volt hogy DRÁGA maga a faanyag, otthon valahogy
háromszoros-négyszeres árat kérnek el azért ami itt az üzletben (csak) HÁROM dollár, egy PRAKTIKER tipusú boltban, tehát nem a nagykereskedelmi áron.

..és akkor eljutottunk a TETŐFEDÉSHEZ IS, ami itt volt nálunk.
Az ami "ájulásra késztetett" az volt hogy az utcánkban egy nagy házon tetőt cseréltek, és HOGYAN!

Az első nap jó 4 órájában HÉT EMBER leszedte  a tetőn lévő KÉT RÉTEG ELAVULT ZSINDELYT ÉS EL IS VITTÉK ONNAN.

Utánna már csak HÁROM tetőfedő maradt és ők d.u. fél négyig bevonták a tetőt egy kátránypapir lemezzel, ami TEKERCSBEN  jött és elkezdték a tető fedését.

MÁSNAP délután pedig befejezték az egészet és HÁROM ÓRA UTÁN  már ott sem voltak, és csak a tető mutatta meg a cserét, szemét és hulladék
sehol..

Hogy mekkora a ház?
A lakótere kb. 210 m2, plussz egy három kocsis garázs, igy a tető is  lehet vagy 350 m2.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Technikai akadályok miatt nem tudok ARRÓL A HÁZRÓL képet kűldeni -be tenni, ide- mert EGYÁLTALÁN NEM TUDOM HOGYAN.
Eddig minden próbálkozásom sikertelen volt és...maradt. DE ime..a You Tube..és mellete egy kis magyarázó szöveg.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
  Tudom, sok a SZÖVEG, de át kell siklani felette, és csak azt nézni ki mit csinál...
  Tető fedés, a kezdet, az öreg zsindelyek leszedése és magyarázat arra MIÉRT  is gyors..

htps://www.youtube.com/watch?v=t4TB_v-nN9w
  Azon a speciális lapáton fogak vannak, amivel fel lehet emelni a(z öreg) tartó szögeket és a lapát alján lévő kis "emelő" pedig megkönnyiti azt.

A zsindelyek SZÉLE fel van egy kicsit kunkorodva ami annak a JELE hogy azt a nap(a meleg) kiszáritotta és máskülönben öreg is.

A 10. percnél bemutatott L alaku  "ajak szerűen végződő" aluminium szegő a legalsó lap alá kerűl, és megakadályozza hogy a viz a tetőt fedő lap ALÁ folyon.

Az első lap forditva megy, az a KEZDŐ LAP, arra megy "az igazi" amit mutat hogy itt-ott dupla a zsindely, ilyen  fajta a miénk is
 Ő a hagyományos darabonkénti szöggel való szegelést mutatja be, tehát NEM használ szögbelövőt.

(Az, hogy UGY menyit tud valaki feltenni azzal a módszerrel,azaz kézi szegeléssel.... itt van egy bemutató.
Elárulom, a KOPASZ győz, ő az aki azt a kb. 2 m2  részt befedi, HÉT perc alatt.
https://www.youtube.com/watch?v=bF4jmReJipo

A LESZEDÉS UTÁN következik az egy -tekercsben hozott- alsó kátránypapir réteg feltevése
https://www.youtube.com/watch?v=ATKHfz9nN8I#t=4.225891

Majd maga a tető felrakása.

https://www.youtube.com/watch?v=KgAIbb0aAFs

https://www.youtube.com/watch?v=KgAIbb0aAFs
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus. 13, 18:00:25 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #451 Dátum: 2017. Szeptember. 01, 23:15:15 »

A taxasi hurrikánról, az árvizről -mint olyan- ugy általában.
Az hogy az EGÉSZ VÁROS -jelenleg- elpusztult, az biztos.
Ha figyelembe veszük azt hogy az ÖSSZES munkahely az árviz után sem tud majd munkásokat fogadni,  még azok kitakaritása és műszaki helyreállitása után SEM!
Azon egyszerű oknál fogva hogy a munkásoknak nincsennek még a legszükségesebb életfeltételei/életkörűlményei és a közlekedés sem biztositva,
(lakás-élelem-viz-áram- stb.)

A másik szinte megoldhatatlan probéma a több tízezer lakos lakáshelyzetének megoldása, ami több évig is eltarthat.

A kárt ért házakat ha -lehet- kijavitják/kitatarozzák, de sok lesz olyan amit EGÉSZSÉGŰGYI OKOK MIATT LE KELL MAJD BONTANI!

Azok amikbe be lehet költözködni -a szerencsésebbek- viszont egy óriási TISZTITÓ ÉS FERTŐTLENITŐ MUNKA ELÉ NÉZNEK.

Az a viz nemcsak eső viz -hanem ki tudja honnan vett fel minden "szemetet"- vele olyan liszt-finomságú iszapot, amit lerak és azt erős vizsugárral
kell lemosni. A szemetes víz, kitudja honnan ment oda.
Lehet hogy olyan helyről is ahol egy KIÁRADT VIZTISZTITÓ SZENNYÉT is  magával vitte.

Mindezt  előszőr erős viz sugárral le kell mosni, majd mindent fertőtlenitő folyadékkal lespéjelni és kiszáritani, majd utánna UJRA lespéjelni.
A kertet mésszel -mészporral- leszorni, mindenhol ahol víz érte.

ÉS CSAK AZUTÁN lehet elkezdeni az ujjá épitést.

A szerencsétlenség még az is, hogy az ILYEN KÁRESETEKRE BIZTOSITÁS NINCS, ILLETVE KÉTSÉGES.
Sok helyen ÁRVIZRE van, de ott ahol  jóformán csak szárazság van..ki vesz ki OTT árvizre biztositást, amit -lehet- hogy meg sem adnak.

HA VAN IS..egyetlen-egy esetben sem fizetik ki a teljes kárt, a kárt az eredeti vételár bizonyos százalékáért fizetik, minusz "amorfizáció".

Azaz, ha vett valaki -mondjuk- egy nappali butort öt éve öt ezer dollárért, és a biztositó cég azt mondja annak ÉLETTARTALMA MAX.TÍZ ÉV akkor jó ha
2,500 dollárt kap, mint példa.

DE....vannak helyek a hÁZBAN ahol az ott lévő tárgyak egy részére szól csak abiztosotás.
Például, a pincében, a fűtőberendezésre, a melegviz melegitőre és a mosó-és száritógépre VAN CSAK!
Azon kivűl...mindegy mit is tartottak ott ..ARRA NINCS SEMMI!
FELTÉVE haz ott lévő "akármi" mint lakóhelyiség lett felvéve, de az ritka. Mert, első esetben kifizetik a kárt, de UTÁNNA már csak az emlitett tárgyakra adnak ki biztositást, és figyelmeztetést (IS)!
Megcsinálhatsz minden ugy ahogy volt...DE RÁ BIZTOSITÁS NINCS ÉS IGY KÁRTÉRITÉS SINCS TÖBBÉ!!
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #452 Dátum: 2017. Szeptember. 08, 20:57:46 »

Szó esett az idegen ÁBC-k szerinti irás más nyelvekre való forditásról, ami  -ugye- a hallott szó ujra irása lehet csak.
Ezzel szemben csak az a furcsa ls érdekes, hogy az amit egyszer hal valaki, miért halja máskor másként és IRJA is másként?

SITKA -alaszka fővárosa- terén áll a (volt) orosz-amerikai kolonia volt kormányzójának a szobra.
ALEXENDER BARANOF....és az alatt zárójel között a teljes név (ALEKSANDR ANDREEVICH BARANOV)...igy v-vel a végén.

A miért..ott rejlik hogy az aki az OROSZ cirill betős feliratott mondta a szobrásznak, aki a BARANOF nevet kőbe véste, amig az vésett, ő pedig
ivott, iszogatott. Amikor a szobrász a TELJES NÉV végére ért, a tolmács olyan pityókás lett hogy az F betűt is V nek ejtette.
Más megoldás nem lehet arra és pont akkor..
De félre a tréfával..
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
A kiejtésről..az angliai angol TH -igy együtt- az egyetlen irott KETTŐS BETŰ, és kiejtve is bonyodalmat okoz még NEKIK IS!
Az hogy  még gyerk korban is hosszú évekbe tellik ahogy' azt valóban ki tudják ejteni.
Az amerikai .....nem csinál belőle faxnit, meg sem próbálja......helyette T-t vagy D mond...

Régen -vagy  20 éve- az UTÁNIA mozi előtt öszefutottam egy régi osztálytársammal és beszélgetni kezdtünk..
Mondtam, én az USAban élek, ő pedig rávágta hogy "Remek! Akkor folytassuk angolul!" "Semmi akadálya"..mondtam én.
De kb, jó öt perc után..megkértem "Folyatasuk inkább magyarúl!"...
"Miért?"...
"Azért mert nem birom a SZISZEGÉSED!"
"Azt ami bizonyos szavak kiejtésénél mondasz.Mint például a 30, ott, sűrű, szavaknál...nem szólva az A/AZ előljáró szónál(?)"
Azt mondta erre.."Mit mondjak? IGY TANITJÁK AZ ISKOLÁBAN!"

Tehát..ez van még most is? IGY tanitják az iskolában is, sziszegve?

Az is az igazságoz tartozik, hogy a NÉMET nyelvet is másként ejtik ki mindenhol, talán a dél tiroli az amit EGYIK SEM ért meg.
Nekik még Autszriában -az étteremben- is MEG KELLETT MUTATNI AZ ÉTLAPON MIT IS AKARNAK, MERT AMIT MONDTAK A FŐPINCÉR SEM ÉRTETTE meg mit is mondanak.

Az is biztos,bárhogyan, bármilyen szintem is beszéli valaki AZT a nyelvet, szerencsésnek kell lennie ahhoz hogy azt abban az országban megértik ahová megy.

(vagy 15 éve, a londoni repűlőtéren alig éretették meg azt a házaspárt aki ir vagy skót(?) akcentussal beszélt angolul.
Akkor mi itt a megoldás?
Igaz, volt egy hires ember aki azt mondta "Az angol és az amerikai egy, egy közös nép. CSAK A NYELV választ el Őket!"
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember. 14, 18:40:08 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #453 Dátum: 2017. Szeptember. 12, 23:42:16 »

Megszokhtuk már hogy a filmekben sokszor a legnagyobb lehetlenségeket látni, amik egyszerűen csak BLŐDSÉGEK, ha azt -mondjuk-
logikussan nézűk.
Már mindenki túl van a hat lövetű Colton, ami akár huszet is kilő, ujra töltés nélkűl, a vizből épp kiért filmhős SZÁRAZ ruhában megy végig a parton..és hasonlók.
Ezért megértem a forgatókönyv írókat és rendezőket amikor uj utakon járnak..

Az első esetben..írókám rájött arra hogy talén egy régi -de sikeres- film cimmel kell ujat mutatnia.
Ezért a film cime A JÓ..A ROSZ..ÉS A HALOTT lett, youtubon is látható magyarul.

Két kábitószerrrel űzletelő csoport egymást irtotta ki, remélve hogy MINDEN az ővé lesz, a pénz és a drug is.
Egy sulyossan sebesűlt maradt csak életben
A helyszinre megérkezett a helyi sheriff és a segéde egy autóval, és amikor a sheriff kiszállt a kocsiból...nem találjátok el mi volt a lábán?
SARKANTYÚS CSIZMA....(hogy irókámnak ez hogy jutott eszébe..megsarkantyúzni az autót? Kacsint Mosolyog

A másik ujitás..
Mexikóban a kormány katonái rabokat visznek kivégzésre, akik mint forradalmárok a rendszer ellenségei voltak.
Az uton halladókat nézi a lakosság és egy ember aki KIS (KÉZI) SENGER  VARRÓGÉPEN VARR VALAMIT.

A főtéren kihirdetik hogy névszerint kik a halálra itéltek, akik a kő fal előtt állnak, majd a kivégző osztag parancsnoka vezényel....TŐLTS...CÉL..
De mielőtt kimondhatta volna azt hogy TŰZ, a VARRÓGÉPES HŐS A VARRÓGÉPPEL(!!!) -mint egy golyószóróval- TŰZET NYITOTT  A KATONASÁGRA, szürnyű pusztitás okozva köztük.(nekik)

A film cime ...They call me Hallelujah..(ŐK) Hallelujának hivnak..
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember. 14, 18:42:12 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #454 Dátum: 2017. Szeptember. 14, 18:45:00 »

Valahol emlitést tettem hogy "kedvenc szakácsunk" a tévben Jacques Pepin, amit -saknos- rosszúl irtam le.

Mert -még az amcsi tévé is- a név EREDETI HELYES IRÁSÁT KÖVETI, AZAZ JACQUES PÉPIN, igy, ékezettel..

Bocsánat...
Naplózva

Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #455 Dátum: 2017. Szeptember. 14, 22:06:23 »

A kiejtésről..az angliai angol TH -igy együtt- az egyetlen irott KETTŐS BETŰ, és kiejtve is bonyodalmat okoz még NEKIK IS!
Az hogy  még gyerk korban is hosszú évekbe tellik ahogy' azt valóban ki tudják ejteni.
Az amerikai .....nem csinál belőle faxnit, meg sem próbálja......helyette T-t vagy D mond...

Régen -vagy  20 éve- az UTÁNIA mozi előtt öszefutottam egy régi osztálytársammal és beszélgetni kezdtünk..
Mondtam, én az USAban élek, ő pedig rávágta hogy "Remek! Akkor folytassuk angolul!" "Semmi akadálya"..mondtam én.
De kb, jó öt perc után..megkértem "Folyatasuk inkább magyarúl!"...
"Miért?"...
"Azért mert nem birom a SZISZEGÉSED!"
"Azt ami bizonyos szavak kiejtésénél mondasz.Mint például a 30, ott, sűrű, szavaknál...nem szólva az A/AZ előljáró szónál(?)"
Azt mondta erre.."Mit mondjak? IGY TANITJÁK AZ ISKOLÁBAN!"

Tehát..ez van még most is? IGY tanitják az iskolában is, sziszegve?

Az is az igazságoz tartozik, hogy a NÉMET nyelvet is másként ejtik ki mindenhol, talán a dél tiroli az amit EGYIK SEM ért meg.
Nekik még Autszriában -az étteremben- is MEG KELLETT MUTATNI AZ ÉTLAPON MIT IS AKARNAK, MERT AMIT MONDTAK A FŐPINCÉR SEM ÉRTETTE meg mit is mondanak.

Az is biztos,bárhogyan, bármilyen szintem is beszéli valaki AZT a nyelvet, szerencsésnek kell lennie ahhoz hogy azt abban az országban megértik ahová megy.

(vagy 15 éve, a londoni repűlőtéren alig éretették meg azt a házaspárt aki ir vagy skót(?) akcentussal beszélt angolul.
Akkor mi itt a megoldás?
Igaz, volt egy hires ember aki azt mondta "Az angol és az amerikai egy, egy közös nép. CSAK A NYELV választ el Őket!"
Tényleg így tanítják... nekem borzalmas angoltanárom volt, aki egyáltalán nem foglalkozott a kiejtéssel. Egyszer bejött egy helyettes tanár, aki végig angolul beszélt (már ezen is ledöbbentünk) és ő hívta fel rá a figyelmünket, hogy az "áj szink" nem pont azt jelenti... Vigyorog

Az osztrák kiejtést én se nagyon értem, az ország középső részén még csak-csak, de a dél-stájereknél már semmit. Mosolyog Ráadásul ha meghallják, hogy külföldi vagy, akkor nem a normális német nyelvre váltanak, hanem egyből angolra, akármennyire törik...
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
tozser
Hero Member

« Válasz #456 Dátum: 2017. Szeptember. 16, 22:35:31 »

Az ami megdöbentett..feleségem (volt) barátnője tíz éve megkért bennünket hogy fogadjuk be egy pár napra az (ő) unokaöcsét, otthontól.
Ne féljünk, hoz magával vagy $4000.stb.. stb.pár napig marad csak utazik Floridába, link volt, mert EGY NAP ALATT senki sem hajt le vagy
2000 kilométert, de mindegy.

Hááát  link volt a srác, a végén adós maradt vagy $300 telefonszámlával, de nem is az az érdekes ...MOST.
Ha nem, kocsit vett..amikor a dílereknék jártunk...olyan IGAZI AMERIKAI ANGOL kiejtéssel beszélt velük -ÉS JÓL- hogy az állam le esett!
Nem volt semmi sziszegés az ég egy világon..
Hogy hol tanult, hol szedte fel..máig is rejtély.

Nekem elég bonyodalmas azok nak a szavaknak a kiejtése amelyek HASONLÓ hangzásuak.
A bőr (-ből készűlt valami mint olyan, tehát nem "skin") a létra, később és hozzá hasonló szavak.. 
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #457 Dátum: 2017. Szeptember. 20, 20:05:38 »

455.-höz még annyit hogy..
Tanácsos LENNE ha valaki egy idegen országba megy, ott vagy előtte egy picit tájékozódna arról   hogy egyes SZAVAK/KIFEJEZÉSEK OTT
egyes magyar szavak milyen  -másfajta- jelentéssel birnak, még akkor is ha az egy szimpla -és kedves- magyar szó is.

Azt hiszem, Nagy Bandó emlitette hogy new yorki ottlétét befejezve a repűlőtéren hangos "PUSZI...PUSZI.." kiáltással bucsúzott el ismerőseitől.
Na nem maga az elbucsúzás furcsa...hanemamit kiabált.

AMI -OTT- EGY NO-NO-NO dolog, a szó angol (amerikai?) jelentését ismerve, amit igy irnak hog "PUSSY..PUSSY.."... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember. 20, 21:45:37 írta tozser » Naplózva

kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #458 Dátum: 2017. Szeptember. 21, 06:52:59 »

455.-höz még annyit hogy..
Tanácsos LENNE ha valaki egy idegen országba megy, ott vagy előtte egy picit tájékozódna arról   hogy egyes SZAVAK/KIFEJEZÉSEK OTT
egyes magyar szavak milyen  -másfajta- jelentéssel birnak, még akkor is ha az egy szimpla -és kedves- magyar szó is.

Azt hiszem, Nagy Bandó emlitette hogy new yorki ottlétét befejezve a repűlőtéren hangos "PUSZI...PUSZI.." kiáltással bucsúzott el ismerőseitől.
Na nem maga az elbucsúzás furcsa...hanemamit kiabált.

AMI -OTT- EGY NO-NO-NO dolog, a szó angol (amerikai?) jelentését ismerve, amit igy irnak hog "PUSSY..PUSSY.."... Mosolyog

Amikor gyerek voltam, a magyar fociválogatottat buzdították úgy, hogy Huj-huj-hajrá. Ez ma már nem divat, de akkoriban, amikor az oroszokkal játszottunk, az oroszok nagyon nevettek ezen, mert a "Huj" oroszul falloszt jelent.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #459 Dátum: 2017. Szeptember. 21, 18:01:44 »

455.-re

Azért nem -tudnak- átváltani "rendes német nyelvre".. MERT NEM TUDNAK, és talán nem is tudják hogy AZT -OTT, AHOL- hogyan is ejtik.
Ahogy az amerikai SEM TUD  az angol..ANGOLRA, beszélek itt az ANGOL speciális TH helyes(?) kiejtésére.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 [31]
  Nyomtatás  

Ugrás: