NOL Fórum
2017. Szeptember. 25, 17:58:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Medvé(k)ről úgy általában  (Megtekintve 50575 alkalommal)
freechess
Hero Member

« Válasz #825 Dátum: 2016. December. 05, 18:42:49 »

A macik jól meghíztak - talán a gödi is -, és elmentek téli álmot aludni - talán a gödi is.
Ezért aztán a következő időkben ugyan hiányozni fognak a mackók - talán a gödi is -, de majd csak pótolni fogjuk őket - talán a gödit is. Bár az utóbbiak nem olyan könnyűek - mármint sem a pótolás, sem a medve...
Persze hallottam már olyat, hogy nem-egészen-elhízott maci - lehetett akár talán gödi is - belebrummogott a télbe, meg - akár talán gödi - misére járt télvíz idején, és az emberek nem találták veszélyesnek, meg klerikális elhajlónak - pedig Gödön elég azért sok az ilyen pianista.....
Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #826 Dátum: 2016. December. 11, 19:26:55 »

802.-ra KapitanyG
Köszönöm szépen!!!!!

Elnézést, nem hittem hogy az a topik foglalkozik a medvéken kivűl mással is, de hogy még a gödi rönk kocsma is itt van, a medvék brummogásával?

Hát igen, ez az.

Pont olyan mint AKKOR volt...
Viszont, Göd, .....abbol van -azt hiszem - három, Alsó Göd-Göd-Felső Göd..ha vonattal megy az ember-ki tudja?-hol kell leszállni? 
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
KapitányG
Hero Member

« Válasz #827 Dátum: 2016. December. 11, 19:46:15 »

802.-ra KapitanyG
Köszönöm szépen!!!!!
Elnézést, nem hittem hogy az a topik foglalkozik a medvéken kivűl mással is, de hogy még a gödi rönk kocsma is itt van, a medvék brummogásával?
Hát igen, ez az.
Pont olyan mint AKKOR volt...
Viszont, Göd, .....abbol van -azt hiszem - három, Alsó Göd-Göd-Felső Göd..ha vonattal megy az ember-ki tudja?-hol kell leszállni? 

Szívesen, örülök, hogy megtaláltam Mosolyog
Szerintem Felsőgödön kell leszállni.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #828 Dátum: 2016. December. 12, 00:41:03 »

K0sz0n0m, majd a -Nyugati?...Keleti?.... DÉLI?....Pányaudvarnál megmondják.. Mosolyog Mosolyog
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #829 Dátum: 2016. December. 12, 01:26:41 »

K0sz0n0m, majd a -Nyugati?...Keleti?.... DÉLI?....Pányaudvarnál megmondják.. Mosolyog Mosolyog
Nyugati Mosolyog és tényleg Felsőgödön kell leszállni, az Ady Endre út pont az állomástól indul.
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #830 Dátum: 2016. December. 12, 13:25:00 »

És ez a téma nem topikidegen. A World Wide Fund for Nature legújabb listáján a Gödi Medvefészek az elsö helyen áll a természetvédelmi területek között.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #831 Dátum: 2016. December. 12, 21:51:22 »

Nyugati Mosolyog és tényleg Felsőgödön kell leszállni, az Ady Endre út pont az állomástól indul.
cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
KÖSZÖNÖM!

Arra emlékszem hogy az állomáson BALRA kellett mennem, ezek szerint az az Ady Endre út..

Az hogy a budapesti állmésok miért azt a nevet viseli, az egy más téma és máshol majd szólók róla..
Naplózva

Purple Fox
Sr. Member

kálium-permanganát

« Válasz #832 Dátum: 2016. December. 13, 00:18:55 »

cccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
KÖSZÖNÖM!

Arra emlékszem hogy az állomáson BALRA kellett mennem, ezek szerint az az Ady Endre út..

Az hogy a budapesti állmésok miért azt a nevet viseli, az egy más téma és máshol majd szólók róla..
Ahhoz képest, ahonnan érkezik a vonat, jobb oldalon lesz az Ady, de amikor leszállsz a vonatról, először vissza kell sétálnod a sorompóig, és visszafelé már tényleg balra van... ha erre gondoltál, jól emlékszel Kacsint
Naplózva

"Nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world... nothing's gonna change my world..." (John Lennon, 1968)
"Ugye a duda egy bőrzsák, ami a kormányban van belül?" (Purple Fox, 2010)
freechess
Hero Member

« Válasz #833 Dátum: 2016. December. 13, 16:24:11 »

Elég legyen már! Ez a topik a medvékről, és nem Felsőgödről szól!

Irgumburgum!
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #834 Dátum: 2017. Február. 02, 13:18:12 »

Jelentem, "a mi medvénk" meglátta az árnyékát. 15 fok van és szikrázó napsütés.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #835 Dátum: 2017. Február. 02, 13:25:06 »

Itt meg olyan hatalmas köd van, hogy azt hittem, a Putyint hozó repülőgépek le sem tudnak szállni Ferihegyen. (Tudom, Liszt Ferenc.)
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #836 Dátum: 2017. Február. 02, 13:34:45 »

Itt meg olyan hatalmas köd van, hogy azt hittem, a Putyint hozó repülőgépek le sem tudnak szállni Ferihegyen. (Tudom, Liszt Ferenc.)

Akkor a medve még ki se jött körülnézni ?
( amúgy érdekes módon nálunk is sűrű köddel kezdődött a nap, kinéztem az ablakon, nem láttam le a földig, kilenc óra körül elkezdett oszlani, fél tízre már nyoma sem volt. )
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #837 Dátum: 2017. Február. 02, 13:53:28 »

Hát ha ki is jött esetleg, azt senki nem látta ebben a nagy ködben Mosolyog
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #838 Dátum: 2017. Február. 02, 13:56:23 »

Nocsak, most olvasom:

"Az idei medveárnyék-észlelésre csütörtökön délelőtt került sor. A meghirdetett eseményen kíváncsi gyereksereg figyelte, mi fog történni. A szervezők először bemutatták a két kamcsatkai barnamedvét, Tibort és Romulus-t, majd Radics Kornélia, az Országos Meteorológiai Szolgálat elnöke beszélt a medvékhez kapcsolódó népi időjóslás hagyományairól.
A két medvét végül 11 órakor engedték ki a sziklabarlangból a kifutóba. A borús idő miatt azonban jól láthatóan kirajzolódó árnyékuk egyáltalán nem volt, így a medveárnyék-észlelés azzal az eredménnyel zárult, hogy a medvék nem látták meg az árnyékukat. A népi megfigyelések szerint ez arra utal, hogy a tél már nem tart sokáig, és hamarosan beköszönt a tavaszias időjárás."
http://orientpress.hu/cikk/2017-02-02_tibor-es-romulus-rovid-telet-josoltak
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #839 Dátum: 2017. Február. 02, 14:12:58 »

Nocsak, most olvasom:

"Az idei medveárnyék-észlelésre csütörtökön délelőtt került sor. A meghirdetett eseményen kíváncsi gyereksereg figyelte, mi fog történni. A szervezők először bemutatták a két kamcsatkai barnamedvét, Tibort és Romulus-t, majd Radics Kornélia, az Országos Meteorológiai Szolgálat elnöke beszélt a medvékhez kapcsolódó népi időjóslás hagyományairól.
A két medvét végül 11 órakor engedték ki a sziklabarlangból a kifutóba. A borús idő miatt azonban jól láthatóan kirajzolódó árnyékuk egyáltalán nem volt, így a medveárnyék-észlelés azzal az eredménnyel zárult, hogy a medvék nem látták meg az árnyékukat. A népi megfigyelések szerint ez arra utal, hogy a tél már nem tart sokáig, és hamarosan beköszönt a tavaszias időjárás."
http://orientpress.hu/cikk/2017-02-02_tibor-es-romulus-rovid-telet-josoltak

Nálunk viszont keméyn tél lesz...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61
  Nyomtatás  

Ugrás: