NOL Fórum
2017. Augusztus. 17, 02:49:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 8
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Charlie Hebdo  (Megtekintve 9115 alkalommal)
methus
Global Moderator
Hero Member

vöröscsillagász és boszorkány is

« Dátum: 2015. Január. 08, 21:22:17 »

Je suis Charlie !
Naplózva

Art is I, science is we. (Claude Bernard, 1865)
adorka
Vendég
« Válasz #1 Dátum: 2015. Január. 09, 12:12:55 »

Ahmed Merabet volt az a muszlim vallású rendőr, akit a terroristák a támadás során kivégeztek. Több tízezren osztották meg eddig azt a szöveget amit hozzá írtak:

„Nem Charlie vagyok, én Ahmed vagyok a halott rendőr. Charlie nevetségessé tette a hitemet és a kultúrámat, és én azért haltam meg, hogy megvédjem az ehhez való jogát!”
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2015. Január. 09, 13:58:08 »

Aktualis

http://hvg.hu/velemeny/20150108_A_franciaorszagi_gyilkossagokra#84jf8z
Naplózva

matter
Hero Member

« Válasz #3 Dátum: 2015. Január. 09, 18:27:20 »

Eszem ágában sincs relativizálni a párizsi eseményeket, meg a megdöbbenésemet mesterségesen csillapítani, azonban erre a hírre felkapta valaki a fejét például ? Vagy észrevette egyáltalán ?

http://mno.hu/kulfold/tizenhat-falut-es-egy-varost-egetett-fel-a-boko-haram-1266837

A Reuters brit hírügynökségnek Abba Hasszán, a kerület vezetője csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy a Boko Haram a hét végi támadásban legalább száz embert mészárolt le Bagában....

Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #4 Dátum: 2015. Január. 09, 18:30:53 »

Eszem ágában sincs relativizálni a párizsi eseményeket, meg a megdöbbenésemet mesterségesen csillapítani, azonban erre a hírre felkapta valaki a fejét például ? Vagy észrevette egyáltalán ?

http://mno.hu/kulfold/tizenhat-falut-es-egy-varost-egetett-fel-a-boko-haram-1266837

A Reuters brit hírügynökségnek Abba Hasszán, a kerület vezetője csütörtökön úgy nyilatkozott, hogy a Boko Haram a hét végi támadásban legalább száz embert mészárolt le Bagában....

Bizony felkaptam a fejem, de nem írtam róla, mert félek, hogy helytelenek a nézeteim ( én magát az iszlám vallást veszedelmesnek tartom a világra nézve, és ez - gondolom - nem helyes ).
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #5 Dátum: 2015. Január. 09, 20:53:21 »

Revealed: Terrorist killed in kosher bakery siege was in SAME jihadi network as Charlie Hebdo killers... and was mentored by British-based fanatic 

Hat pont ez az, hogy hogy "british based fanatic"? miert engenek meg Angliaban szabadon elni egy muslim fanatic-kot? Miert kell minden orultet mindenhova beengedni? Szabad bevandorlas my ass.

Mert nem tudják, hogy ki a fanatikus, és nem akarják büntetni azokat is, akik nem fanatikusak.
( De hát én bevallottam, hogy én is korlátoznám a muszlimok bevándorlását, csak én érzem, hogy ez nem helyes. )
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2015. Január. 11, 12:38:01 »

Ahmed Merabet volt az a muszlim vallású rendőr, akit a terroristák a támadás során kivégeztek. Több tízezren osztották meg eddig azt a szöveget amit hozzá írtak:

„Nem Charlie vagyok, én Ahmed vagyok a halott rendőr. Charlie nevetségessé tette a hitemet és a kultúrámat, és én azért haltam meg, hogy megvédjem az ehhez való jogát!”

Mar tegnap alkartam valaszolni.
Ma delelotti hosszu valaszom elszallt a kiberterben.
Akkor most diohejban.
1. Charlie nem Ahmed hitet es kulturajat vette gorcso ala (nevetsegesseg a szemlelotol is fugg), hanem MINDEN vallast es vallason alapulo kulturat, tehat a sajatjat is.  Charlie legfeljebb 10%-ban abrazolt mozlimokal kapcsolatos karikaturakat, leginkabb politikusokat, politikai partokat figurazott ki, mindket oldalrol, partfuggetlenul. 
2. A mondat az aldozat Ahmedrol szol, meg az altala vedett Charlie-rol, meg a jogrol.  A gyilkosokat nem emliti.  Pedig a jognak nincs ertelme az azt tagadok, az az ellen fellepok nelkul.  Charlie megsertette a katolikusokat, zsidokat, stb. is, megsem erte a lapot fenyegetes ezek reszerol.
3. Fegyvert ragadnak-e a muzlimok amikor Charlie a katolikusok hitet es kulturajat serti?  Vagy a zsidoket?  Ha tortenetesen katolikus rendort osztottak volna be oda es akkor - forditott esetben - o is panaszkodna hite es kuluraja (?) megsertese miatt, mikozben fobelovik ot katolikus merenylok?
Naplózva

apszu
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2015. Január. 11, 14:06:50 »

Mar tegnap alkartam valaszolni.
Ma delelotti hosszu valaszom elszallt a kiberterben.
Akkor most diohejban.
1. Charlie nem Ahmed hitet es kulturajat vette gorcso ala (nevetsegesseg a szemlelotol is fugg), hanem MINDEN vallast es vallason alapulo kulturat, tehat a sajatjat is.  Charlie legfeljebb 10%-ban abrazolt mozlimokal kapcsolatos karikaturakat, leginkabb politikusokat, politikai partokat figurazott ki, mindket oldalrol, partfuggetlenul. 
2. A mondat az aldozat Ahmedrol szol, meg az altala vedett Charlie-rol, meg a jogrol.  A gyilkosokat nem emliti.  Pedig a jognak nincs ertelme az azt tagadok, az az ellen fellepok nelkul.  Charlie megsertette a katolikusokat, zsidokat, stb. is, megsem erte a lapot fenyegetes ezek reszerol.
3. Fegyvert ragadnak-e a muzlimok amikor Charlie a katolikusok hitet es kulturajat serti?  Vagy a zsidoket?  Ha tortenetesen katolikus rendort osztottak volna be oda es akkor - forditott esetben - o is panaszkodna hite es kuluraja (?) megsertese miatt, mikozben fobelovik ot katolikus merenylok?

A mondat arról szól, hogy nincs tipikus muszlim, arab, katolikus, zsidó, cigány...emberek vannak. Jó emberek, rossz emberek. Nem lehet skatulyázni faji, vallási alapon. Nem lehet az emberek méltóságát megsérteni csak azért mert más a kultúrájuk, vallásuk.
A rendőr mellet a másik történet a szintén muszlim nőről szól, aki meg zsidókat mentett a másik helyszínen. Nem hinném, hogy őt vagy a rendőrt csak azért mert muszlimok egy kalap alá lehetne venni a fanatikusokkal, akik gyilkolnak. Korábban nem láttam egyetlen egy Charlie karikatúrát sem, most néhány címlapjukat lehozta a sajtó. Ezek a rajzok nagyrészt provokatívak, és egyértelműen sértik mások méltóságát, azokét is akik ezért semmilyen ellenlépésre se szánnák el magukat.
Ma, helyesen, ki kell állni a Charlie mellett, mert amit a fanatikusok tettek az elfogadhatatlan. Holnap viszont a mellett is ki kellene állni, hogy a sajtó szabadsága, az egyes emberek szabadsága addig terjed, amíg az nem sérti mások szabadságát.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2015. Január. 11, 14:27:19 »

Holnap viszont a mellett is ki kellene állni, hogy a sajtó szabadsága, ... addig terjed, amíg az nem sérti mások szabadságát.
Meséld már el, nagyokos, hogy a sajtó szabadsága hogyan tudná sérteni bárki szabadságát?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január. 11, 14:29:01 írta plix01 » Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
apszu
Hero Member

« Válasz #9 Dátum: 2015. Január. 11, 14:43:37 »

Holnap viszont a mellett is ki kellene állni, hogy a sajtó szabadsága, ... addig terjed, amíg az nem sérti mások szabadságát.
Meséld már el, nagyokos, hogy a sajtó szabadsága hogyan tudná sérteni bárki szabadságát?
Nem csodálkozom, hogy nem érted.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #10 Dátum: 2015. Január. 11, 15:03:58 »

Válasz helyett hasbaakasztó süket duma, ahogy szoktad. Nem is tudom, mi másra számíthattam volna. Tipikus fityesz-tempó.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #11 Dátum: 2015. Január. 11, 15:12:45 »

En borzaszto okos vagyok, de en sem ertem!
Azokat a konyveket, ujsagokat, nem veszem meg, nem olvasom, amelyek olyan nezeteket probalnak az olvasora tukmalni, amivel nagyon nem ertek egyet.  De nem rohanok meg konyvesboltot, kiadovallalatot, nyomdat, hanem hagyom, hogy masok, akik velem ellentetes nezeteket vallanak, olvassak, amit akarnak.
Keptelen vagyok olyan karikaturat elkepzelni, ami engem sertene.  Izlestelent igen, peldaul Charlie nemely katolikus tanok elleni karikaturajat ezek koze sorolom.  A balvanyimadok erzekenyek balvanyaikra.  Ertelmes embernek nincsenek balvanyai.

A behinek negyzetimado resze kest ragadt a körimadok ellen, mert azok a szegyentelenek kepesek voltak atlot huzni a szent negyzetbe!
Itt tartunk.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január. 26, 09:00:24 írta methus » Naplózva

apszu
Hero Member

« Válasz #12 Dátum: 2015. Január. 11, 16:17:58 »

En borzaszto okos vagyok, de en sem ertem!
Azokat a konyveket, ujsagokat, nem veszem meg, nem olvasom, amelyek olyan nezeteket probalnak az olvasora tukmalni, amivel nagyon nem ertek egyet.  De nem rohanok meg konyvesboltot, kiadovallalatot, nyomdat, es hagyom, hogy masok, akik velem ellentetes nezeteket vallanak, olvassak, amit akarnak.
Keptelen vagyok olyan karikaturat elkepzelni, ami engem sertene.  Izlestelent igen, peldaul Charlie nemely katolikus tanok elleni karikaturajat ezek koze sorolom.  A balvanyimadok erzekenyek balvanyaikra.  Ertelmes embernek nincsenek balvanyai.

A behinek negyzetimado resze kest ragadt a koromadok ellen, mert azok a szegyentelenek kepesek voltak atlot huzni a szent negyzetbe!
Itt tartunk.
Okosság úgy tűnik nem elég.

Nem arról beszélsz, amit írtam. Tudtommal az a két muszlim - a rendőr meg az a másik nő - sem rohant meg semmit, az egyik végezte a dolgát, a másik meg emberként viselkedett, bár ha jól értem az okfejtésed egyik sem lehetett értelmes ember. Én elég sok értelmes embert ismertem/ismerek akinek voltak/vannak "bálványaik".

Tetszett az a kijelentés, hogy Te mit nem tudsz elképzelni, ami sértene.  Szinte idilli. Kíváncsiságból, ellenpróbaként belenéztem a moderátori közleményekbe, hogy miért függesztettél fel fórum jogosultságokat ....

Csak emlékeztetőül én ezt írtam:

"A mondat arról szól, hogy nincs tipikus muszlim, arab, katolikus, zsidó, cigány...emberek vannak. Jó emberek, rossz emberek. Nem lehet skatulyázni faji, vallási alapon. Nem lehet az emberek méltóságát megsérteni csak azért mert más a kultúrájuk, vallásuk."

Tehát ha ezeket a témákat karikirozzák, mondjuk itt a fórumon, akkor Te ....
Naplózva
methus
Global Moderator
Hero Member

« Válasz #13 Dátum: 2015. Január. 11, 17:20:48 »

Ha azt irom, hogy sik hulye vagy, akkor ezzel megsertem a Te meltosagodat.  Lenyegtelen, hogy igazam van-e?
Ha azt irom, hogy a Te profetad egy ven hulye, aki tizevalatti felesegeket halmoz, aki gyuloletet szit hivei kozt, stb, akkor ezekkel a megallapitasaimmal vitatkozhatnak torteneszek, teologusok, stb, de ezzel nem sertek meg senkit, kiveve esetleg a Te reghalott profetadat, de talan ot sem.  Teged semmikepp sem sertettelek meg.
Mi van ezen erthetetlen?
Naplózva

Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2015. Január. 11, 17:24:38 »

Csak emlékeztetőül én ezt írtam:

"A mondat arról szól, hogy nincs tipikus muszlim, arab, katolikus, zsidó, cigány...emberek vannak. Jó emberek, rossz emberek. Nem lehet skatulyázni faji, vallási alapon. Nem lehet az emberek méltóságát megsérteni csak azért mert más a kultúrájuk, vallásuk."

Tehát ha ezeket a témákat karikirozzák, mondjuk itt a fórumon, akkor Te ....
Apszu, csillagom, hű ebe gazdijának, nagyon remélem, hogy Met jó házigazdaként kitenné az ilyen karikírozó szűrét. Mertmivelhogy EZ a saját szemétdombunk, ahol nem szívesen látunk a magadfajtákból senkit, de zöldségeket aztán végképp nem szívesen olvasunk tőlük.
Nyilván, Te valóban nagyon viccesnek találnád az emberi jogok védelmezőinek kigúnyolását.
Keress, kérlek, olyan portált, ahol a magadfajta izék jól tűrnek meg Téged is és a humorod is!
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 ... 8
  Nyomtatás  

Ugrás: