NOL Fórum
2017. Augusztus. 20, 12:44:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FATA MORGANA.......AVAGY DÉLIBÁB..  (Megtekintve 18147 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Dátum: 2015. Február. 19, 18:49:01 »

Ide szándékozom hozni azokat a témákat, beirásokat..amik SEHOVÁ SEM  valók, és azok mint egy délibáb jelentkeznek.....valahol....egyes esetekben.
Mert mi is a délibáb? Látunk valamit, vagy talán hiszünk valamiben amiről előbb vagy utóbb kiderűl, hogy nincs is.

Délibáb (jelenség) – Wikipédia hu.wikipedia.org/.../Délibáb_(jel...
Translate this pageHungarian Wikipedia
A délibáb („déli bába” vagy fata morgana) egy légköri fényvisszaverődési jelenség.
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #1 Dátum: 2015. Február. 19, 19:19:39 »

Mint olyan, hadd ejtsek egy pár szót az OKTATÁSROL, a gyerekek iskoláztatásárol...mindenhol.
Az  mondás járja.."A tanárok nincsennek eléggé jól megfizetve, ezért!".
De mi mi is az az "elég jó"? Eddigi életem során még nem talákoztam olyan emberrel aki meglett volna elégedve azzal amit kap/kapott, ez legtöbbször OTTHON VOLT, mivel OTT sokan tudják hogy ki-mit keres, itt...nemigen, csak gondolják... Mosolyog Mosolyog.
A legtöbb esetben semleges volt, vagy hozzátette "X Y is annyit kap mint ÉN, és hol jön Ő HOZZÁM?"

A tanitók fizetése...aki tanár/tanitó akar LENNI, már előtre tudnia KELL(ENE!) mit fog keresni, és akkor nem lenne meglepetés
az hogy mit fog kapni. Azonban, sokan csak mint egy továbbtanulási lehetőséget nézik azt, és az oklevelük megkapása után
más állasban helyezkednek el. ITT (USA) az a szakma..az ügyvédi, a diploma megkapása, megszerzése után...sok más pályán
áll állásba, számosan a közigazgatás terén.
DE térjünk vissza a bérekhez, illetve az oktatáshoz.
A számitógépek megjelenésével elkezdték hinteni azt hogy AZOK megfogják oldani a "lemaradást", és ha minél több PC és számitógépe lesz az iskolának és a diákoknak, otthon is..a tanulmányi előmenetelük a csillagos égig fognak felszökni, de legalábbis az egekig...

Semmi sem lett belőle.
Az oka?

Addig, amig régen néha több órás házifeladat volt, az ma már a multé...legalábbis itt. Az amit annak neveznek, az egy vicc, a barátom lánya TÍZ PERC ALATT elvégezte, annyi időbe telett hogy   az a-b-c-d válaszok közűl kiválasza azt ami szerinte helyes volt a kérdésre.
Ma már?
Ott a kérdés..és a válasz nem a fejben van..hanem a kompjuterban.

Ha (ott) nincs áram, vagy a program nem jó, nincs már tudomány sem

ELŐSZŐR a diákok nivóját kell felemelni, még pedig -ha kell- kényszeriteni öket tanulni, lezárni a tévét és elvinni a kompjutereket, ami kell az tanulják MEG!

Ha azt tudják..a tanulmányi előmenetelük emelkedni fog, és azután emelkedni fog a tanárok/tanitók fizezetése is, és nem forditva.
Az állandóan "Még több pénz kell!" elmélet megdölt. 
Világviszonylatban -talán- a legtöbb PÉNZT itt költik el, az USAban, egy gyerekre számitva..és még az első husz -vagy harminc?- között sem áll-unk!

« Utoljára szerkesztve: 2015. Február. 20, 05:45:05 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #2 Dátum: 2015. Február. 19, 19:54:07 »

Hogy miért AZZAL kezdtem?
Megmondom.

A középiskola elvégzése után sok fiatal áll munkába, itt-ott, ahol a minumum a diploma, Ők -azok- már 18-19 éves korúak.
Azért, mert FELTÉTELEZIK hogy AZOK már tudnak irni-olvasni, és esetleg SZÁMOLNI IS, ami nem biztos!

Tegnap este egy boltban voltam vásárolni.
Amit vettem (ÉN) az 4 dollár 31 cent volt, odaadtam a pénztárosnak (PT) egy huszast.
PT: van aproban 31centje?
Én:Igen, de csak ket negyedes (huszonöt centes).Odaadtam.
PT.. AKKOR MOST MENNYIT ADJAK VISSZA?
Én..?---?
PT..gondolkodik..majd visszaad...az utcán én nézem és gondolkodom, MIÉRT adott vissza 15 dollár 69 centet?

Vissza a bolba, azt mondja a kislány..

PT,azért annyi MERT A PÉNZTÁRGÉP(!) azt mutatta hogy annyi járt vissza!
ÉN...hogy járhat annyi vissza, amit oda adtam az összesen 2o dollár 5o cent volt?
PT..ÉN nem tudom, de majd a "menedzser" (M) az tudja..
M..Mi a baj?
Mondom..
M..nem értem mi a baj.

Elmondom tételenként, ahogy történt..
PT mondja "Én visszadtam az ötven centet is. Ugy emlékszem!"
Zsebbe nyulok..kiveszem az egész apróm..csak EGY "negyedes" van összesen.

M..akkor most mi van? Mi legyen? Mit akarok?
Én: Azt hogy a hiányzó egy dollárost is adja oda!
M..a PT-hez, Add oda az egydollárt!
Pt..Nem tudom, zárva a kassza, M nyissa azt ki.
M kinyitotta...PT.. adott egy dollárt...
Én pedig megfogadtam, ha másfék kiló apró is lesz a zsebemben, sohasem fogok aprót adni senkinek, sehol.

Hozzafűzni való az, hogy a pénztárgépbe beütik azt amit vesz az ember, kijön a végösszeg, azok ára mennyi, majd a PT beüti azt az összeget AMIT KAPOTT..és a gép kiadja/kimutatja mi jár vissza.

A PT csak az eredeti huszast ütötte be, es az mutatta ki a 15,69-et és ő az szerint adott visza, ez derűlt ki az utcán, mielőtt viszamentem volna.

Ez van, amit az elsőben irtam.
A sok PC meg minden..teljesen uralja a cselekvést, a munkát, mert nem kell már a legelemibb gondolkodás SEM, elvégezi azt a "GÉP" hogy "Mi is jár AKKOR vissza?"

Az lehet mögötte, hogy a kompjuterizálás jelszava mögött...az emberek  "elhülyitése áll"?
Hogy ne gondolkozzanak, ne nézzzenek utánna semminek?
"Ennyit mutat a gép".. ne is gondolkodj el rajta..menj a francba haza, mindegy hogy NEKED van igazad, bár a PT tévedett, és azért a "gép" is tévedett?

Ennyit a tovább tanulásrol..még több diákot a középiskolákba....."hogy gondolkodó(?) ember válljon belőkük..."?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február. 20, 05:49:47 írta tozser » Naplózva

Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #3 Dátum: 2015. Február. 19, 20:04:19 »

Hogy miért AZZAL kezdetem?
Megmondom.
A középiskola elvégzése után sok fiatal áll munkába, itt-ott, ahol a minumum a diploma, Ők -azok- már 18-19 éves korúak.
Azért, mert FELTÉTELEZIK hogy AZOK már tudnak irni-olvasni, és esetleg SZÁMOLNI IS, ami nem biztos!

Tegnap este egy boltban voltam vásárolni.
Amit vettem (ÉN) az 4 dollár 31 cent volt, odaadtam a pénztárosnak (PT) egy huszast.
PT: van aproban 31centje?
Én:Igen, de csak ket negyedes (nuszonöt centes).Odaadtam.
PT.. AKKOR MOST MENNYIT ADJAK VISSZA?
Én..?---?
PT..gondolkodik..majd visszaad...az utcán én nézem és gondolkodom, MIÉRT adott vissza 15 dollár 69 centet?

Vissza a bolba, azt mondja a
PT,azért annyi MERT A PÉNZTÁRGÉP(!) azt mutatta hogy annyi járt vissza!
ÉN...hogy járhat annyi vissza, amikor oida adtam összesen 2o dollár 5o centet?
PT..ÉN nem tudom, de majd a "menedzser" (M) az tudja..
M..Mi a baj?
Mondom..
M..nem értem mi a baj.

Elmondom tételenként, ahogy történt..
PT mondja "Én visszadtam az ötven centet is. Ugy emlékszem!"
Zsebbe nyulok..kiveszem az egész apróm..csak EGY "negyedes" van összesen.
M..akkor most mi van? Mi legyen? Mit akarok?
Én: Azt hogy a hiányzó egy dollárost is adja oda!
M..a PT-hez, Add oda az egydollárt!
Pt..Nem tudom, zárva a kassza, M nyissa azt ki.
M kinyitotta...PT.. adott egy dollárt...
Én pedig megfogadtam, ha másfék kiló apró is lesz a zsebemben, sohasem fogok aprót adni senkinek, sehol.

Hozzafűzni való az, hogy a pénztárgépbe beütik azt amit vesz az ember, kijön a végösszeg, azok ára mennyi, majd a PT beüti azt az összeget AMIT KAPOTT..és a gép kiadja/kimutatja mi jár vissza.

A PT csak az eredeti huszast ütötte be, es az mutatta ki a 15,69-et és ő az szerint adott visza, ez derűlt ki az utcán, mielőtt viszamentem volna.

Ez van, amit az elsőben irtam.
A sok PC meg minden..teljesen uralja a cselekvést, a munkát, mert nem kell már a legelemibb gondolkodás SEM, elvégezi azt a "GÉP" hogy "Mi is jár AKKOR vissza?"

Az lehet mögötte, hogy a kompjuterizálás jelszava mögött...az emberek  "elhülyitése áll"?
Hogy ne gondolkozzanak, ne nézzzenek utánna semminek?
"Ennyit mutat a gép".. ne is gondolkodj el rajta..menj a francba haza, mindegy hogy NEKED van igazad, bár a PT tévedett, és azért a "gép" is tévedett?

Ennyit a tovább tanulásrol..még több diákot a középiskolákba....."hogy gondolkodó(?) ember válljon belőkük..."?

És hány ilyen van még! Egyetemet végzett vegyészek. És csinálják az Excel táblákat. És ha irreális az eredmény nem azt nézik, hogy hol ütöttek be rossz számot, hanem vállat vonnak - az Excel ezt számolta ki.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #4 Dátum: 2015. Február. 19, 20:18:16 »

És hány ilyen van még! Egyetemet végzett vegyészek. És csinálják az Excel táblákat. És ha irreális az eredmény nem azt nézik, hogy hol ütöttek be rossz számot, hanem vállat vonnak - az Excel ezt számolta ki.

Egyszer azt mondta valami labdarúgó menedszer, miután egy magyar csapat kiesett egy olyan csapat ellen, amely jobb semmiképpen sem volt, inkább kicsit rosszabb, hogy mi magyarok nem igazán tudunk akarni. Úgy végezzük a munkánkat - legyen az bármi -, hogy nem igazán tartjuk fontosnak, hogy a vége siker lesz-e vagy kudarc. Amikor rá kéne tenni még egy lapáttal, nem teszünk rá ( ahogyan a Zorán dalban van: a győztes jobban elfárad ).

Mint minden ilyen általánosítás, természetesen csak statisztikusan lehet igaz, nyilván nálunk is vannak megszállottak, akik el is érik a sikert, csak tán kevesebben.
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #5 Dátum: 2015. Február. 20, 06:09:46 »

Tudom, nehéz megvádolni "valmit vagy valakit"..de ha jól utánna gondolonk annak az oka az 1945-48 utánni évek elképzelése es a rendszer "futatása" volt.
Amikor nem követelték meg a JÓ, A PONTOS ES A RENDES MUNKÁT. azzal indokolva hogy "már megszünt a TŐKÉSEK ÁLTAL VALÓ KIZSÁKMÁNYOLÁS" és "ne hajton senki sem, nem vagyunk a kapitalizmusban..."
Ezért volt az hogy olyan munkák kerűltek ki soxor.
Mint például az egyik kőműves mondja a másiknak "Fogd meg és tarsd meg a kéményt amig bemegyek és megkapom a munkánk árát!"

A munkahelyen is, egy frissen szabadult szakmunkás -akinek csak minimális gyakorlata volt- nem kapott lényegesen kevesebbet mint egy öreg, aki már 2o éve "nyomta az ipart".

Amit kértek, azt a munkát "megcsinálta", ugy hogy az a "léc felett átmenjen" de egy grammal se többet.
És ABBAN a gondolkodás módban nőtt fel számtalan generáció, és amikor AZOK  kimennek nyugatra dolgozni, nos, volt -és van- nagy csodálkozás, jobb nem véleményt mondani.

Ez ocsém is amikor vagy 20-25 éve kijött, a hátsó szomszédom elvitte dolgozni, egy házhoz kellett hozzáépiteni egy nagy szobát, az alapoktól kezdeve.
Hárman voltak, ha a főnököt is beszámoljuk, de ő nem volt mindég ott.
Jó két hét alatt kész volt, le is lett festve.

Az öcsém szerint, AZ A MUNKA otthon minimum három, de inkább négy hónap alatt lett volna kész.
Az egész csak SZERVEZÉS és ANYAG  kérdése, azaz AZ OTT VAN MIRE AZT KÉRIK HOGY AZ LEGYEN OTT.

Máskülönben...már egy hete C fokban 18-21 fok van és süt a nap... Mosolyog Mosolyog Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február. 20, 06:15:21 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #6 Dátum: 2015. Február. 20, 20:00:56 »

Hosszú évek óta mást sem hallani  mint azt hogy a kövérség, a "túl suly" ártalmas, és az egész szervezetre hatással van.
A SZÍVRE nagyobb terhet rak, (kiván) és minden más téren is, ezért..minden lehetséges módon igyekezzünk a felesleges kilóktól megszabadulnunk, de...

Cincinnati, OHIO
A University of Cincinnati doctor has found that BARIATRIC SURGERY for the heaviest patients CAN CUT LIFE EXPECTANCY.
(adja hírűl a Cincinnati Enquirer ujság)

Tehát AZ AZ operácio megröviditi a tulsulyos betegek életét, azok idejét.
Arrol van szó amit otthon (talán)  valami gyomor-lezárásnak vagy minek neveznek, amikor a gyomor egy részét "lezárják és  a bélrendszert is megröviditik".

Miáltal kevesebb táplálékot tud az magához venni, és plusz egy hathatós és szigorú diéta..

...tehát ez is megdőlt...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február. 20, 20:16:14 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #7 Dátum: 2015. Február. 21, 01:25:24 »

Ez is szemfenyvesztes....ugye?

https://www.youtube.com/embed/Dg4Hww479K0
Naplózva

Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #8 Dátum: 2015. Február. 21, 07:15:27 »

Egyszer azt mondta valami labdarúgó menedszer, miután egy magyar csapat kiesett egy olyan csapat ellen, amely jobb semmiképpen sem volt, inkább kicsit rosszabb, hogy mi magyarok nem igazán tudunk akarni. Úgy végezzük a munkánkat - legyen az bármi -, hogy nem igazán tartjuk fontosnak, hogy a vége siker lesz-e vagy kudarc. Amikor rá kéne tenni még egy lapáttal, nem teszünk rá ( ahogyan a Zorán dalban van: a győztes jobban elfárad ).

Mint minden ilyen általánosítás, természetesen csak statisztikusan lehet igaz, nyilván nálunk is vannak megszállottak, akik el is érik a sikert, csak tán kevesebben.
Szerintem, amit Zorán énekel, az éppen NEM a megszállottakról szól.
Egy megszállott NEM fárad el, csak, ha megszállottsága ellenében kell valamit tennie.
Engem például az, ha az MSSQL Server legbelsőbb titkait kell kiszimatolnom, hogy megoldjak egy informatikai problémát, az semmiképpen nem fáraszt. Pedig angol nyelven érhető el az összes kapcsolódó anyag, az angol meg nem (sem) az erősségem, pedig nem vagyok körülvéve MSSQL gurukkal, akik átlendíthetnének egy holtponton. És nem fáradok el. Fizikailag, persze, a testem annyit bír, amennyit, de szellemileg kicsit sem.
A mostani munkám, aminek megvan az az előnye egy eladóéval szemben, hogy számítógép előtt ülhetek és nem kell a népekkel csacsognom, az fáraszt. Nagyon. Már ott tartok, hogy visszasírom azokat az időket, amikor a kórházakat jártam.
Ha fontos valami, akkor figyel az ember lánya arra az utólagos fél dollárra is. (Mellesleg, Géza, mondhattad volna azt is, hogy 100 dollár jár vissza, akkor nem fél dollárt kapsz ingyen, hanem 99,50-et.)
Ha csak annyira fontos, amennyire pénzkereseti lehetőség lehet - tehát a fontossága szóba sem jön, ki a francnak fontos, hogy kapjon egy kupac pénzdarabot? -, akkor az utólagos fél dollárok - és az enkezűleg felvitt diverzáns számok - elsikkadnak, és a meló fáraszt.
Naplózva
adorka
Vendég
« Válasz #9 Dátum: 2015. Február. 21, 10:57:05 »

Amikor rá kéne tenni még egy lapáttal, nem teszünk rá ( ahogyan a Zorán dalban van: a győztes jobban elfárad ).

Ez a Zorán-sor ( amelyet persze persze Dusán írt...) teljességében mond igazán fontosat:

"Mi a győzelemről megtanultuk
Hogy a részvétel a fontosabb
Hogy a vereség is fizet szépen
És a győztes sokkal fáradtabb"

És a legnagyobb baj - szerintem - éppen az, hogy a vereség is fizet szépen...
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #10 Dátum: 2015. Február. 21, 16:35:24 »

Amikor rá kéne tenni még egy lapáttal, nem teszünk rá ( ahogyan a Zorán dalban van: a győztes jobban elfárad ).

Ez a Zorán-sor ( amelyet persze persze Dusán írt...) teljességében mond igazán fontosat:

Köszönöm. Amúgy az első sor (Mi a győzelemről megtanultuk) kicsit szomorkás hangvételű, és arra céloz, hogy ez olyan nemzeti sajátosság-féle.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #11 Dátum: 2015. Február. 21, 16:52:29 »

Köszönöm. Amúgy az első sor (Mi a győzelemről megtanultuk) kicsit szomorkás hangvételű, és arra céloz, hogy ez olyan nemzeti sajátosság-féle.
Én nem nemzetinek érzem, hanem nemzedékinek.
A sajátoménak. Sajnos.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #12 Dátum: 2015. Február. 21, 16:57:04 »

A sajátoménak. Sajnos.

Ha nemzedéki, akkor több nemzedéké. Az nincs kizárva, hogy a létező szocializmus terméke, de azt kizártnak tartom, hogy az utánunk jövő nemzedékeket ne jellemezné.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #13 Dátum: 2015. Február. 21, 17:11:24 »

A sajátoménak. Sajnos.

Ha nemzedéki, akkor több nemzedéké. Az nincs kizárva, hogy a létező szocializmus terméke, de azt kizártnak tartom, hogy az utánunk jövő nemzedékeket ne jellemezné.
Az utánunk jövők a mi példánkat követték. Mi voltunk a Nagy Generáció. Oszt tessék.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
(Dévényi Tibor)
tozser
Hero Member

« Válasz #14 Dátum: 2015. Február. 21, 19:14:14 »

SSZ..talan te tudnál valami választ rá?

A hét elején a a SPYWARE -amit az AOL rendszer futat, amikor kedve támad rá- FUTOTT.
Eredménye képpen, kitörölt egy csomó ERROR 0X0000003 fájlat, vagy 300-at!, Igaz én is közrejátszottam benne.

Azota..nem indul a Windows7 START csak egy fehér monitort latok, es az egész a  Start Task Manager-bol indul beirva azt AOL.

Nos, az érdekessége az, hogy az egész RENDSZER egy kis idő mulva -kb.-40-50 perc- SAJÁT MAGÁTOL HELYE ÁLL.

Ez is egy "déli-báb".. Mosolyog
Azt szeretnem csak tudni, -ha tudod- melyik FÁJL AZ  ami a késést okozza, vagy tulajdon képpen mik azok a fájlok ami az inditashoz KELL!

Nem okvetlenűl szükséges azt ide beirnod -ha segiteni akarsz- azemil cimem vagy husz éve ugyanaz geza57@aol.com
Naplózva

Oldalak: [1] 2 3 4
  Nyomtatás  

Ugrás: