NOL Fórum
2017. Június. 26, 06:08:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FATA MORGANA.......AVAGY DÉLIBÁB..  (Megtekintve 16765 alkalommal)
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #15 Dátum: 2015. Február. 21, 19:20:05 »

Ez is "déli báb", de nem a szó szoros értelmében.

Nagyon    érdekes !

Cochrane egy kisváros Kanadában, 24 km-re Calgary-tól.

Ott látni ezt a gyönyörű falat csempékből kirakva.

Mindegyik csempe más és más.

Megközelíthető,  kinagyítható.

Valaki összerakta és egy hihetetlenü lenyűgöző képet alkotott belőle.

A csempék mérete 30 cmx 30 cm és mindegyiket más művész készítette,

Nincs kettő egyforma és mégis egy hatalmas műalkotás, művészi fal.

Kattints bármely csempére és meglepődsz, mert az is egy külön kép.

http://www.muralmosaic.com/Cochrane.html

A képet LEGÖRGETVE ujabb képek láthatók... Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 2015. Február. 21, 19:27:11 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
Sarkanyszeker
Hero Member

« Válasz #16 Dátum: 2015. Február. 22, 07:56:05 »

SSZ..talan te tudnál valami választ rá?

A hét elején a a SPYWARE -amit az AOL rendszer futat, amikor kedve támad rá- FUTOTT.
Eredménye képpen, kitörölt egy csomó ERROR 0X0000003 fájlat, vagy 300-at!, Igaz én is közrejátszottam benne.

Azota..nem indul a Windows7 START csak egy fehér monitort latok, es az egész a  Start Task Manager-bol indul beirva azt AOL.

Nos, az érdekessége az, hogy az egész RENDSZER egy kis idő mulva -kb.-40-50 perc- SAJÁT MAGÁTOL HELYE ÁLL.

Ez is egy "déli-báb".. Mosolyog
Azt szeretnem csak tudni, -ha tudod- melyik FÁJL AZ  ami a késést okozza, vagy tulajdon képpen mik azok a fájlok ami az inditashoz KELL!

Nem okvetlenűl szükséges azt ide beirnod -ha segiteni akarsz- azemil cimem vagy husz éve ugyanaz geza57@aol.com
Sajna, nem tudok segíteni, Géza.
Nem értek a vasakhoz és az operációs rendszerekhez.
Én, a magam részéről újratelepíteném a Win7-et. (Azon, hogy idő kell neki ahhoz, hogy talpra álljon, ne csodálkozz, kérlek. Igen nagy terjedelmű és igen szerteágazó a kód, sok hibakereső eljárással, időbe telik még egy bika vasnak is, hogy végigfuttassa mindet.
Mondjuk, ha sok programot telepítettél már a Win7 alá, akkor érdemesebb volna a telepítő javítás opciójával próbálkozni először, hátha megoldást jelent, és akkor nem kell az összes programodat újratelepíteni.)
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2015. Február. 22, 17:53:03 »

OFF....................A TOPIKROL

SSZ....KÖSZÖNÖM A VÁLASZOD.

A baj az hogy még az ELŐZŐEKET, az előző inditási programokat is letorolte, igy nem lehet(?) azt visszaállitani egy korábbi időpontra!
A PC szerelő szerint.." legjobb ha mindent kitörlunk és ujra beteszük a Windows7-et, és megvállok a közel százezer (100,000) fájl többségétől, de miktől?

Mi az ami okvetlenűl "viszafog(na) menni".......... a különböző programokon kivűl?
Szerintem...semmi.
De valahol az inditás időpontjánál  "van a kutya elásva''...mert egy óra mulva saját maga beteszi mindazt,..... amit kellett volna neki inditáskor, tehat..valami késlelteti azt.

ON

« Utoljára szerkesztve: 2015. Február. 22, 18:30:23 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #18 Dátum: 2015. Február. 23, 13:26:04 »

....

Figyelj Géza, töltsd le a REVO Unistaller-t.
Ingyen van.

Az neked kibogozza , hogy melyik program okozza a késést. ( Windows Tools option )
És ha a jövőben csak azt használod - bármit is akarsz törölni , akkor ilyesfajta problémáid nem lesznek.

Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #19 Dátum: 2015. Február. 23, 20:04:08 »

....

Figyelj Géza, töltsd le a REVO Unistaller-t.
Ingyen van.

Az neked kibogozza , hogy melyik program okozza a késést. ( Windows Tools option )
És ha a jövőben csak azt használod - bármit is akarsz törölni , akkor ilyesfajta problémáid nem lesznek.
xxxxxxxxxxxx
Köszönöm a segitséged!
Be fogom tenni, de azért felhivom őket hogy mi a szart csinál(t) a SPYWARE programjuk, és hogy miért is erőlteték azt az emberre.
ŐK MONDTÁK..hogy  "FUTASD"..ás azután minden gajdeszba ment...

Az volt az oka, hogy még "a multba is visszamnet", mert kitörölte azokat a fájlokat amivel vissza lehetett volna tenni a gépet egy KORÁBBI IDŐRE, amikor még mindem jó volt..

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2015. Február. 24, 20:22:37 »

https://www.facebook.com/video.php?v=554591681343697

Őrűltnek látszanak,...de azt mondják hogy nem azok..
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2015. Február. 24, 21:05:35 »

EZ VISZONT TELJESEN MÁS...

A KÉPEKET LEHET FOGATNI ÉS NAGYITANI-KICSINYITENI IS.. Mosolyog

http://www.fullscreen360.com/

Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2015. Március. 10, 19:26:05 »

KARMA...ami szintén megmagyarázhatatlan?

A video szerint van..bár mi okozza..az nincs.
A videon a srác előszőr egy kővel próbálja -próbálkozik- betőrni az autó ablakát, majd egy FÉL TÉGLÁVAL AMI VISZA PATTAN ÉS POFÁN VÁGJA ŐT..

http://www.aol.com/article/2015/03/02/thief-throwing-brick-at-window-and-getting-hit-in-face-is-proof/21148368/?cps=gravity_1593_-4137418428774303241

CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
http://www.aol.com/article/2015/03/10/nanette-konig-anne-franks-childhood-friend-recalls-their-time/21151796/

Nanette Konig nyilatkozik Anna Frankrol.....MOST.....
Több mint HETVEN ÉV UTÁN...az ember esze megáll.
Eddig eszébe sem jutott..csak most vette észre hogy gyerekkori barátok voltak... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március. 10, 19:32:34 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2015. Március. 12, 05:57:00 »

A NAP-rol....

IME..

A NASA öt évig minden nyolcadik órában lefotózta a Napot.

Az Amerikai Űrkutatási Hivatal 2010 júniusa óta minden nyolcadik órában csinált egy képet éltető csillagunkról, majd az így rögzített képanyagból
összeállított egy olyan videót, amire egyszerűen nincsenek szavak. NASA | SDO: Year 5

https://www.youtube.com/watch?v=GSVv40M2aks
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március. 12, 05:59:37 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #24 Dátum: 2015. Március. 19, 21:28:39 »

EGY KICSIT MÁS...

ŐSI IDEGENEK.:  IDEGENEK ÉS ÓKORI MÉRNÖKÖK.....

https://www.youtube.com/watch?v=d_v5HNG3Pgg
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március. 19, 21:32:57 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #25 Dátum: 2015. Április. 06, 03:29:54 »

ART MORPHING...HA VAN ILYEN MEGHATÁROZÁS..

https://www.youtube.com/embed/C_sXptJyulQ
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2015. Április. 25, 17:33:06 »

Ez is olyan "látom-de nem látom" dolog.
Egy ismerüsömmel beszélgetve, szóba kerűltek a magyar filmek, és a "Tizedes meg a többiek" cimű film is.
Pár nap mulva felhivtam, mondtam neki  megszerettem vona nézni, de a youtube-on nincs az egész film rajta.
Neki meg van....mondta, és elhozta, odaadta...hozzátéve hogy "Sok szerencsét. NEKEM az én öreg gépemen nem tudtam lejátszani, de te talán le tudod!"

HÁT NEM!
A DVD tulajdonképpen..KÉT CD LEMEZ, "Gyártotta és a gyártást támogatta a VTCD VIDEOTON Kompaktlemez-gyártó Kft."
Mivel CD LEMEZEKa DVD játszó CD-nek nézi és kidobja, ERROR megjelőléssel.
A CD játszó pedig DVD-nek veszi, és megse mukkan.

Mi itt a megoldás?

Csak egy pár kérdés..
a, ...mit takaritott meg a GYÁRTÓ  azon hogy nem EGY DVD lemezre vette fel, hanem KÉT CD lemezre?
b,....MI volt az oka rá?
c,...Kik játszatták a DVD-CD lemezeket le, hol, miyen géppel?
d,...alapjában vve...kiknek gyártották azokat egyáltalán?

Igaz..a "c,...". a DC-DVD hátsó boritóján rajta van egy (félre)magyarázó utasitás.
Az azt mondja "Ez a CD lemez lejátszható VIDEO CD lejátszására alkalmas készüléken és számámitógépen, de nem játszható le AUDIO CD lemezjátszón."

"...VIDEO CD lejátszására alkalmas készüléken..." ami nem igaz.

Az én (DVD)lemezjátszóm eddig mindent lejátszott, saját felvételt, PAL és NTSC rendszert, CD-re vitt fénykép sorozatot  és ZENÉT  IS.
Sőt, még az otthoni Egri Csillagokat is, igaz, az a MOKÉP gyártmánya volt UDF  fájl renszerben,  "Tizedes.." pedig valami CDFS-ben... Sír

Vagy EZT taln a KOMPJUTER SAROK-ba kellett volna irnom?
Naplózva

plix01
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2015. Április. 25, 18:53:32 »

Ez is olyan "látom-de nem látom" dolog.
Egy ismerüsömmel beszélgetve, szóba kerűltek a magyar filmek, és a "Tizedes meg a többiek" cimű film is.
Pár nap mulva felhivtam, mondtam neki  megszerettem vona nézni, de a youtube-on nincs az egész film rajta.
Neki meg van....mondta, és elhozta, odaadta...hozzátéve hogy "Sok szerencsét. NEKEM az én öreg gépemen nem tudtam lejátszani, de te talán le tudod!"

HÁT NEM!
A DVD tulajdonképpen..KÉT CD LEMEZ, "Gyártotta és a gyártást támogatta a VTCD VIDEOTON Kompaktlemez-gyártó Kft."
Mivel CD LEMEZEKa DVD játszó CD-nek nézi és kidobja, ERROR megjelőléssel.
A CD játszó pedig DVD-nek veszi, és megse mukkan.

Mi itt a megoldás?

Csak egy pár kérdés..
a, ...mit takaritott meg a GYÁRTÓ  azon hogy nem EGY DVD lemezre vette fel, hanem KÉT CD lemezre?
b,....MI volt az oka rá?
c,...Kik játszatták a DVD-CD lemezeket le, hol, miyen géppel?
d,...alapjában vve...kiknek gyártották azokat egyáltalán?

Igaz..a "c,...". a DC-DVD hátsó boritóján rajta van egy (félre)magyarázó utasitás.
Az azt mondja "Ez a CD lemez lejátszható VIDEO CD lejátszására alkalmas készüléken és számámitógépen, de nem játszható le AUDIO CD lemezjátszón."

"...VIDEO CD lejátszására alkalmas készüléken..." ami nem igaz.

Az én (DVD)lemezjátszóm eddig mindent lejátszott, saját felvételt, PAL és NTSC rendszert, CD-re vitt fénykép sorozatot  és ZENÉT  IS.
Sőt, még az otthoni Egri Csillagokat is, igaz, az a MOKÉP gyártmánya volt UDF  fájl renszerben,  "Tizedes.." pedig valami CDFS-ben... Sír

Vagy EZT taln a KOMPJUTER SAROK-ba kellett volna irnom?
Géza, már megint okoskodsz, ahelyett, hogy utánanéznél annak, amit nem tudsz.

A VIDEO CD vagy másnéven VCD egy különleges CD formátum, amit még akkor találtak ki, amikor a DVD még nem volt elterjedt, illetve nagyon drága volt a DVD hordozó. Ma már nem használja senki új rögzítésre, mert a DVD hordozó ára kb. megegyezik a CD hordozó árával, a képminősége meg jobb. A CD lejátszó azért nem tudja lejátszani, mert a CD lejátszó csak a szabványos ISO formátumot ismeri, a VCD-t nem. A DVD lejátszó elvileg le tudja játszani, feltéve, hogy megfelelő lejátszó programot használsz.

A szabványos CD és DVD formátumok lejátszásához szükséges úgynevezett kodekeket általában már a számítógép operációs rendszere alapból tartalmazza, de a VCD-t nem mindegyik. Javaslom, hogy használd a "VLC Media Player" nevezetű lejátszó programot, az tudja a VCD-t is, meg még egy csomó egyéb egzotikus formátumot is, ez tulajdonképpen a médialejátszók között a svájci bicska. A VLC Media Player ingyen letölthető a http://www.videolan.org/ címről.

Vigyázz, hogy a Windows verziót töltsd le. Mielőtt bebuggyantod, azért nem árt, ha elolvasod legalább a helpjét. Egyébként pofonegyszerű a kezelése, de te hajlamos vagy agyonbonyolítani a dolgokat, ezért javaslok egy kis előtanulmányozást. Egyébként ha szerencséd van, az angol verzió defaultból felismeri a VCD-t, még csak állítgatni sem kell.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
tozser
Hero Member

« Válasz #28 Dátum: 2015. Április. 26, 00:50:18 »

27.-re PLIX01
A előszőr is..köszönöm a válaszod és a segitséged.

Válaszod ELSŐ SORÁVAL azonban nem tudok egyet érteni, mert..

1,..a kérdés az volt -lett volna-miért csinál valaki egy olyan CD-t, ami  "DVD alakú", és egy normális "asztali DVD lejátszó"
.....nem tudja lejátszani, csak egy kompjuterben lévő VLC media player (a VideoLAN cégtől ami VAN) az le játszotta a
.....végén, de a SONY DVP-CX995V MODELJE..NEM, ami  "asztali gép".

2,...amit irtál az ISO és az "M" fájl tipusokról, tudok. Mert amikor a DVDDecrypter programja kéri a film megirásánál, ......mindég az ISO KELL NEKI... Mosolyog

3,...a SONY "mindent lejátszik", a letőltött  .avi és .mp4, .mp3 -okat is, minden további nélkűl. Az öcsém által a SKYPE-on
.....darabokbol összerakott és megirt DVD-t is, a "Felszarvazták Őfelségét!" c. Louis de Funés filmet is. Amit ki kellett
.....bányászni a sok Video-TS ifo (BUP), meg...ifo(IFO) és ...VOB közűl, és egymás utánni sorrendbe megirni.
.....Igaz, a DVD-n ez HAT egymást követő kis film lett, de a SONY 1-2 másodperc után, automatikusan folyatatta.

Gondolom, ez esetben a MEGIRÁS TIPUSA, FORMÁJA volt a gond, a baj ami CDFS formátum volt.
A Mokép DVD-S  Egri csillagok c. filmjét..minden további nélkűl lehetett nézni.
Naplózva

plix01
Hero Member

« Válasz #29 Dátum: 2015. Április. 26, 08:54:17 »

A előszőr is..köszönöm a válaszod és a segitséged.
Szívesen.

Válaszod ELSŐ SORÁVAL azonban nem tudok egyet érteni, mert...
Mert megint nem olvasol figyelmesen, hanem okoskodsz.

1,..a kérdés az volt -lett volna-miért csinál valaki egy olyan CD-t, ami  "DVD alakú", és egy normális "asztali DVD lejátszó"
.....nem tudja lejátszani, csak egy kompjuterben lévő VLC media player (a VideoLAN cégtől ami VAN) az le játszotta a
.....végén, de a SONY DVP-CX995V MODELJE..NEM, ami  "asztali gép".
Géza, Géza, amire válaszolsz, abban már leírtam, hogy miért, csak el kellett volna olvasnod és meg kellett volna értened.

...a SONY "mindent lejátszik"...
A Sony (és bármi más vas) csak azt a formátumot játssza le, amihez van lejátszó programja (beépített vagy utólag betöltött). A VCD formátum ritka madár, a lejátszó programja általában nincs automatikusan egy PC-n vagy egy standalone lejátszóban.

Gondolom, ez esetben a MEGIRÁS TIPUSA, FORMÁJA volt a gond, a baj ami CDFS formátum volt.
Rosszul gondolod. Valóban a megírás típusa, formája volt  gond, de nem a CDFS. A CDFS az a CD File System rövidítése, ami egy magasabb, rendszerszintű protokoll, mint a VCD, ami egy hardver formátum a CDFS alatt. A CDFS-t élből tudja minden CD és DVD lejátszó. A gondot a VCD hardver írási formátum okozta. Ilyen exot van még vagy 5-6 féle gyakoribb típus, melyeket általában a PC és még a komolyabb lejátszók is kiköpnek, de a VLC Media Playerrel azok is lejátszhatók, ahogy a VCD is.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  

Ugrás: