NOL Fórum
2017. Június. 26, 06:08:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: FATA MORGANA.......AVAGY DÉLIBÁB..  (Megtekintve 16763 alkalommal)
matter
Hero Member

« Válasz #30 Dátum: 2015. Április. 26, 18:51:04 »

A előszőr is..köszönöm a válaszod és a segitséged.
Szívesen.

Válaszod ELSŐ SORÁVAL azonban nem tudok egyet érteni, mert...
Mert megint nem olvasol figyelmesen, hanem okoskodsz.

1,..a kérdés az volt -lett volna-miért csinál valaki egy olyan CD-t, ami  "DVD alakú", és egy normális "asztali DVD lejátszó"
.....nem tudja lejátszani, csak egy kompjuterben lévő VLC media player (a VideoLAN cégtől ami VAN) az le játszotta a
.....végén, de a SONY DVP-CX995V MODELJE..NEM, ami  "asztali gép".
Géza, Géza, amire válaszolsz, abban már leírtam, hogy miért, csak el kellett volna olvasnod és meg kellett volna értened.

...a SONY "mindent lejátszik"...
A Sony (és bármi más vas) csak azt a formátumot játssza le, amihez van lejátszó programja (beépített vagy utólag betöltött). A VCD formátum ritka madár, a lejátszó programja általában nincs automatikusan egy PC-n vagy egy standalone lejátszóban.

Gondolom, ez esetben a MEGIRÁS TIPUSA, FORMÁJA volt a gond, a baj ami CDFS formátum volt.
Rosszul gondolod. Valóban a megírás típusa, formája volt  gond, de nem a CDFS. A CDFS az a CD File System rövidítése, ami egy magasabb, rendszerszintű protokoll, mint a VCD, ami egy hardver formátum a CDFS alatt. A CDFS-t élből tudja minden CD és DVD lejátszó. A gondot a VCD hardver írási formátum okozta. Ilyen exot van még vagy 5-6 féle gyakoribb típus, melyeket általában a PC és még a komolyabb lejátszók is kiköpnek, de a VLC Media Playerrel azok is lejátszhatók, ahogy a VCD is.

Csak felületesen olvastam bele az eszmecserétekbe, és csak kérdezem, hogy a MPC (Media Player Classic) nem jáccik le mindent ? Nekem még nem volt olyan ami ne tetszett volna néki.
Naplózva
plix01
Hero Member

« Válasz #31 Dátum: 2015. Április. 26, 19:29:41 »

Csak felületesen olvastam bele az eszmecserétekbe, és csak kérdezem, hogy a MPC (Media Player Classic) nem jáccik le mindent ? Nekem még nem volt olyan ami ne tetszett volna néki.
A Media Player Classic is egy univerzális lejátszó, de én már régebben leálltam róla, mert nem támogatta az OGM formátumot, nekem pedig akkor arra volt szükségem. Akkor átálltam a VLC-re, aztán megszokásból annál maradtam, ezért egy ilyen típusú problémánál mindig azt ajánlgatom reflexből mindenkinek. Valószínűsítem, hogy a VCD formátumot a az MPC is csont nélkül le tudja játszani. De ha az alap MPC esetleg nem is tudná, annak Home Cinema verziója biztosan nyesi. Az MPC-nek egyébként előnye a VLC-hez képest, hogy kevesebb gépi erőforrást köt le. Egy otthoni esetlegesen gyengécske PC-konfiguráción ez akár döntő szempont is lehet. Habár gyengécske PC-n amúgy nem élvezet videókat nézegetni.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #32 Dátum: 2015. Április. 26, 20:08:46 »

OFF
Az EREDETI KÉRDÉS AZ VOLT...hogy egy ASZTALI DVD JÁTSZÓ -tehát nem olyan ami egy PC-be van beépitve(!) miért nem játszik le egy gyári és fogalomba hozott CD lemezt, amire filmet "vittek rá"" Meglepődött

ON
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
plix01
Hero Member

« Válasz #33 Dátum: 2015. Április. 26, 20:56:25 »

OFF
Az EREDETI KÉRDÉS AZ VOLT...hogy egy ASZTALI DVD JÁTSZÓ -tehát nem olyan ami egy PC-be van beépitve(!) miért nem játszik le egy gyári és fogalomba hozott CD lemezt, amire filmet "vittek rá"" Meglepődött

ON
Pont ugyanazért, amiért a VHS rendszerű lejátszó nem játssza le a Betamax rendszerű kazettákat. Pedig mindkettőben mágnesszalag van és esetleg mindkettőre ugyanaz a film van felvéve. Valaha egymás konkurrenciái voltak, ezért mindegyik más rendszer, más formátum. Bármelyik gyártó függetlenül dönthet úgy, hogy ő nem támogatja a versenytárs cég formátumát.
Naplózva

A Titanicot szakértők építették. Noé bárkáját egy laikus.
tozser
Hero Member

« Válasz #34 Dátum: 2015. Május. 05, 02:04:09 »

OFF
Eredetileg, a BETAMAX CSAK egy sebeséggel tudott felvenni és lejátszani filmet vagy akármit.
"Bukásának" fő oka az volt, pedig állitólag a film -vagy bármi- rögzitési és lejátszási technikája JOBB VOLT, de mivel-eredetileg- az USA-ban mutatták be, a vásárlók TÖBBSÉGE nagyobb műsoridővel rendelkező gépeket keresett.....megbukott.
A nagyobb (hosszabb ideig tartó) műsoridő azért kellett  -sokuknak-hogy a több órán át tartó BASE BALL mérközéseket is
feltudják venni....mondták az itteniek.
Hogy az igaz vagy nem....nem tudom.

Ami azt jelenti hogy "egyik cég nem támogatja a másik cég formátumát", az részben igaz, de számtalan cég olyan CD/DVD
 készűléket gyárt ami  MINDENT  LE TUD JÁTSZANI, és sokan pontossan azért veszik meg azt.

Az hogy van amelyik nem szereti -például-a DVD+, vagy DVD- tipusú DVD-et, vagy az u.n. DUPLA DVD-ket -egyszerűen nem akar rájuk felvenni- más lapra tartozik, szerintem.

ON
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június. 28, 04:51:39 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #35 Dátum: 2015. Május. 05, 02:06:55 »

Ez nem pont az...

Berger Károly barlang,   TAPOLCA

https://www.youtube.com/watch?v=5d7yAzyQwXA
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #36 Dátum: 2015. Május. 08, 22:55:16 »

Nem tudom, ezt közöltem-e már.
Ha igen, elnézést kérek.. Mosolyog

https://www.youtube.com/embed/C_sXptJyulQ
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #37 Dátum: 2015. Május. 20, 17:29:38 »

Ez sem délibáb......
Hogyan készűl a MOZAIK?

https://www.youtube-nocookie.com/embed/oEc-ESRjntg?rel=0&autoplay=1
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #38 Dátum: 2015. Június. 28, 04:53:14 »

https://www.youtube.com/watch?v=_CwHrJt8Oz8&feature=em-uploademail

Ez is egy kis "trükkön" alapszik..azt hiszi hogy Ő az Ő, pedig az Ő ...hmmmm nem éppen az.
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #39 Dátum: 2015. November. 13, 22:05:53 »

FATA MORGANA..azaz látható...ami nincs?

Én ide sorolom a nap-paneleket és a szélturbinák/szélmalmokat is, mert -egyesek szerint- felszerelésükkel és alkalmazásukkal komoly összegeket srorolna, takaritanak meg azzal hogy azokat felállitják és használják.
Hogy a tulajdonképpeni  ráforditás/befektetés mikor térűl vissza?
Az ez estben számitáson kivűl van/volt hagyva.

Őrbottyán-ban, otthon a telkem közelében volt egy illető aki "szélturbinát" állitott fel, azzal, hogy az MAJD ÖT (5) hKW áramot fog neki termelni. Minden fő ntényező adott...nyilt terűlet, szabad széjárás és minden.
A TERMELÉSE kb EGY hKW.....és az egész felszerelése, felállitása 2,3 MILLIÓ FORINT VOLT, a tulaj bevallása szerint.

MOST  NAPELEMEKKEL FOGLALKOZIK,  nem tudom villanyáram vagy pedig melegvíz előállitás a célja.

Mindenki arra költi a pénzét ami a hobbija, amire akarja.
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc
Sajnos, ma kaptuk meg a MULT HAVI villanyszámlát.

165.OOO KWH......... minden adóval és hozzácsatolt dologgal....32,13  dollár (azaz harminckét dollár és tizenhárom cent.)

Én is gondokozzak egy pár szélerőmű vagy napelem felszerelésével 15-2O,OOO dollár értékben?

Nem tudom... Mosolyog
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #40 Dátum: 2016. Május. 17, 21:03:00 »

http://www.popularmechanics.com/science/energy/a20454/in-cold-fusion-20-whos-scamming-whom/?mag=pop&list=nl_pnl_news&src=nl&date=042116

Ebben az a kérdés merűlhet (majd) fel, hogy ki szédit-kit.. Mosolyog

Naplózva

dmolnar
Sr. Member

« Válasz #41 Dátum: 2016. Június. 17, 07:48:55 »

Nincs kérdés. Jelenleg nem ismerünk hideg magfúziót...
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #42 Dátum: 2016. Június. 29, 19:42:07 »

Más délibáb...

http://www.origo.hu/itthon/20100421-megjelent-a-mangalica-angliaban-megmentett-hobbiallat-vagy-regi-magyar-fajta.html

http://www.origo.hu/itthon/20090206-mangalica-gyujtocikk.html

http://www.origo.hu/itthon/20090205-mangalica-retro-az-olban.html

http://www.origo.hu/itthon/20080122-unios-vedettseg-ala-kerult-az-elso-magyar-elelmiszeripari-termek.html

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Tulajdonképpen a Gyulai kolbász receptje után kutatva jutottam el ide, mivel olyan
disznóhúst JAVASOL hozzá, aminek az ANGOL (szó) megfelelőjére volt szükségem.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június. 29, 20:06:16 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #43 Dátum: 2016. Július. 13, 00:17:19 »

Ezt hová kellett volna tennem?
Ez  délibáb amit csak Ő lát, vagy mindenki megfogja látni azt...

A beszéd a világ végét jósolja, amit a BIBLIA is megirt, csak végig kell hallgatni..
Mindez megtalálható a BIBLIA megnevezett részeiben, mondja.

http://survivetheenddays.com/owsb_i2/
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #44 Dátum: 2016. Július. 16, 00:30:15 »

Vasárnap egy garázs szélen (garage sale)voltam, ahol egy idős néni
elhunyt ügyvéd férje ingoságaitol akart megszabadulni.
Nagy neki a háza és a kisebbe még a töredéke sem fog a holmiainak
beférni, mondta.

Szóval, a sok minden között ott volt egy kis szobor, JUSTITIA szobra.
(Vagy akinek annak görög megfelelője jobban tetszik THEMISZ)
Beszélgettem vele, a szoborról.
És megdöbbentett amit mondott.
Férje mellett sok ügyvédi dolgot/pert stb. látott, és azt mondta
"Az emberek tévedésben vannak a szobor jelentésével, és
"mondanivalójával".
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
A szobor egy hosszú fehér ruhás női alakot ábrázol, kezében
az igazságot megmérni -mérlegre tenni-  (ő) egy "serpenyős"
mérleggel, és BEKÖTÖTT SZEMMEL áll, amit mindenki látott már.

A néni tovább ment, magyarázni kezdte és azt mondta.
"Ha a szeme be van kötve, honnan tudja hogy a mérleg melyik
oldalára mit tesz?
Hol az igazság oldala?

Szája csukva van, tehát még csak nem is kérdezhet..
A fűle?
Ki tudja hall-e valamit, vagy csak egyesek suttogását, aminek
alapján nem tudhat jól dönteni, vagy semmit sem itél?

Kérdeztem, miért gondolja hogy az igy van?
A férjem mellett tapasztaltam, sőt, még ő is azt mondta hogy.... Mosolyog Mosolyog

Itt a sztori vége.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ez az igazság, és az igazságszolgáltatás.
(Arany János:A fűlemüle)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július. 27, 21:38:52 írta tozser » Naplózva

Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  

Ugrás: