NOL Fórum
2017. Október. 19, 04:40:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Elindult az új NOL-Fórum

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 57
  Nyomtatás  
Szerző Téma: BEVÁNDORLÓK, BEVÁNDORLÁSOK MÁS(OK) SZEMÉVEL.  (Megtekintve 36698 alkalommal)
fayutca
Hero Member

« Válasz #15 Dátum: 2015. Augusztus. 05, 15:58:37 »

Én a tényeket irom és irtam le.  ugy jön be milliós tömeg
Az amerikai viszonylatban MI -Fay és én- az ILLEGÁLIS BEVÁNDORLÁS ELLEN BESZÉLÜNK, senki sem mondta ne engedjenek be senkit. De az egy lehetetlen állapot hogy csak ugy vannak itt, hogy senki sem tudja ki-kicsoda és ugy jön be milliós tömeg.

Mert nem azért megy be, hogy segélyt kapjon (nem is kap), hanem mert alkalmazzák.. Nem a marslakók, hanem a büszke amerikaiak, azok akik állampolgárok.

Gyermekded es naiv szoveg mutatvan hogy aki irja fogalma sincs az itteni viszonyokrol, itt mar nem egy korhaz ment csodbe az illegalisoknak nyujtott ingyenes szolgaltatasok koltsegei miatt, illegalisoknak jar ingyen iskolaztatas, ingyen egeszsegugyi ellatas, korhaz es egyebek bunesetek eseten ingyen ugyved es igy tovabb. Obama be akarja vezetni hogy meg nyugdijat is kapjanak. ha engem mint allampolgart megfog a rendor auto biztositas nelkul nem engednek tovabbmenni es a kocsit behuzzak a varosi parkoloba ahonnet cask komoly buntetes fizetese utan engedi ki. Az illgalisan itt tartozkodoknak Californiaban az allampolgarok adojabol biztositanak ingyen biztositast. Meg mit kellene nyujtani nekik hogy ne komplenoljanak?

http://www.washingtonpost.com/politics/illegal-immigrants-could-receive-social-security-medicare-under-obama-action/2014/11/25/571caefe-74d4-11e4-bd1b-03009bd3e984_story.html

http://www.heritage.org/research/reports/2013/05/the-fiscal-cost-of-unlawful-immigrants-and-amnesty-to-the-us-taxpayer

http://azborderdefenders.org/only-in-commiefornia-california-taxpayers-to-subsidize-auto-insurance-for-illegal-aliens/
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus. 05, 16:01:34 írta fayutca » Naplózva
tozser
Hero Member

"Ilyen egyszerű az egész!"

« Válasz #16 Dátum: 2015. Augusztus. 05, 16:41:08 »

Az amerikai viszonylatban MI -Fay és én- az ILLEGÁLIS BEVÁNDORLÁS ELLEN BESZÉLÜNK, senki sem mondta ne engedjenek be senkit. De az egy lehetetlen állapot hogy csak ugy vannak itt, hogy senki sem tudja ki-kicsoda és ugy jön be milliós tömeg.

És ha nem jönne be az a milliós tömeg, akkor ki nyírna füvet olcsón, ki takarítana olcsón és ki vigyázna a gyerekre olcsón? Mert nem azért megy be, hogy segélyt kapjon (nem is kap), hanem mert alkalmazzák.. Nem a marslakók, hanem a büszke amerikaiak, azok akik állampolgárok.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Akkor az ITT LÉVŐ LAKOSOK RÁ LENNÉNEK KÉNYSZERITVE hogy azokat a munkákat ellássák.

Azok akik nem dolgoznak  MIATTA, azokat épp ugy eltartja az (USA) állam, mint OTTHON a romákat, akik "épp ugy nem
ténykednek eléggé"!

Egy két tévhit is van, mert -ugye- nem mindenki állampolgár, mert az állampolgárság felvétele NEM KÖTELEZŐ, és sok u.n. "szociális jutatás" is igénybe vehető a' nélkűl hogy igazolni kellene a kilétet, illetve valamit is.
Például az ingyenes iskolai.főiskolai-egyetemi oktatás.
Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
fayutca
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2015. Augusztus. 05, 16:59:06 »

És ha nem jönne be az a milliós tömeg, akkor ki nyírna füvet olcsón, ki takarítana olcsón és ki vigyázna a gyerekre olcsón? Mert nem azért megy be, hogy segélyt kapjon (nem is kap), hanem mert alkalmazzák.. Nem a marslakók, hanem a büszke amerikaiak, azok akik állampolgárok.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Akkor az ITT LÉVŐ LAKOSOK RÁ LENNÉNEK KÉNYSZERITVE hogy azokat a munkákat ellássák.

Azok akik nem dolgoznak  MIATTA, azokat épp ugy eltartja az (USA) állam, mint OTTHON a romákat, akik "épp ugy nem
ténykednek eléggé"!

Egy két tévhit is van, mert -ugye- nem mindenki állampolgár, mert az állampolgárság felvétele NEM KÖTELEZŐ, és sok u.n. "szociális jutatás" is igénybe vehető a' nélkűl hogy igazolni kellene a kilétet, illetve valamit is.

Meg hogy fuvet vagnak es mosogatnak, itt Californiaban mar a varosi vezetesben a varosi tanacsban is helyet kapnak.

http://dailycaller.com/2015/08/04/california-city-appoints-2-illegals-to-be-city-commissioners/

http://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-commissions-huntington-park-20150802-story.html
Naplózva
fayutca
Hero Member

« Válasz #18 Dátum: 2015. Augusztus. 05, 17:08:35 »

No comment:
http://nol.hu/kulfold/tobb-a-menekult-mint-ahanyan-a-faluban-laknak-1555659
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #19 Dátum: 2015. Augusztus. 05, 19:11:37 »

Érdekes ez az egész bevándorlási és menekűlt státuszi vita illetve elképzelés és azok támogatása.

Megmondom mire gondolok.
MOST mindeni tűzben ég és segiteni akar...RAJTUK, AZOKON, MINTHA NEM IS LENNE OTTHON MÁS -MÁSOK- akiknek már
régen el kelt volna egy kis segitség, a romák lettek.
És csak annyi az egész.
Se uj munkahely vagy bármi más nem történt azért hogy a volt -illetve mostani- helyzetükből kikerűljenek!!

Olvagatom a különböző riportokat, fénykép felvételeket nézegetem...és a sok segiteni akarás valahogyan hiányos módon
mutatkozik meg.

A  SZÍR AZ AFGÁN menekűlteket segitik, vonat és más menetjegyeket adnak, és ruhát, élelmiszert osztogatnak nekik, és segitik őket...HOGY MINÉL HAMARABB ELHAGYÁK AZ ORSZÁGOT!

Tehát, senki sincs azon hogy azok OTT, OTTHON MARADJANAK, UGYE?
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

DE..miért nem terjed ki az a segitő készség az OTTHONI szegény roma rétegre, közösségre?

Igaz, azokat nem segiti senki, és nem is bátoritja arra hogy minél hamarabb "tünjenek el", mint a bevándorlókat.
Az is igaz, hogy "ŐKET, AZOKAT" sok európai állam nem látja szivesen, és Kanada sem látta szivesen őket.
Talán azért mert AZOK nem olyan "népjóléti államok" mint Magyarország, és OTT valamit is tenni kell azért a segitségért amit ŐK adnak nekik?
Keményen dolgozni?
Beilleszkedni az ottani közösségbe?
Nem tudom.

De az  -eddig- biztos (volt) hogy a romák egyes tagjait kiismerték, és azért vontak egy általános -negativ elképzelést- róluk, velük szembe.
Viszont a most odament -oda továbbitott- menekűltek/bevándorlók még ujoncok, akiket nem ismernek, és nem is tudják még mihez kezdjenek velük.

Az egyik cikkben állt.
Egy ember fényképeket akart róluk késziteni, de valaki leintette.
Mondván, ne tegye, mert ha az megjelenik az ujságban  "AZ ILLETŐ CSALÁDJA ELLEN megtorló akciókat tehetnek
az ISIS TAGJAI"  ...valahogy igy.

Tehát, valaki ELŐRE JÖTT, és -lehetséges- hogy majd kihozatja -az illető állam költségén?- a család többi tagját is!

ÉS EZ AZ AMI A MOSTANI PAKLIBAN OTT ÁLLHAT, DE ODÁIG MÉG SENKI SEM JUTOTT EL,  ÉS ABBAN A PAKLIBAN TÖBB ISMERETLEN LAP IS VAN, AMIRE SENKI SEM SZÁMIT.

HOLLANDIA -ILLETVE- ROTTERDAM SEM SZÁMITOTT RÁ.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus. 05, 20:37:56 írta tozser » Naplózva

A legnehezebb dolog a vilagon tudni hogyan kell valamit jol csinalni vagy irni es szo nelkul vegignezni azt hogy azt valaki rosszul csinalja vagy irja.
tozser
Hero Member

« Válasz #20 Dátum: 2015. Augusztus. 05, 20:05:26 »

"Szegény menekűltek."
Gondolkodott-e valaki azon, MIBE KERŰLHET Afganisztából GYALOG -vagy akár autóval- utlevél, vizum  nélkűl eljutni Szegedig?
Ki kellene egyszer próbálni.

Elindulni Szegedről délre majd mindég keletre, át a volt Jugoszlávián át, majd görög és török országokon teljesen  átmenni Afganisztánba, vagy akár SZudánbol, Sziriából...csórón pénz nélkűl?
Tudom, csekély 5-6,000 kilóméter lehet, egy kis séta az egész.

Aki mindezt végig tudja vinni, gyerekekkel.......ha mindezt betudja bizonyitani.....akkor minden Andersen mesét valóságnak fogok tekinteni és elhiszem hogy a megcsókolt békából tündérkirálynő lesz... Mosolyog
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #21 Dátum: 2015. Augusztus. 05, 20:52:22 »

Uj gondolat.
Amikor mi -és mások is- eljöttünk, akkor az volt a szabály hogy az  "első szabad ország ..ESZO"-adott ideiglenes menekűlt jogot, sztátuszt, és onnan tovább KELLETT MENNI. (Biztos volt 1-2 kivétel..)

MOST is valószinű hogy az a helyzet és az ESZO ...az pedig Magyarország, ami az EU-ba való belépést illeti.

Tehát,  nem olyan egyszerű hogy csak felrakjuk a vonatra azt a több ezer menekűltet és mehetnek az osztrákokhoz, vegyék ŐK számba őket és ŐK adjanak majd menekűlt jogot, sztátuszt nekik.

Rövidesen majd megfogják azt unni és vissza fogják őket rakni a vonatra és visszakűldik Bpestre.

Jobb lenne ha már előre gondoskodnának arról, mert ez -a mostani megoldás- jelenleg csak időhúzása a dolgoknak és nem
segit rajtuk semmit.
A Forumon lévők már kezdhetik a szervezkedést annak megvalósitásában... Mosolyog
Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #22 Dátum: 2015. Augusztus. 06, 16:26:52 »

Ez hol van? Mert érdekelne....
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
United States of AMERIKA.

Ingyenes (leg)felsőbb oktatás federális és állami dotációval...egészen egy mérnöki, egy ügyvédi diploma megszerzéséig!

(Mivel az iskolai oktatás kötelező és nem kérdezik meg se a szűlőt se a gyerekét hogyan kerűltek oda... Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus. 07, 17:46:07 írta tozser » Naplózva

tozser
Hero Member

« Válasz #23 Dátum: 2015. Augusztus. 06, 19:45:09 »

http://abcug.hu/13-praktikus-kerdes-es-valasz-a-menekultekrol/
Naplózva

fayutca
Hero Member

« Válasz #24 Dátum: 2015. Augusztus. 07, 15:30:50 »

Ez hol van? Mert érdekelne....
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
United States of AMERIKA.

Ingyenes (leg)felsőbb oktatás federális és állami dotációval...egészen egy mérnöki, egy ügyvédi diploma megszerzéséig!

(Mivel az iskolai oktatás kötelező és nem kérdezeik meg se a szűlőt se a gyerekét hogyan kerűtek oda... Mosolyog Mosolyog Mosolyog Mosolyog

Hozzál már valami linket, vagy hivatkozást, mert ha tudsz ilyet mutatni, akkor megyek oszt fejbe verem a bátyámat, hogy mi a szent szarért (már bocs) fizetett annyit, hogy a gyerek középiskolába járjon, utána meg kitanuljon gyógyszerésznek....

En ugyan nem a Geza vagyok de azert megemlitem hogy egesz amerikaban a kozepiskola teljesen ingyen van, amellett vannak magan kozepiskolak is ha valaki oda akarja jaratni a gyermeket utanna vannak az allami egyetemek amelyek nem jelentos osszegbe kerulnek mar itteni fizetest alapul veve, haromtol hat-hetezer dollarig megy evente de van rengeteg lehetoseg hogy erre vagy allami segelyt vagy kulonbozo maganalapokbol kapjon valaki segelyt ha raszorul. Emellett persze vannak maganegyetemek is.

https://www.calstate.edu/budget/student-fees/fee-rates/TuitionFeesAllCampus.pdf

http://www.calstate.edu/budget/student-fees/mandatory-fees/1516-feeschedules.shtml
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #25 Dátum: 2015. Augusztus. 07, 17:53:51 »

Dmolnár...
Fay beidézett két nikket, talán jó volna a tesod felvilágositani, mert lehet hogy nem nézett eléggé körűl amikor a gyereke
tovább tanulását intézte.

Az is lehet  hogy Ő ITT VAN csak, de nem ITT ÉL.... Mosolyog Mosolyog Mosolyog
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Dmolnár beirása emlékeztet arra amikor OTTHON van egy amerikai. nem sok választása van.

Vagy megmondja az igazat...ami nem tanácsos, mert a fizetését stb.. mindenki  FORINTRA SZÁMOLJA ÁT, és azt mondja D Pista qvára jól él abból a havi 2-3 millió forintból, kifelejtve az ITTENI ÁRAKAT ÉS AZ ADÓZÁST-

Vagy sír..hogy milyen szar itt, de azért még az az eszébe sem jut...hogyha OTTHON jobb, haza költözzön..

Vagy féligazságot mond csak el...hogy mibe kerűlt a gyerek iskoláztatása. Igaz, nem tudhat mindenki-mindent, de esetleg  meglehet kérdezni, sőt, több embertől is.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Egyszer...eladtam egy magyar házát, aki panaszkodott hogy amiokor vette azt, a házánál nem volt igazi termőföld, csak valami vacak agyagos valami.
Megkérdezte egy "már évek óta itt élő okos magyartól" mit lehetne tennie.
Azt mondta az "OKOS" neki, itt az ŰZLETEKBEN(!) minden kapható kis 25-50 FONTOS kiszerelésben, föld is.

Vett vagy  KÉTSZÁZ ZACSÓVAL, belekerűlhetett neki vagy 800-1,000 dollárba.(Nem mondta meg mibe kerűlt.)

EGY FÉL ÉVRE RÁ MONDTA MEG NEKI EGY "BUTA MAGYAR", HOGY TEHERAUTÓVAL, "KÖB YARDONKÉNT" (m3 otthon) 12 DOLLÁRÉRT AZT A HÁZÁHOZ VISZIK ÉS LEDÖNTIK A TELKÉRE.

Ennyit az itteni oktatási rendszerről.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus. 09, 18:26:20 írta tozser » Naplózva

apszu
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2015. Augusztus. 08, 22:32:31 »

Ez is egy vélemény!

https://www.facebook.com/lukacs.csaba.12/posts/10153059744812934?fref=nf&utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201508
Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #27 Dátum: 2015. Augusztus. 09, 18:43:19 »

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
EZ NEM EGY VÉLEMÉNY, HANEM A TÉNYEK ISMERETÉBEN ÍRT ISMERTETŐ!

kiváncsi vagyok, ki-kik mivel fogják a benneirtakat megcáfolni!

Itt -nálam- vasárnap d.e. 10:39 van, eddig nem volt rá jelentkező.
Ugy látszik, kemény a dió, nehéz RÁ egy értelmes választ megirni, majd csak olyanok lesznek hogy a cikk írója maga is..
"fasiszta"..."rasszista"..................vagy csak "egyszerűen Sekszpír-i" ........."minden rossz, amit akartok" Kacsint Kacsint
Naplózva

fayutca
Hero Member

« Válasz #28 Dátum: 2015. Augusztus. 10, 16:22:07 »

En ugyan nem a Geza vagyok de azert megemlitem hogy egesz amerikaban a kozepiskola teljesen ingyen van, amellett vannak magan kozepiskolak is ha valaki oda akarja jaratni a gyermeket utanna vannak az allami egyetemek amelyek nem jelentos osszegbe kerulnek mar itteni fizetest alapul veve, haromtol hat-hetezer dollarig megy evente de van rengeteg lehetoseg hogy erre vagy allami segelyt vagy kulonbozo maganalapokbol kapjon valaki segelyt ha raszorul. Emellett persze vannak maganegyetemek is.

http://www.calstate.edu/budget/student-fees/mandatory-fees/1516-feeschedules.shtml
Idézet
tehat nem ingyen van az egyetem. meg a job kozepiskola sem... Ennyi...

En seholsem irtam hogy ingyen vannak hanem azt hogy lehet diplomat szerezni nem egy jelentos osszeg kiadasaval. Ha megnezed budapesten a Muszaki Egyetemet, a hatalmas epuleteket, azokat fenntartani futeni, huteni a tanarokat fizetni laboratoriumokat fenntartani es egyebek, azt senki nem varhatja el hogy ingyen jojjon. Nalunk is ugyanigy van.

« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus. 10, 16:25:59 írta fayutca » Naplózva
tozser
Hero Member

« Válasz #29 Dátum: 2015. Augusztus. 10, 17:08:16 »

Tehát nem ingyen van az egyetem. Meg a jobb középiskola sem... Ennyi...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxnem tud, vagy nem jól tud, vagy e
Tudom, azaz gondolom, elfoglalt vagy, de egy kicsit TÖBB IDŐ RÁFORDITÁSÁVAL lehetett volna TÁRGYILAGOS  a válasz is.
Azt is tudom, nehéz beismerni azt ha más másként állit be vagy csak fél-igazságot mond és ír le.
De aFAY által beidéztek olvasása után -esetleg- lehetett volna egy  másféle a válaszod, mondjuk ugy hogy "tárgilagos"!

"Ezek szerint ingyenes az állami oktatás és az mellett van (vannak) fizetős magán iskolák is, azoknak akik valamivel JOBB oktatást akarnak, vagy már nem fértek be az állami iskolai keretbe, de tovább szerettek volna tanulni.
Majd megirom a tesomnak, hogy tudja. Jobb későn, mint soha...
ANNYI.. Mosolyog Mosolyog"

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
És ..igen.
Van amikor zsebbe kell nyulni hogyha az ember mást akar, akár egy azonnali intézkedést is.
Egy hónapja, az öcsém megcsúszott a lépcsőn és ráesett a térdére, az "OTI" RÖNTGENE azt mutatta ki, nincs semmi baj,
hazamehet és majd elmullik.
De nem mult el.
Rá vagy 4 napra...elment egy orvos MASZEK RENDELÉSÉRE (@ 20,000 HUF) aki szintén elküldte egy röntgenre.

A diagnózis..a térdkalácsból letört egy darab, és azzal ez meg ez  lehet majd, és addig ezt meg ezt lehet csinálni.

Ennyit az amerikai magániskolákról....
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus. 10, 17:15:25 írta tozser » Naplózva

Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 57
  Nyomtatás  

Ugrás: