NOL Fórum
2017. Október. 18, 14:06:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Új IP cím

Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8
  Nyomtatás  
Szerző Téma: OLIMPIA 2016  (Megtekintve 5552 alkalommal)
KapitányG
Hero Member

« Válasz #15 Dátum: 2016. Augusztus. 12, 06:51:05 »

Géza, nekem fogalmam sincs arról, hogy te mikor mentél el Magyarországról, azt sem tudom, egyenesen az Egyesült Államokba mentél-e, és azt sem tudom, mi volt akkoriban a foglalkozásod. (Ez mind közömbös, nem is akarom, hogy megmondd, másról van szó.) Próbálom elképzelni.
Tételezzük föl, hogy szakács voltál, mégpedig kiváló, vendéglátós körökben nagyon ismert (és elismert szakács), szereztél egy rakás szakmai díjat, és reális lehetőség volt arra, hogy eljuss egy igen jelentős nemzetközi szakácsversenyre. Már hosszú ideje készültél erre - csak aztán közbejött valami, és te elszaladtál Amerikába. Gondold végig, ha néhány hónappal ezután eljutottál volna erre a nemzetközi versenyre, vajon versenyezhettél volna az Egyesült Államok színeiben úgy, hogy nincs állampolgárságod? És vajon beálltál, beállhattál volna a magyar zászló alá, a magyar csapatba?
Nagyon kérlek, ne válaszold azt, hogy nem is szakács volt a foglalkozásod.
Egyébként szó sincs semmiféle "Menekültország"-ról.  ROT, Menekültek Olimpiai Csapata, Refugee Olympic Team. És a tíz sportoló független (ország nélküli) résztvevő. Nem ők az elsők az olimpiák történetében
https://en.wikipedia.org/wiki/Independent_Olympians_at_the_Olympic_Games
Naplózva
sandton
Hero Member

mer én vagyok az igazi TreBitch

« Válasz #16 Dátum: 2016. Augusztus. 12, 11:41:17 »

Most sajnálom, hogy nincs magyar csatornám, az összes hülye sportágat láttam már, ahol osztrák, német, vagy svájci embernek halvány sansza van.

Nem rossz az! Láthattál jó kis országúti kerékpárt Mosolyog

Bizony. Meg női gyeplabdát.

A strandröplabda meg még jobb ( mármint a női  Kacsint )
Naplózva
sandton
Hero Member

« Válasz #17 Dátum: 2016. Augusztus. 12, 12:16:09 »

Most sajnálom, hogy nincs magyar csatornám, az összes hülye sportágat láttam már, ahol osztrák, német, vagy svájci embernek halvány sansza van.

Vigyorog

Nekünk akkor kicsit nagyobb a szerencsénk.
Itt lent az ausztrál "feed"- be kapcsol/fizet elő a műholdas tv társaság ( kb. 14 csatornán ) én azt szoktam tallózni.
Nekik nagyobb az "érdekszférájuk" és amúgy is elég sportos nemzet úgyhogy nemigen marad le az ember a lényegről.
Ami meg bónusz , a kommentátorok semlegesek ( pl. nem olyan undorítóan elfogultak mint az amcsik, vagy a brittek ), ráadásul szakmabeliek és nagyon érdekes információkat adnak az adás során.
A judót nemigen szerettem, de most hogy tudom mit kell értékelni, elég élvezetes lett. És még két sporttörténelmi pillanatot is elkaptam ( a nőknél brazil és koszovói arany ) lesz miről mesélni az unokáknak.
Az időbeli különbség miatt meg nagyon sok az egy egy órás összefoglaló műsor amivel az (itteni) nappali "foghíjakat" kitöltik. A Katinka minden karcsapását kívülről tudom....
Az atlétikától már előre fázom, csak a döntőket szoktam nézni , mert az órákig, napokig tartó szaladgálás, ugrálás, dobálózás előfutamok gyanánt halálra tud untatni, idegesíteni. Dehát ugye a coubertini eszme vagy mi.
Amit meg a Bolt csinál az egyenesen undorító és primitív. Már amit a futás előtt és után csinál.

Amúgymeg személy szerint a legjobban a vívás közvetítések kápráztatnak el a legjobban ezidáig. Kölyökkoromban kardoztam egy darabig. A versenyeken az öt (!) versenybíró órákig elemezte, boncolgatta az éppen lezajlott csörtét és itélte meg a találatot utána. Mindezt valami franciás lingóban. Csak arra kellett figyelni mikor mondja a főbíró hogy allé, mert akkor lehetett újra kaszabolni.
Most meg a technika adta kijelzőkkel mindent lehet tudni pillanatok alatt!
A csarnok hangulata is nagyszerű, az egész atmoszféra "átjön".
Már alig várom a kajakosok kezdését.
Naplózva
sandton
Hero Member

« Válasz #18 Dátum: 2016. Augusztus. 12, 13:34:13 »

"Olimpiai pillanatok, amit a tv-n nem látunk"
http://edition.cnn.com/2016/08/11/sport/cnnphotos-al-bello-olympics/index.html

Nem kell hozzá angol.

Mindez így készült.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #19 Dátum: 2016. Augusztus. 12, 18:13:07 »

http://index.hu/sport/2016/rio/2016/08/12/iszlam_sehabi_izrael_dzsudo_egyiptom/

De jó is a világ.
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #20 Dátum: 2016. Augusztus. 12, 18:36:09 »

https://www.youtube.com/watch?v=4VRTe4B2r3g

Caffe ? Solo con Giotto.
(2016)
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #21 Dátum: 2016. Augusztus. 12, 20:40:22 »

Most éppen az Ausztria - Hollandia női asztalitenisz csapatmeccset nézem. A képen a felső sorban az osztrák, az alsó sorban a holland csapat látható.

Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #22 Dátum: 2016. Augusztus. 13, 18:08:11 »

https://www.youtube.com/watch?v=4VRTe4B2r3g

Caffe ? Solo con Giotto.
(2016)

Ja és a vb alatt a világ valószínűleg leghosszabb pralinéjáról is volt szó, most is van eleget.

https://www.youtube.com/watch?v=CfuHe5566Pc

( Ugyanez megy most is, mind 2014-ben, csóró édesség, nem úgy, mint a Giotto )
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #23 Dátum: 2016. Augusztus. 14, 07:40:01 »

Nem tudom, látta-e valaki a női tenisz döntőt, szuper volt. Az meg hab a tortán, hogy a kevésbé esélyes, de oroszlánként kűzdő versenyző nyert.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #24 Dátum: 2016. Augusztus. 14, 08:14:58 »

Nem tudom, látta-e valaki a női tenisz döntőt

Tegnap az első két negyedet láttam a vízipólós lányok (lányaink) mérkőzéséből, semmi mást. Nem lehet mindig olimpiát nézni!
Naplózva
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #25 Dátum: 2016. Augusztus. 14, 13:06:52 »

Tegnap az első két negyedet láttam a vízipólós lányok (lányaink) mérkőzéséből, semmi mást. Nem lehet mindig olimpiát nézni!

Hát persze, hogy nem. Ezért is kérdeztem, nem látta-e valaki véletlenül, mert tudom, hogy kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki látta.
Naplózva
KapitányG
Hero Member

« Válasz #26 Dátum: 2016. Augusztus. 14, 14:32:17 »

Hát persze, hogy nem.

No, most viszont nézem. Kezdenek a párbajtőrözők.
Naplózva
Habók
Hero Member

Miss Brutal

« Válasz #27 Dátum: 2016. Augusztus. 14, 15:08:32 »

Hát persze, hogy nem. Ezért is kérdeztem, nem látta-e valaki véletlenül, mert tudom, hogy kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki látta.
Nem. Már kezdek megcsömörleni, így aztán kimaradnak események.
Naplózva

„Sokat dolgozni rossz.
Rosszabb csak az, ha nincs mit.”
(Dévényi Tibor)
kecske
Global Moderator
Hero Member

nyomozó

« Válasz #28 Dátum: 2016. Augusztus. 15, 07:40:56 »

http://hvg.hu/elet/20160815_eredmenyhirdetes_rio

Lánykérés az olimpiai dobogón, ez se semmi.
Naplózva
sandton
Hero Member

« Válasz #29 Dátum: 2016. Augusztus. 15, 11:43:51 »

Most éppen az Ausztria - Hollandia női asztalitenisz csapatmeccset nézem. A képen a felső sorban az osztrák, az alsó sorban a holland csapat látható.......

Aszittem a "mongolok nyomai" csak a Jász megyéig terjedtek.... Kacsint

A Li pedig nagyon népszerű lánynév lehet.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8
  Nyomtatás  

Ugrás: